Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2023, 16:31   #1
MasterBurn
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 166
Domyślnie Q4BA 2.2 - na zimnym przerywa przy 3k obrotach

Witam serdecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem pojawia się niekiedy (raz na jakiś czas), po odpaleniu na każdym biegu oraz na postoju nie mam możliwości przekroczenia 3000obrotów, samochód zacznie przerywać jakby takie tykanie i tyle. Po ponownym ruszeniu czy jak nagrzeje się samochód - działa normalnie.

Czy to jakiś zaworek? Czy turbina czy może jakiś wtrysk? W co celować? A może co sprawdzić Firscanem (jakie wartości?)

- Filtr paliwa wymieniany regularnie
- Zero dymu
- Pali na strzała
- Brak błedów

Dodam że zauważyłem nagar oraz ciut oleju przy łączeniu rury z IC od lewej strony (kierowcy), dałem nową opaskę i jest ok -przejechane 3000km - objawy przerywania na zimnym były przed i po wymianie opaski.

MasterBurn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2023, 18:56   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Q4BA 2.2 - na zimnym przerywa przy 3k obrotach

Cytat:
Napisał MasterBurn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem pojawia się niekiedy (raz na jakiś czas), po odpaleniu na każdym biegu oraz na postoju nie mam możliwości przekroczenia 3000obrotów
Kto szanujący auto daje takie obroty na zimnym silniku? Bardzo możliwe ma blokadę (wcześniejsze odcięcie) przed takim użytkowaniem aby silnika nie zajechać.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2024, 16:28   #3
MasterBurn
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 166
Domyślnie Odp: Q4BA 2.2 - na zimnym przerywa przy 3k obrotach

Siadłem troszke i poszperałem na nimieckim forum, na naszym forum i.. i... i...

Widzę że ta przypadłość to nie tylko u mnie i chciałbym dopytać bo możliwości jest wiele:

- sonda lambda (wymieniałem jakieś 40k km temu - BOSCH 0 258 017 357) tą bym odrzucił
* czy w tym modelu są dwie sondy lambdy? ktoś może wie?
- na niemieckim forum znalazłem że może to być czujnik położenia wałka rozrządu - można to jakoś sprawdzić forscanem?

Jeszcze może dodam - rury IC itp posprawdzane, przepustnica działa, filtr paliwa ok.

Jakoś nie mogę dojść lub skumać co wpływa że to jest zależne jest od temperatury

Ostatnio edytowane przez MasterBurn ; 05-01-2024 o 18:14
MasterBurn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2024, 16:00   #4
MasterBurn
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 166
Domyślnie Odp: Q4BA 2.2 - na zimnym przerywa przy 3k obrotach

Witam,

Czy mógłby ktoś zerknąć na wykres?

YT: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Link do zapisy na Forscan'nie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Może ktoś coś wyłapie? Dodać jakieś inne Pidy?

Odcięcie przy 2giej minucie oraz na 6stej... Później już chodzi.
MasterBurn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2024, 23:14   #5
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Q4BA 2.2 - na zimnym przerywa przy 3k obrotach

W drugiej minucie powiedziałbym, że to zabezpieczenie przed idiotyzmem użytkownika. W 6 minucie ma już 60 stopni więc powinien już śmigać.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2024, 09:40   #6
MasterBurn
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 166
Domyślnie Odp: Q4BA 2.2 - na zimnym przerywa przy 3k obrotach

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W drugiej minucie powiedziałbym, że to zabezpieczenie przed idiotyzmem użytkownika. W 6 minucie ma już 60 stopni więc powinien już śmigać.
Super, dziękuję że Twoim postem i spostrzeżeniem wniosłeś tak wiele. Naprawdę, dobroć ludzka nie zna granic - szczególnie w Twoim wydaniu. Miałeś czas aby zerknąć na filmik, miałeś czas aby przemyśleć Twoją wypowiedź i się nią tutaj podzielić - dziękuję że tak dzielisz się wiedzą.

Jednak mylny jest Twój tok myślenia, ponieważ NIE MA ŻADNEJ BLOKADY.

Dziękuję bardzo za spostrzeżenia o moim stylu jazdy i tak szybką ocenę - naprawdę brawo.

Jeżeli doszło do sytuacji gdzie była potrzeba dodania gazu i ujawnił się taki problem, będę drążyć aby ten problem rozwiązać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może przyda się komuś na przyszłość
MasterBurn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2024, 09:26   #7
MasterBurn
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 166
Domyślnie Odp: Q4BA 2.2 - na zimnym przerywa przy 3k obrotach

Temat ogarnięty, udało mi się naprawić problem.

Winny jest czujnik położenia wałka rozrządu - Bosch 0 986 280 413

Po podmianie samochód już nawet na ciepłym nie przekraczał 3000 obrotów (podmiana czujnika dosłownie do milimetra). Po dyskusji na zagranicznym forum podszedłem do tematu prób i testów, za blisko czujnik - nie odpalał, za zadleko gasł, co do milimetra blokada... Po jakieś kolejnej próbie brak problemu, wczoraj normalnie po całej nocy auto jeździ normalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ani jeden błąd nie pokazał się na Forscan, kolejne próby z pomiarami ( wykonane już w warsztacie) również nie wskazywały na jakiś problem z czujnikiem.

Liczę że kiedyś może pomóc te rozwiązanie bo czujników jest kilka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MasterBurn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.