Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2024, 15:40   #251
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Właśnie przejrzałem 2 wątki (przy standardowych ustawieniach, pierwszy miał 22 strony, ten tutaj ma 25) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdążyłem się właśnie dokształcić aby jeszcze raz edytować swój wpis/dodać aktualizację mimo że sam nie dokładam radaru do MK4 bo MK4 nie posiadam.
Dziwię się tylko czemu niektórzy nie mają takich chęci żeby poczytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale faktycznie - numeru zaślepki zderzaka jeszcze nie znalazłem (a nie pamiętam z głowy jak wygląda radar w MK4 w zderzaku a na dwór na parking nie chce mi się wychodzić aby zajrzeć ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit... a sorry. już znalazłem kilka przykładowych zdjęć gdzie poznaję zaślepkę:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ciekawi mnie czy czasami nie jest to cały grill z zaślepką, a nie sama dokładana/wpinana zaślepka.
ile czasu mi zajmie znalezienie tego info? czas start ?

edit: 3 minuty. tyle czasu zajęło mi odnalezienie 8-miu aukcji na ebayu z dolnym grillem do Focusa MK4. przejrzałem ST, ST-Line i Vignale.
W każdym ten dolny grill wygląda inaczej i w każdym wygląda mi że w MK4 jest to część grilla a nie dopinana zaślepka


Ostatnio edytowane przez edmun ; 11-04-2024 o 15:45
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2024, 17:18   #252
bodi81
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus Trend Edition
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Mój wygląda tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To czy on zawiera zaślepkę czy nie? Sorka ale ja jestem w tym temacie zielony. Ja nawet nie wiem jak ta zaślepka ma wyglądać więc nawet nie wiem czego szukać właściwe, dlatego pytam tutaj na forum a każdą stronę tego wątku przewałkowałem kilka razy.
bodi81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2024, 07:03   #253
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 112
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Radar znajduje się za elementem zaznaczonym na czerwono. Każdy grill od MK4, jaki widziałem miał taki element. Nie wiem czy jest jakaś różnica pomiędzy egzemplarzami z i bez radaru - z zewnątrz wygląda to tak samo.

Tak na marginesie to - nie obraź się - ale zastanawia mnie sensowność dokładania aktywnego tempomatu w przypadku Twojego auta. Miałem focusa mk4 w wersji podobnej do Twojej (mój to był Trend Edition 1,5 ecoboost 150KM, skrzynia manualna, z początku produkcji czyli z 2018 ). Nie miał więc aktywnego tempomatu tylko zwykły, z opcją uwzględniania ograniczeń prędkości. Dużo jeździłem nim po autostradach i często korzystałem z tempomatu, gdy warunki na to pozwalały. Teraz mam nowszego focusa, z automatem i on już ma aktywny tempomat. Działa bardzo dobrze i jest wygodny w trasie, ale po pierwsze właśnie dlatego, że skrzynia jest automatyczna. Gdyby była konieczność ręcznej zmiany biegów, to tempomat aktywny traci moim zdaniem sens. Dodatkowo w pierwszych rocznikach mk4 wciśnięcie sprzęgła pauzowało tempomat, konieczne było użycie przycisku RES, żeby go ponownie uaktywnić. Późniejsze roczniki miały już inaczej - sprzęgło nie dezaktywowało tempomatu - sprawdź jak jest u Ciebie. Po drugie aktywny tempomat daje komfort również dlatego, że połączony jest też z systemem utrzymującym auto na środku pasa ruchu (nie mylić ze standardowym systemem zapobiegającym zjechaniu z pasa). Trend z 2018 nie miał tej opcji. Sprawdź jak jest u Ciebie i czy dokładając ACC dołożysz również to.
Moim subiektywnym zdaniem ACC bez systemu utrzymania na środku pasa, ale przede wszystkim bez automatu nie ma większej przewagi nad zwykłym tempomatem, a koszt jego dołożenia nie jest mały. Ale oczywiście to tylko moje zdanie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CiONq3g.jpg (11.7 KB, 15 wyświetleń)
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2024, 08:35   #254
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Cytat:
Napisał robert_71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby była konieczność ręcznej zmiany biegów, to tempomat aktywny traci moim zdaniem sens.
Jako że każdy ma swoją opinię to ja akurat dodam że odkąd dołożyłem do MK3 adaptacyjny (co jest o wiele większym "wyzwaniem" niż do MK4) tak nie wyobrażam sobie żebym miał z tego rezygnować (i nie mam utrzymania na pasie).
Trasy typu Londyn --> St Tropez to człowiek dojeżdża o wiele bardziej wypoczęty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do zaślepki, to jest ona "podobna" ale z racji że są różne grille, to i różnie (pasująco) wygląda ta zaślepka.

