Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2014, 06:59   #1
przecin11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Gdów
Model: Transit Connect
Silnik: 1,5 Adblue
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Witam,
Auto: Mondeo mk3 TDDI 90km 2001r.

Zaświeciła się rano rezerwa, więc zatankowałem chyba jako pierwszy klient rano (czynne od 6) na stacji Bliska diesla do pełna. Po przejechaniu trasą jakieś 3-4 km zaczęły klepać, stukać popychacze zaworów. W pierwszym momencie krótko (około 10 sec) za chwilę cały czas stukały, auto drastycznie straciło moc, do tego stopnia, że ruszając spod świateł zdusiłem auto. Popychacze tak stukały, że się wszyscy oglądali za mną! Auto na lawetę, mechanik po osluchaniu, diagnoza - popychacze. Wymiana całej klawiatury z pewnej używki. To samo, auto na wolnych nie klepie (na zimnym silniku) natomiast po dodaniu gazu chce rozwalić wręcz silnik, mocy jakby z 10KM było. Na komputerze nie wykazał żadnych błędów (oprócz podciśnienia Egr co kiedyś był robiony, po skasowaniu błędu brak)
Czy możliwe jest, że paliwo tak dało w kość?
Egr czyszczony jakieś dwa miesiące temu, wszystkie doloty, podciśnienia posprawdzane. Dziś zatankuję paliwo do bańki, wymienię filtr paliwa i spróbuję podać "kroplówkę". To już jedyna opcja jaka mi do głowy przychodzi.
Miał ktoś taki problem z paliwem?

przecin11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 07:35   #2
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Zatankowałeś jakiegoś syfu. Zlej to, albo podłączcie na krótko bańkę z dobrym ON i sprawdź co i jak.
Bliska... nigdy tam nie tankuję.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 09:22   #3
przecin11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Gdów
Model: Transit Connect
Silnik: 1,5 Adblue
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Cytat:
Napisał Jakub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zatankowałeś jakiegoś syfu. Zlej to, albo podłączcie na krótko bańkę z dobrym ON i sprawdź co i jak.
Bliska... nigdy tam nie tankuję.
Tak też zrobię dziś. Filtr na wszelki wypadek też już kupiłem. Mam nadzieję, że to paliwo, bo już nie mam pomysłów. Tylko dziwi mnie fakt, że aż do tego stopnia auto padło. Noszę się z myślami, że po całej nocy jak paliwo na stacji się odstało w zbiornikach, a ja tankowałem jako pierwszy rano, to pociągło jakiś syf, wodę, czy bóg wie co jeszcze. Napiszę na pewno jak uda się uruchomić. Jeśli nie, to już nie wiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przecin11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 09:31   #4
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Naprawdę nie wiem co musiałbyś takiego zatankować żeby paliwo uszkodziło popychacze.
Bliska bierze paliwo z rafinerii Orlen. Ale jak to u nas z paliwami bywa. Wszystko możliwe.

Na dodatek Ty masz niewysilone TDDI. Które jest na zwykłej pompie czyli trochę mniej wrażliwe na jakość ropy. Może benzyny nalałeś? Lub słyszałem kiedyś taki numer że kierowca cysterny się pomylił i do zbiornika z ON dolał PB.

W pierwszej kolejności podłącz dobry ON na krótko i zobacz.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 04-06-2014 o 09:35
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 09:56   #5
mondas
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

He...kolejny po tankowaniu na Bliskiej...Też tak miałem z rok temu tylko,że wlałem na świecącej rezerwie za 50zeta.Klepanie zaworów,brak mocy,dym z rury i w ogóle...nie dało się jechać.Na drugi dzień podjechałem na BP i do pełna Ultimata.Po kilometrze już było lepiej.Moc wróciła,silniczek się uspokoił,nie rzucało nim jak polakiem po wypłacie i przestał dymić.Jest tak do dnia dzisiejszego i omijam Bliske z daleka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 11:08   #6
przecin11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Gdów
Model: Transit Connect
Silnik: 1,5 Adblue
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Oby to było to kolego, bo za dużo już zainwestowałem w mondzia, żeby go na szrot oddać. Od 6 lat nim jeżdzę i takiego numeru jeszcze nie miałem. A nawiasem, też zatankowałem na rezerwie, tyle, że cały bak. Normalnie na BP tankuję, ale miałem do stacji 20km i obawy, że nie dojadę. Napiszę jak wróci do zdrowia.
przecin11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 11:55   #7
mondas
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Darku,życzę Twojemu mondziakowi powrotu do zdrowia,a jak zachowałeś paragon,to weź próbkę paliwa ze zbiornika i wdepnij do federacji konsumentów ze skargą,bo TDDi takie marne paliwo przeżyje,ale TDCi już nie.Ja niestety wtedy paragonu nie zabrałem...teraz biorę.
Napisz jak się sprawa potoczyła.Będzie dla potomnych.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2014, 06:10   #8
przecin11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Gdów
Model: Transit Connect
Silnik: 1,5 Adblue
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

Niestety. Zmiana paliwa nic nie dała. Nadal brak mocy (totalny brak) autem nie da się praktycznie ruszyć z miejsca, bez sporego "gazowania". Po przejechaniu 200 metrów pod górę niebiesko kopci, wręcz zasłona dymna, turbina jakby w ogóle nie działała. Normalnie powinna przy mniej wiecej 2000 obr. wcisnąć w fotel, a tu nic. Silnik się zagrzał do temperatury normalnej pracy (wskazówka w połowie) i zaczęły grać popychacze na wolnych obrotach. Sprawdziłem kompresorem czy wypycha dźwignię, popychacz turbiny i wypycha przy około 1,8 - 2 atmosfery. Natomiast przy podłączeniu wężyka ciśnienia do turbiny, ani drgnie nawet przy większym gazie. Nadmienię iż owy wężyk ciśnieniowy był przez dłuższy czas w ogóle luzem! Kilka miesięcy temu o tym czytałem, bo nie wiedziałem czy i gdzie ma być podłączony i jakiś pajac napisał na innym forum, że ma być luzem! Dlatego wisiał mi luźno cały czas. Ma ktoś jakieś pomysły? Czyżby turbina padła? Tak w ciągu kilkunastu minut? Wirnik turbiny kręci się z lekkim oporem, luz wyczuwalny na boki, ale dosłownie w setkach milimetra. Natomiast jeszcze zaobserwowałem, że gdy podawałem ciśnienie do popychacza dźwigni turbiny to widać jakby rozszczelnienie na turbinie w miejscu gdzie jest turbina "na ślimaku" skręcana i widać jak delikatnie ją w tym miejscu roszczelnia i widać śladowe ilości oleju.

Ostatnio edytowane przez przecin11 ; 05-06-2014 o 06:13
przecin11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2014, 08:19   #9
przecin11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Gdów
Model: Transit Connect
Silnik: 1,5 Adblue
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

A i jeszcze jedno pytanie: Turbo powinno mniej wiecej od 1900-2000obr/min wzwyż "ciągnąć", a jeśli na całym zakresie obrotów nie ma wzrostu mocy, to znaczyłoby padniętą turbinę? Nie słyszę, żeby po przegazowaniu turbina syczała, warczała, świszczała, jak i żadne węże nie słychać żeby "gwizdały". Normalnie jakby w ogóle turbiny nie było.
przecin11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2014, 11:41   #10
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Po tankowaniu brak mocy, stukają popychacze

A kręci się w ogóle wałek turbo?
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.