Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2011, 14:23   #61
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Nic ci nie da ten silikon.Możesz dopytać kolegi mateo jak połączył te przewody.

__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 14:27   #62
Qubaro
ford::beginner
 
Avatar Qubaro
 
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: TST / TKI
Model: Mondeo III
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

:[ niedobrze. Akurat mam auto rozebrane i chciałem je dziś zrobić. A widzę że mateo jest offline.


Zrobiłem :]

burit nie posłuchałem Ciebie i w miejsce owej gumki nawaliłem silikonu jako środek zastępczy. Nawiewy działają... Mam nadzieję że podziałają jeszcze długo. Narazie jestem zadowolony oby silikon nie puścił.. Bo nie mam ochoty jeszcze raz tego rozkręcać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Qubaro ; 12-11-2011 o 17:52
Qubaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2011, 16:14   #63
el Mundo
ford::average
 
Avatar el Mundo
 
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Kraków / Saragossa
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: listopad 1996
Postów: 57
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Podzialaja. U mnie chodza od polowy sierpnia. Jak sie posypie kupie "nowy"...
__________________
Wczesniej: Sierra, 1986, 2.0; Teraz: Mondeo MkII, 1996, 1.8 Zetec.
FCP poza granicami kraju: http://maps.google.es/maps/ms?ie=UTF...08781fb0e535d6
el Mundo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 23:00   #64
ufol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2012
Skąd: WLKP
Model: MONDEO KOMBI
Silnik: 2000
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Witam
Mam ten sam problem co wiekszość z osob wypowiadających sie w tym temacie, nie bede owijał w bawełne - zrobiłem tak jak napisał @Mateo i zmostkowałem koszulką przewody. Wydawało by po pierwszym podłaczeniu mówię ..... działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale po złożeniu całej tacicerki ..... nie działa rozkreciłem jeszcze raz i po chwili odszedłem ze syczy z kostki z 5 wężykamikrora jest za pokretłem kierunku nawiewu. Dzisiaj rozkreciłam ponownie i doszedłem do wniosku ze poszerzę lekko plastikowe wyprowadzenia ( uzyłem do tego odrobine kleju epoksydowego( zdj. 2)) . Niestety to chyba nie tam syczy ale w samej kostce (zdj 1)i tutaj moje pytanie czy da sie ją otworzyć a jak tak to jak - pytam bo nie chce nczego połamać
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zdj 1.jpg (41.0 KB, 588 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zdj 2.jpg (46.5 KB, 560 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Marek ; 09-02-2012 o 07:05 Powód: Na forum nie używamy wulgaryzmów rownież tych wykropkowanych
ufol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 08:58   #65
gikeryooo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2010
Skąd: Kraśnik
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1997
Postów: 16
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Witam Wszystkich,
Miałem problem z "zieloną gumką" jak wielu innych użytkowników MK2. Postanowiłem nie inwestować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., przeczyściłem miejsca zapchane przez "zieloną gumkę", wyciąłem podobną z gumki do ścierania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i śmiga jak ta lala już rok czasu.
gikeryooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2012, 09:48   #66
Born
ford::beginner
 
Avatar Born
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 31
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

a ktoś może mnie oświecić-co to za urządzenie na fotce, jego awaria tez może być przyczyną ze nie mam nawiewu na kierowcę?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20120526_134725.jpg (30.8 KB, 540 wyświetleń)
Born jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2012, 17:54   #67
dartweider89
ford::beginner
 
Avatar dartweider89
 
Zarejestrowany: 30-11-2011
Skąd: częstochowa
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Nie wydaje mi się żeby tam się coś popsuło prędzej rozszczelniło. Miałem ten sam problem tzn nie z tym urządzeniem a z uszczelką w pokrętle od sterowania prędkością nawiewu (a w zasadzie jej brak). Ja bym Ci radził zobaczyć czy masz tą uszczelkę a później szukać przyczyny dalej.
dartweider89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2012, 09:30   #68
Born
ford::beginner
 
Avatar Born
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 31
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

wymienię cały panel i wtedy może będzie okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Born jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 14:42   #69
henhacker
ford::beginner
 
Avatar henhacker
 
Zarejestrowany: 07-10-2008
Skąd: KONSTANTYNÓW
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 97
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

ja zrobiłem tak, że rozebrałem przełącznik wydobyłem całą zieloną mase która była kiedyś uszczelką wkleiłem w to miejsce kawałek taśmy gumowej rozpiąłem czarny przewód z trójnika i z pod schowka wpuściłem rozpuchol w sprayu przeczyściło przewody i złożyłem działa jak nowy

czas 20 min rozebranie plus składanie

koszt 0 zł taśma była w domu
__________________
Dziś jest to Jutro o które martwiliśmy się wczoraj
dawniej Fiesta teraz Mondeo
henhacker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 10:33   #70
herbaciarz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2010
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 1997
Postów: 4
Domyślnie Re: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Wczoraj naprawiałem nawiewy, właśnie wiało mi tylko na szybę przednią i syczało powietrze z pokrętła siły nadmuchu. Rozebrałem to pokrętło i w miejscu gdzie kiedyś była gumka (już jej nie było wcale, całkowicie ją wessało) wstawiłem swoją gumkę.
- Wyciąłem z normalnej gumki do ścierania Maped odpowiedni kształt i zatkałem jeden otwór.
- Jeśli zatkamy lewy otwór to będziemy mieć stale nawiew z zewnątrz, jeśli zatkamy prawy otwór to będzie stale obieg wewnętrzny.
- Wstawiłem gumkę w jeden otwór przyklejając ją kropelką.
- Założyłem ten plastik, który się przesuwa przy zmianie obiegu i również go przykleiłem kropelką żeby było szczelnie.
- Przy rozkładaniu układu trochę mi wszystko wyskoczyło i miałem problem ze zlokalizowaniem gdzie powinna znajdować się mała metalowa kuleczka. A więc po niepełnym złożeniu układu - bez tej górnej plastikowej klapki - należy w plastikowy cylinderek włożyć kulkę i na nią sprężynę. Teraz można założyć plastikową klapkę.
- W moim przypadku istotne jest, żeby po złożeniu nie przekręcać na siłę na obieg wewnętrzny, gdyż mógłbym spowodować przesunięcie i odklejenie tego bloczku zmiany obiegu. Przy składaniu oczywiście należy ustawić pokrętło w pozycji 1.

Teraz wszystko chodzi cacy i nawet nie spodziewałem się, że nawiew może tak mocno wiać.

Jeżeli wam nie zależy na możliwości wyboru między obiegiem wewnętrznym i otwartym (z zewnątrz) to proponuję moje rozwiązanie, nic nie kosztuje, nie trzeba kupować nowego panelu a działa jak marzenie.
herbaciarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nawiew



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.