Cytat:
Napisał robert_71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo w pierwszych rocznikach mk4 wciśnięcie sprzęgła pauzowało tempomat, konieczne było użycie przycisku RES, żeby go ponownie uaktywnić. Późniejsze roczniki miały już inaczej - sprzęgło nie dezaktywowało tempomatu - sprawdź jak jest u Ciebie.
Przy adaptacyjnym zmiana biegów nie pauzuje tempomatu.
Przy zwykłym tempomacie tak było (również w poprzednich modelach).
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2024, 08:42   #255
bodi81
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 03-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus Trend Edition
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Z tego co tutaj przeczytałem to utrzymywanie na środku pasa jest tylko dla automatycznych skrzyń i jest to bodajże tzw. tempomat inteligentny, czyli trzecia opcja po zwykłym i adaptacyjnym. Też się zaczynam powoli zastanawiać czy jest sens to robić, zwłaszcza że nie mam zielonego pojęcia czy jakikolwiek warsztat jest w stanie zrobić mi tę modyfikację.
bodi81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2024, 09:00   #256
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 416
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Cytat:
Napisał robert_71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby była konieczność ręcznej zmiany biegów, to tempomat aktywny traci moim zdaniem sens.
Nie zgodzę się! I pewnie wiele osób również. Nie stanowi to żadnego problemu, bo zmiana biegu nie "zwalania" utrzymywania prędkości.

Mam ACC w manualu i jest to super funkcja, właśnie podczas jazd na autostradach gdzie praktycznie jedzie się na 5-6. Zmiana biegów to żaden problem.

W MK4 nie ma czegoś takiego jak "zaślepka" bo każdy grill ją ma wbudowaną - koniec dyskusji proponuję w tym temacie. Potrzebna jest natomiast mocowanie radaru co oprócz samego radaru często jest dodatkowym kosztem. Chyba w Mondeo ludzie to dorabiali z blachy bo było kosztowne.
__________________
§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§2 3§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§ 23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23§23 §23§23§23§23§23§23§23§23§2

Ostatnio edytowane przez michałek ; 12-04-2024 o 09:03
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2024, 10:15   #257
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

albo kupić już z uchwytem. szybki rzut oka na eBay i widzę że ceny są nawet od £180 czyli niecały tysiąc złotych
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20240412_101415_com.ebay.mobile.jpg (95.7 KB, 27 wyświetleń)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2024, 08:35   #258
akwiatus
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 04-04-2024
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2020
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Hej,
Czy jest w stanie ktoś mi potwierdzić, czy mam radar i wymiana przycisków wystarczy do uruchomienia ACC?
WF0PXXGCHPKP89313
akwiatus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2024, 08:58   #259
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,777
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Cytat:
Napisał akwiatus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WF0PXXGCHPKP89313
Brak radaru.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2024, 09:14   #260
akwiatus
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 04-04-2024
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2020
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak radaru.
Ciekawe, mam pre-collision assist które w instrukcji i opisie ma informacje ze wykorzystuje radar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nic, dzięki za informację w takim razie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
akwiatus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.