Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2007, 17:34   #1
CrystalEye
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Postów: 7
Domyślnie alarm mondeo 2003

Mam problem z alarmem w mondeo z 2003 roku. Jest to (prawdopodobnie) alarm fordowski, gdyż uzbraja się go z kluczyka, a nie z oddzielnego pilota. Objawia sie on w ten sposób, że po zamknięciu samochodu (dwa razy kliknąć na kluczyku i wtedy migają kierunki- wiem ze to tez odpowiada tak zwanemu domknięciu zamków) alarm zaczyna krzyczeć, nie zawsze i nie po określonym bliżej czasie. Dowiedziałem sie już co nieco i wiem że prawdopodobnie jest to wina czujnika w środku auta (ford oficjalnie nie chce sie przyznać do tej usterki) Podobno jest możliwość wyłączyć ten czujnik, ale ja nie wiem jak. Słyszałem ze w aucie powinien być jakiś przycisk z symbolem rozchodzących sie fal (czy jakoś taki) ale ja go u siebie nie zlokalizowałem. Może jest jakiś inny sposób aby ten czujnik wyłączyć. Jeśli ktoś wie jak to bardzo proszę o odzew.

CrystalEye jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2007, 09:49   #2
dr
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2007
Skąd: SŁUPSK
Postów: 122
Domyślnie

Podjedż do jakiegoś speca od alarmów to ci pomoże.
A propo Fordowskiego alarmu to nie koniecznie ja założyłem u siebie i też mam z kluczyka rozbrajany i jeszcze o czujniku to może być czujnik pojemności ja mam taki u siebie a nie czujnik ruchu , nie wiem gdzie on jest bo na razie działa :fcp2
__________________
Mondeo kombi TDDi Ghia X + ksenony 2002r
dr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2007, 19:27   #3
CrystalEye
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Postów: 7
Domyślnie

no właśnie byłem juz u 3 speców (tak zwanych) od alarmów, i jeden powiedział mi ze jesli jest to alarm fabryczny, a na taki jego zdaniem to wygląda to on nie potrafi sie do niego dostać, a pozostali dwaj nie posiadali odpowiednich komputerów zeby sie do niego dostac, a na czuja to im sie nie chce, poprostu !!!
CrystalEye jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 11:25   #4
dr
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2007
Skąd: SŁUPSK
Postów: 122
Domyślnie

To najprościej podjedz do ASo i ich o to zapytaj?! Przecież nie musisz u nich robić a może dowiesz się czegoś ciekawego! :fcp4
__________________
Mondeo kombi TDDi Ghia X + ksenony 2002r
dr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2007, 20:35   #5
CrystalEye
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Postów: 7
Domyślnie

tak też mam zamiar uczynić, a dokładnie to jutro jestem umówiony na wizyte, tyle ze musze dodać fakt ze wizyta a dokładnie podpięcie do komputera WDS kosztuje 190 zeta, dalsze czynności również swoje ......
CrystalEye jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2007, 08:55   #6
dr
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2007
Skąd: SŁUPSK
Postów: 122
Domyślnie

Trochę sporo - daj znać jak poszło!!! :fcp4
__________________
Mondeo kombi TDDi Ghia X + ksenony 2002r
dr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2007, 13:35   #7
CrystalEye
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Postów: 7
Domyślnie

Witam

cała sprawa z alarmem skończyła sie tak:
- pewnym jest juz ze jest to alarm oryginalny fordowski;
- po podłączeniu do WDS-a okazało sie że ostatnie 3 uruchomienia były wywołane przez czujnik pokrywy silnika, ale czujnik mechanik sprawdził i był dobry więc podejrzenie padło na wiązkę elektryczną, ale wymiana wiązki jest dość kosztowna więc poprosiłem o wyłączenie tego czujnika.
Jak narazie pomogło, zobaczymy w praniu.

całość kosztowała dokładnie 183 zł. ale jestem teraz pewny i spokojny.

Pozdrawiam
CrystalEye jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.