Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2014, 11:55   #11
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Cytat:
Napisał Jakub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kręci się w ogóle wałek turbo?
Czytaj posty autora i wtedy na nie odpowiadaj.

Cytat:
Napisał przecin11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Wirnik turbiny kręci się z lekkim oporem, luz wyczuwalny na boki, ale dosłownie w setkach milimetra.

__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2014, 10:21   #12
przecin11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Gdów
Model: Transit Connect
Silnik: 1,5 Adblue
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Widzę, że zero odzewu. Moją kolejna diagnoza: samochód nie ma totalnie mocy przy ruszaniu, turbo się również nie załącza. Samochód zatankowany kiepskim paliwem (tzw z uszlachetniaczami jakie oferują stacje) jak przeczytałem na jednej ze stron internetowych najprawdopodobniej tzw suche paliwo, przez co najprawdopodobniej zatarła się pompa wtryskowa, a jeśli nie cała to tłoczek regulacji kąta wtrysku. Tak wywnioskowałem. W poniedziałek sprawdzam ciśnienia na cylindrach. Jeśli są ok, to już w sumie została tylko pompa. Fakt: paliwo, ktore wypompowałem z baku jest bardzo przezroczyste, śmierdzi jakimiś rozpuszczalnikami, natomiast paliwo z Bp mętnawe, mniej śmierdzi. Coś w tym musi być.
przecin11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2014, 11:16   #13
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Konkretnie. Żeby zarżnąć TDDi złą ropą to już musiał być mega syf. Takie rzeczy to chyba tylko w PL. W Niemczech nie do pomyślenia. Co ciekawe w DE nawet z TDCI ludzie nie mają takich problemów jak u nas.

Z ciekawości oddałbym tą próbkę z baku do analizy. I zgłoszenie do UOKIK.

Zastanawiam się jeszcze. Jeżeli faktycznie ropa była tam taka beznadziejna to co działo się z dieslami CR gdzie ciśnienie jest zdecydowanie wyższe.

Żeby tak znaleźć kilka osób co tego dnia też tankowało tam ON...
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 07-06-2014 o 11:29
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 08:58   #14
Martini3g
ford::average
 
Avatar Martini3g
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Brzeg/Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Duratec HE 125KM + LPG Lovato Smart
Rocznik: 2002
Postów: 79
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Ja bym pojechał na tą stację z próbką paliwa wypompowaną z baku i chciał pogadać z kierownikiem/właścicielem. Jak będą próbowali cię zbyć i olać to możesz zacząć ich na poważnie postraszyć uokik-iem.
Martini3g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 20:57   #15
przecin11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Gdów
Model: Transit Connect
Silnik: 1,5 Adblue
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

No chłopaki, dzięki za obfite posty przy pomocy, ale gonienie z paliwem na stację, czy analizy na pewno nie uzdrowi silnika. Założyłem post celem rozwiązania usterki silnika, a nie porady co zrobić z paliwem.
przecin11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 05:13   #16
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Wiadomo. Ty masz już silnik rozwalony. A inni niech się martwią sami. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 11:22   #17
mondas
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

A filtr paliwa wymieniłeś ? Po wlaniu takiego szajsu,to pewnie filtr zawalony że uch...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2014, 20:25   #18
przecin11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Gdów
Model: Transit Connect
Silnik: 1,5 Adblue
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Dobra. Wszystko wyjaśnione. Dzieki za wszelkie porady, ale to co koledzy pisaliście zrobiłem zanim zdążyliście coś napisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie forda mam w tym momencie na sprzedaż, jako dawca, bądź jak ktoś ma chęć robić generalkę to proszę bardzo. Sam samochód w tak dobrym stanie technicznym, że aż mi go żal. Ale potrzebuje auto cały czas, także nie mam czasu na remont.
Usterka - rozczelniony kolektor dolototowy. W silniku wiadomo co się stało, chyba nie trzeba tłumaczyć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Brak ciśnienia. Usterka, którą na początku podejrzewałem - chybiona.
przecin11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2014, 20:35   #19
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Jak potrzebowałeś porady to psałeś, jak już wiesz co się stało to zadajesz zagadkę, bo pisanie,... rozczelniony.... kolektor, to nic nie mówi, wiadomo co sie stało, nie trzeba pisać, to wiadomo dla ciebie co sie stało, a forum też chciało by wiedzieć, a nie sie domyślać, bo ...rozczelniony... kolektor dolotowy, ma tyle do cisnienia co piernik do wiatraka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 19:26   #20
przecin11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Gdów
Model: Transit Connect
Silnik: 1,5 Adblue
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo ...rozczelniony... kolektor dolotowy, ma tyle do cisnienia co piernik do wiatraka.
Jakbym umiał tylko gotować zupę, to pewnie bym nie zaglądał pod maskę. A większość właśnie nie ma bladego pojęcia, a próbuje coś grzebać. Dlatego cały temat powinien iść do kosza, bo sugestie jakie otrzymałem... Trzeba mieć troszkę iq.
Rozszczelnienie kolektora, czyli napiszę wersję dla przedszkolaków: rozszczelnienie kolektora dolotowego (pęknięcie, jeśli składa się z kilku elementów - luźne elementy) prowadzi do dostawania się powietrza do komory spalania omijając filtr powietrza, który ma za zadanie oczyścić między innymi z pyłów powietrze, które jest potrzebne do doprowadzenia zapłonu mieszanki powietrzno - paliwowej, co w rezultacie zanieczyszcza komory spalania pyłami, piaskiem i prowadzi do nieodwracalnego zużycia komory spalania (porysowane tłoki, komora silnika). Wiecej informacji można znaleźć na Wikipedii.
przecin11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.