Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2016, 18:18   #11
bartosh80
ford::average
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 01-04-2013
Skąd: Wielkopolska
Model: volvo
Silnik: 1,6D/TDCI-109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 162
Domyślnie Odp: brak mocy 1.6tdci 109km

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do konica umnie jest DPF i srodkowy tlumik
Gdzie w 1,6D/TDCI jest środkowy tłumik?
Układ wydechowy w Volvo 1,6D jest identyczny jak w Fordzie 1,6 TDCI (zakładam 109 KM z FAP) - katalizator+FAP przy turbinie jedna obudowa - łącznik elastyczny - długa rura wraz z jednym tłumikiem na końcu.

bartosh80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2016, 18:40   #12
szparag7
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: Dziwnów
Model: Focus mk2 1,6tdci
Silnik: disel
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: brak mocy 1.6tdci 109km

to z przodu to mam katalizator czy pdf nie wiem ale dalej do końca jest rura 50mm mimo to przegląd normalnie przeszedł myśle że jest podrasowany bo ogólnie jest na sportowym zawieszeniu bardzo sztywny i niżej siedzi taki kupiłem z niemiec przy około 2000 obrotów jak przyśpiesza to jest to odczuwalne nie powiem że wciska w fotel ale czuć a miałem mondeo mk4 z 2008 140 km i jest różnica nie którzy powiedzą że różnica masy ale to nie tylko to

Bump:
Cytat:
Pękł Ci przewód intercoolera albo kolektor dolotowy i to co nadmucha turbina ulatuje przez nieszczelność. Temat w tych silnikach znany. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że to tylko skutek a nie przyczyna awarii. Najczęściej przyczyną jest niesprawny czujnik ciśnienia doładowania. Turbo dmucha zbyt mocno i rozsadza dolot.
sprawdziłem przewody są całe jutro bedę walczył dalej
szparag7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2016, 20:33   #13
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: brak mocy 1.6tdci 109km

Cytat:
Napisał bartosh80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie w 1,6D/TDCI jest środkowy tłumik?
Układ wydechowy w Volvo 1,6D jest identyczny jak w Fordzie 1,6 TDCI (zakładam 109 KM z FAP) - katalizator+FAP przy turbinie jedna obudowa - łącznik elastyczny - długa rura wraz z jednym tłumikiem na końcu.
Tlumik nie jest na konicu i to jest tak zwany tlumik srodkowy Na konicu jest wyprofilowana rura .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg T011152313.jpg (91.5 KB, 91 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 05-06-2016 o 20:42
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2016, 15:17   #14
szparag7
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: Dziwnów
Model: Focus mk2 1,6tdci
Silnik: disel
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: brak mocy 1.6tdci 109km

Witam dzisiejsza diagnoza rozkręciło się turbo i kaput dziękuję za sugestie były pomocne
szparag7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2016, 19:04   #15
bartosh80
ford::average
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 01-04-2013
Skąd: Wielkopolska
Model: volvo
Silnik: 1,6D/TDCI-109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 162
Domyślnie Odp: brak mocy 1.6tdci 109km

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do konica umnie jest DPF i srodkowy tlumik
A powinien być FAP i przy tak zwanym tłumiku środkowym wyprofilowana rura na końcu.
bartosh80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2016, 21:46   #16
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: brak mocy 1.6tdci 109km

Cytat:
Napisał bartosh80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powinien być FAP i przy tak zwanym tłumiku środkowym wyprofilowana rura na końcu.
Dokladnie tak jak piszesz jest FAB potem krótka rora z plecionka elastyczna potem tak zwany tłumik środkowy i na konicu rura wyprofilowana. Tak przynajmniej jest umnie
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2016, 14:51   #17
Speedy87
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-05-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: >07
Postów: 31
Domyślnie Brak mocy 1.6 TDCI

