Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2008, 12:10   #1
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Puk-puk-puk z przodu podczas jazdy??

Witam!
Po tygodniu przerwy wsiadam dziś do Focusa, ruszam, i co ? - niespodzianka. Podczas jazdy słychać z przodu takie puk-puk-puk-puk. Niezbyt głośne, ale jednak, a częstotliwość tych puków zwiększa się wraz ze wzrostem prędkości jazdy. Na postoju tego nie ma, więc to nie jest związane z silnikiem, lecz chyba z układem przeniesienia napędu. Przy szybszej jeździe tego nie słychać, ale to chyba przez szum opon. Aha, jest to trochę głośniejsze przy silniejszym skręcie w prawo, przy prędkości ok. 30.
Podczas ostatniej jazdy moje uszy nic niepokojącego nie wychwyciły. Podejrzewam, że kończy się przegub zewnętrzny. Czy macie szanowni koledzy (lub koleżanki) jakieś sugestie? Z góry dziękuję i pozdrawiam :fcp29

korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 14:54   #2
Mati_Gd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-03-2006
Skąd: Gdansk
Model: Focus TDDI
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Re: Puk-puk-puk z przodu podczas jazdy??

hej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może być jeszcze łącznik stabilizatora albo w mniejszym stopniu końcówka drążka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pzdr
__________________
Focus 1.8 TDDI 5 D
Focus 1.8 TDDI 3 D (white rally power) - Valvoline
Mati_Gd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 16:12   #3
kolekkk
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2006
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 104
Domyślnie Re: Puk-puk-puk z przodu podczas jazdy??

Witam,
Sam doszedłes do wniazku co moze byc przyczyna tego puk puk...
Drazki i stabilizacja nie maja wplywu na stukanie jak jedziesz szybko czy wolno.. widocznie konczy Ci sie przegub.


Albo jeszcze sprawdz Opone dobrze, mozesz miec wbiete cos i stuka o nawierzchnie!
Przyszło mi do głowy łozysko.
podneis auto i poruszaj Kołem
kolekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 19:53   #4
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: Puk-puk-puk z przodu podczas jazdy??

Dzięki.
Jeżeli to będzie przegub (a być może łożysko podpory półosi prawej), to chyba będę musiał zmienić nieco swoje plany, gdyż zamierzałem w najbliższym czasie podratować trochę tylne zawieszenie. Wracając do problemu, zdziwiło mnie to, że kiedy po południu pojechałem na parking (pokręciłem się chwilę po uliczkach), to tego pukania nie było słychać. Obawiam się, że jak pojadę do warsztatu, to też nic nie będzie, a następnego dnia problem powróci. Ot taka złośliwość rzeczy martwych.
Pozdrawiam !
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2008, 06:56   #5
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: Puk-puk-puk z przodu podczas jazdy??

Cytat:
Napisał korek007
Dzięki.
<ciach> zdziwiło mnie to, że kiedy po południu pojechałem na parking (pokręciłem się chwilę po uliczkach), to tego pukania nie było słychać. Obawiam się, że jak pojadę do warsztatu, to też nic nie będzie, a następnego dnia problem powróci. Ot taka złośliwość rzeczy martwych.
Pozdrawiam !
Może przyczyną był kamień, który utkwił w bieżniku. Przejechałeś kawałek z większą prędkością i wyskoczył.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2008, 19:01   #6
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: Puk-puk-puk z przodu podczas jazdy??

Cytat:
Napisał Jester
Może przyczyną był kamień, który utkwił w bieżniku. Przejechałeś kawałek z większą prędkością i wyskoczył.
Witam
No niestety. Jedynym sposobem na sprawdzenie jest wymontowanie półosi i przegubów, Będzie to albo przegub zewnętrzny, albo wewnętrzny. Albo z prawej strony, albo z lewej. No cóż, przy samochodach z takim przebiegiem (174 kkm) co chwilę coś będzie się pie ......
Pozdrawiam
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 18:34   #7
lew951
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: chelm
Model: fokus kombi
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Re: Puk-puk-puk z przodu podczas jazdy??

,u mnie tez zaczelo pukac z przodu i po dluzszym szukaniu prawdopodobnie poduszka amortyzatora ,potwierdzenie diagnozy bedzie po rozkreceniu . pozdrawiam
lew951 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.