Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2008, 18:10   #41
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: [mk2] świece żarowe - czy padły ?

steltmann
Przez takie odpalanie możesz sobie wykończyć akumulator, jeśli jeździsz wyłącznie po mieście i masz małe przebiegi. Cofanie się paliwa nie jest objawem związanym wyłącznie z aurą zimową, lecz biorąc pod uwagę fakt, iż diesla trudniej zastartować w niższych temperaturach (na co mają wpływ inne czynniki, np. zmniejszenie pojemności akumulatora, zgęstniały olej, itd ) cofające się paliwo może zdecydowanie bardziej utrudniać odpalenie wraz ze spadkiem temperatury. Filozofując dalej, można wziąć też pod uwagę zmianę objętości paliwa pod wpływem zmiany temperatury - minimalne zapowietrzenie przy temperaturze otoczenia 20st C może być mniej odczuwalne w porównaniu z takim samym zapowietrzeniem (cofnięciem paliwa) + skurcz objętościowy paliwa w przewodach.
Jeśli już znalazłeś tę pompkę paliwa, spróbuj przed odpaleniem podpompować i podziel się spostrzeżeniami, czy start był łatwiejszy?
Jakie masz przewody paliwowe, oryginalne, z szybkozłączkami?
Pozdrawiam

__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2008, 12:35   #42
vivoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2008
Model: Mondeo 2 combi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 116
Domyślnie Re: [mk2] świece żarowe - czy padły ?

Dobra dziś mrozik na polku i autko odpaliło bez problemu....


ale zauważyłem jeden problem...... po wymianie świec (wszystkich) silnik przy obrotach ok 2000 - 2700 jak by szarpał.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmm może za słabo świece dokręciłem???? co myślicie???

wcześniej tak nie miałem....

ale zastanawiam sie czy to czasem nie jest też pompką paliwa tą ręczną i nie ciągnie lewego powietrza.... przewody już wymieniłem ale zauważyłem że gdzies tam lekko ciągnie powietrze.....:/
vivoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2008, 14:18   #43
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Re: [mk2] świece żarowe - czy padły ?

jak by ci szarpał na zimnym to by była wina świec. Świece grzeją tylko około 20 sekund od momentu przekręcenia kluczyka (słychać pstyknięcie przekaźnika który je rozłącza). Może jak je wyminiałeś to ruszyłeś coś innego...
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2008, 06:16   #44
vivoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2008
Model: Mondeo 2 combi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 116
Domyślnie Re: [mk2] świece żarowe - czy padły ?

nie to nie świece.....
to jednak ta zakichana pompka ręczna ciągnie z niej lewe powietrze.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dokręciłem jeszcze śrube od filtra wczoraj zobaczymy co będzie ale boje sie ze skończy się wymianą tych membranek czy jak to sie tam zwie..... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jest gdzieś opis jak się to naprawia bo chyba trzeba odbinać te blaszki na korpusie z tego co widziałem przy wymianie filtra paliwa.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vivoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2008, 14:00   #45
orion1.6d
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2007
Skąd: bielawa dolnośląskie
Model: MONDEO
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1998
Postów: 89
Domyślnie Re: [mk2] świece żarowe - czy padły ?

tak trzeba odginac blaszki ale w nowym zestawie jest ta blacha ze wszystkim podam ci link do sklepu gdzie sam kupowałem i wszytko poszło sprawnie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pozdro zobacz oceń sama wymiana nie jest skomplikowana pozsdro
orion1.6d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2008, 15:38   #46
edy
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-11-2008
Postów: 51
Domyślnie Re: [mk2] świece żarowe - czy padły ?

Nie wiem ile ma przejechane ten silnik ale myślę że to objaw za niskiego stopnia sprężania. Zima to najlepszy (diagnosta) na te sprawy
Pozdrawiam
edy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2009, 14:58   #47
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: [mk2] świece żarowe - czy padły ?

Odświeżam temat: czy testował już Ktoś świece żarowe SLM 200 (włoskie) w swoim mondim? Z tego co poczytałem, chwalicie motorcrafta, NGK, no i BOSCH (nie do końca), zaś Febi są beee, ciekaw jestem jaką opinię mają Lucasy i SLM?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 18:11   #48
zizitop901
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 18-08-2010
Skąd: mrągowo
Model: mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 97
Postów: 4
Domyślnie Odp: [mk2] świece żarowe - czy padły ???

Witam. nie czytałem całego artykułu ale motacie. w en dura-de tubo diesel od 96 do 2000 zaleca się świece U-10V i oporu żarnika około R-1ohma. bynajmniej nie więcej niż 1,1ohma. jeśli masz na aku przyjmijmy 12V a żarnik ma przyjmijmy 1ohm to ile to da amper? da to 12 amper na początku grzana potem natężenie maleje wraz ze wzrostem temperatury żarnika. więc jeśli masz 4 świeczki i na 1 jest 12 amper to 12 razy 4 daje ile około 50A. i na pewno tyle jest w 1 sekundzie grzania. Jeśli wiec dasz świece na mniejsze napięcie znamionowe jak np NGK D-POWER 5 Y-937J gdzie to napięcie wynosi 10V to popłynie większy prąd przez te sama rezystancje ale przy większym napięciu bo z aku 12V i mocniej je rozgrzeje. ale jeśli dasz świece znamionowego U-11.5V przy R żarnika 1ohm ro różnica miedzy aku a napięciem znamionowym jest niewielka i tylko 0,5V wiec o 1.5V mniejszy prąd popłynie w stosunku do świec ze znamionowym U-10V. a 1,5V przy R-1ohm to o 1,5ampera mniej czyli ze wzoru ma moc P=u*i dla 10V, 1ohma oraz I liczonego dla zasilania 12V wyjdzie 144Wat dla jednej świecy. a jeśli świeca ma o 1,5ampera mniejszy prąd przy 12V to wyjdzie 126Wat czyli o 18wat mniej. czyli świeca o napięciu znamionowym 10V jest lepsza bo jest mocniejsza, długość 3 mm w tym wypadku niema zupełnie znaczenia.
zizitop901 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 18:19   #49
zizitop901
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 18-08-2010
Skąd: mrągowo
Model: mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 97
Postów: 4
Domyślnie Odp: [mk2] świece żarowe - czy padły ???

mam u siebie takie swiece febi bo mi polecił fachowiec.

Opis:
Długość [mm]: 66
Długość [mm]: 20
Gwint zewnętrzny [mm]: M 12 x 1,25
Rozmiar klucza: 12
Napięcie [V]: 11,5


i jest to totalny szchit nie dogrzewaja kmory cylindra o rozruch jest tragiczny. wymienie je na NGK D-POWER 5 Y-937J i napewno bedzie o 100% lepiej. polecił mi je bo sa dłuższe o 2,5mm bo niby lepiej dogrzewaja komorę cylindra nonsens sa słabsze o 18W i są do dupy na max.

Ostatnio edytowane przez zizitop901 ; 20-02-2011 o 18:20 Powód: błedy
zizitop901 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.