Witam pisałem w dziale o EGR ale nie dostałem żadnej informacji na forum też nie mogłem znaleźć podobnego tematu, kupiłem Mk2 z "awarią układu silnika"
podjechałem do mechanika podłączył pod komputer-diagnoza przepływomierz wymieniłem na nowy, błędy mechanik wykasował, kasę pobrał i tyle a focus nadal mocy brak, jak wrzucę 5 to focus zwalnia a nie przyśpieszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poczytałem na forum myślę EGR dzisiaj wymieniłem plus wąż od filtra do turbo bo był trochę popękany i teraz może trochę szybciej się zbiera ale nadal to nie jest 110hp(zero wbijania w fotel), błędów żadnych nie pokazuje, odpala od pierwszego kopnięcia, obroty nie falują, brak pomysłów, a mechanik powiedział że urodziło mu się dziecko i przez dwa tygodnie go nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tysiaka już popłynołem a efektu brak.

Ostatnio edytowane przez Speedy87 ; 12-08-2016 o 15:30
Speedy87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2016, 16:03   #18
Gomad
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 26-12-2015
Skąd: Namysłów
Model: Focus mkII
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Brak mocy 1.6 TDCI

chyba typowy klasyk 1.6tdci. Sprawdz sterowanie gruchy od turbo i poczytaj sobie o pierburgu
Gomad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2016, 19:47   #19
Speedy87
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-05-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: >07
Postów: 31
Domyślnie Odp: brak mocy 1.6tdci 109km

a co dokładnie mam poczytać o "pierburgu"? właśnie tej firmy kupiłem przepływomierz, na pewno jest lepiej niż było ale tak jak pisałem nie ma kopa, czy w tym modelu powinno słychać turbinę? bo nic nie słyszę jak przyśpieszam, nie ma też wgniatania w fotel jak np. w Audi A3 TDI, Gomad patrzyłem na gruchę ale to tak tylko powierzchownie i wygląda ok, przewód idący do niej też jest raczej ok, jutro będę wymieniał olej to dokładniej sprawdzę ten przewód bo czytałem że z nim bywa różnie.

Ps. Dodam że przy wymianie węża Turbo>filtr powietrza zauważyłem że w tym wężu był trochę oleju, trochę to znaczy że najmniejszy palec szło zamoczyć, nie wiem czy to istotne. Rura wydechowa jest drożna dym ładny przezroczysty zero czarnego czy białego dymu.

Ostatnio edytowane przez Speedy87 ; 12-08-2016 o 19:52 Powód: dodanie informacji
Speedy87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2016, 20:39   #20
Gomad
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 26-12-2015
Skąd: Namysłów
Model: Focus mkII
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: brak mocy 1.6tdci 109km

Cytat:
Napisał Speedy87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co dokładnie mam poczytać o "pierburgu"? właśnie tej firmy kupiłem przepływomierz, na pewno jest lepiej niż było ale tak jak pisałem nie ma kopa, czy w tym modelu powinno słychać turbinę? bo nic nie słyszę jak przyśpieszam, nie ma też wgniatania w fotel jak np. w Audi A3 TDI, Gomad patrzyłem na gruchę ale to tak tylko powierzchownie i wygląda ok, przewód idący do niej też jest raczej ok, jutro będę wymieniał olej to dokładniej sprawdzę ten przewód bo czytałem że z nim bywa różnie.

Ps. Dodam że przy wymianie węża Turbo>filtr powietrza zauważyłem że w tym wężu był trochę oleju, trochę to znaczy że najmniejszy palec szło zamoczyć, nie wiem czy to istotne. Rura wydechowa jest drożna dym ładny przezroczysty zero czarnego czy białego dymu.
jesli masz wersje z VNT chyba przy przegazowaniu powinien byc widoczny ruch sztangi. Musialbys sprawdzic jak ''pompuje'' turbo, czy wszystko jest z nim ok. Może być zapieczone VNT, ale obstawiam że będzie to właśnie pierburg. U mnie nie wyskawiwały żadne błędy, a nie było odpowiedniego boostu. Lekki Film olejowy zawsze będzie. Sprawdź w jakim stanie są sitka przy turbinie w przewodzie olejowym, żeby z tego tytułu nie było kłopotu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gomad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.