Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2008, 19:43   #1
jabol13
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Poznań
Model: Focus I
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 88
Domyślnie zawieszenie tylne

Witam!
Byłem na przeglądzie w Auto Watin w Poznaniu i w moim focusie hatchback stwierdzili uszkodzone wahaczyki tylnego zawieszenia. Ile może kosztować wymiana czegoś takiego i czy konieczna jest wymiana całego elementu czy możliwa jest wymiana np jakichś tulejek czy czegoś takiego?

jabol13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2008, 21:00   #2
donkojotee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1999
Postów: 104
Domyślnie Re: zawieszenie tylne

Hej oczywiście wszystkie tuleje wszystkich wahaczy są wymienne.Co do kosztów to róznie z tym bywa ale tanie to to nie jest a przy tym dużo pracy bo wszystko zapieczone.Po drugie z tyłu na jedną stronę przypadają 4 wahacze:wzdłużny,poprzeczny ''głowny'' i poprzeczne górny ''półksiężyc'' i dolny ''prosty''
donkojotee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2008, 21:20   #3
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: zawieszenie tylne

Witam
Niedawno miałem wymieniane tuleje wachaczy wzdłużnych (tzw cukierki) oraz wachaczy poprzecznych, tych "głównych" (pozostałe były ok). Śruby trzeba było ciąć, bo były nie do ruszenia. Za robociznę zapłaciłem 410 zł. Dalsze 150 zł kosztowało ustawienie geometrii w ASO (ustawiana też chyba była zbieżność przednich kół, bo wcześniej przy jeździe na wprost kierownica była lekko skręcona, a teraz jest prosto). Mechanik z ASO był na tyle solidny, że chyba nawet odbył jazdę sprawdzającą i zauważył drżenie samochodu przy większych prędkościach, a nic mu o tym wcześniej nie mówiłem. Tak że w mojej ocenie plus dla ASO.
Pozdrawiam.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2008, 08:59   #4
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: zawieszenie tylne

A [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest jak to zrobić :fcp2
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2008, 12:57   #5
tomitomi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mundek MK4 Titanium
Silnik: 2,0TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 77
Domyślnie Re: zawieszenie tylne

Cytat:
Napisał korek007
Mechanik z ASO był na tyle solidny, że chyba nawet odbył jazdę sprawdzającą i zauważył drżenie samochodu przy większych prędkościach, a nic mu o tym wcześniej nie mówiłem.
jakie drżenie?? mnie też ostatnio coś drży tak przy 120km/h. tylko ja to czuje nikt inny jadąc nie. może tędy droga prowadzi. napisz co to było, jak naprawili i dlaczego tak drogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - chyba, że to właśnie te cukierki tak drżały
tomitomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2008, 14:35   #6
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Re: zawieszenie tylne

Cukierek to jest - łącznik stabilizatora tylnego
więcej na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2008, 15:06   #7
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: zawieszenie tylne

Cytat:
Napisał Dinar
Cukierek to jest - łącznik stabilizatora tylnego
Pisząc cukierek - miałem na myśli tuleję wahacza wzdłużnego (też podobny do cukierka)
Pozdrawiam :fcp29
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2008, 15:12   #8
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: zawieszenie tylne

Cytat:
Napisał tomitomi
........ jakie drżenie?? mnie też ostatnio coś drży tak przy 120km/h. tylko ja to czuje nikt inny jadąc nie. może tędy droga prowadzi. napisz co to było, jak naprawili i dlaczego tak drogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - chyba, że to właśnie te cukierki tak drżały
Witam
Przy prędkości powyżej 100 km przy dalszym przyspieszaniu samochód zaczyna drżeć. Po zdjęciu nogi z pedału gazu drżenie ustaje. Nie napisałem jednak, że mi to naprawili. Problem tkwi najprawdopodobniej w układzie przeniesienia napędu - przegub wewnętrzny (kielich, krzyżak) lub półoś.
Pozdrawiam !!!
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2008, 15:45   #9
tomitomi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mundek MK4 Titanium
Silnik: 2,0TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 77
Domyślnie Re: zawieszenie tylne

Cytat:
Napisał korek007
Przy prędkości powyżej 100 km przy dalszym przyspieszaniu samochód zaczyna drżeć. Po zdjęciu nogi z pedału gazu drżenie ustaje. Nie napisałem jednak, że mi to naprawili. Problem tkwi najprawdopodobniej w układzie przeniesienia napędu - przegub wewnętrzny (kielich, krzyżak) lub półoś.
Pozdrawiam !
no to jesteśmy w domu, mam to samo. tak powyżej 120 zaczyna drżeć samochód, po odpuszczeniu chwile drży i zaraz prze przestaje. koła wyważone, zamienione, samochód wytrzęsiony i dupa. mechanik obstawia półosie, przeguby, ale generalnie na razie radził odpuścić. poza tym nikt inny jadąć samochodem tego nie czuje. wsadziłem ojca który jest mega wyczulony i nic nie poczuł, a mnie telepie delikatnie. póki co jeżdże wolniej, do 110 i nie trzęsie.

daj znać jak rozkminisz co to było.
tomitomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2008, 23:29   #10
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Re: zawieszenie tylne

Koledzy pisałem już o tym drżeniu jak wy to określacie,inaczej trzęsieniu,ja się uporałem z tym,wymieniłem
wahacze przednie bo tulejki były wypracowane i podczas gwałtownego przyspieszania,albo jak silnik ciągnie
telepało przodem,wtedy całe koło wpada w wilbracje i drży,ja mam półosie od nowośći nie wymieniane,
a mam już 212tyś ,a wszyscy uparli się na półosie tarcze itd.Proponuje dokładnie sprawdzić wahacze.

Ewentualnie poduszka ''skrzyni biegów'' taka na środku silnika.Ta duża guma lubi się oberwać.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg poduszka skrzyni.jpg (19.7 KB, 521 wyświetleń)
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.