Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2013, 23:04   #11
michald22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2010
Skąd: wrocław
Model: focus cl kombi
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2004
Postów: 33
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja

ponizej 4 stopni nie zaskoczy i przy ustawieniu nawiewu tylko na szybe tez dzialac nie bedzie, tak przynajmniej jest u mnie.

michald22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 06:29   #12
barkow31
ford::average
 
Avatar barkow31
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Sanok
Model: Hatchback/ Kombi
Silnik: 1.6 100 km /1.5 120km
Rocznik: 2001/ 2016
Postów: 156
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja

witam
u mnie poniżej 4* C kontrolka sie zapali ale sprężarka sie nie załącza jezeli ustawione tylko na szybę żeby temperatura nie ważna to kontrolka sie nawet nie zapali tak samo jest gdy nawiew nastawiony jest na 4 biegu
barkow31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 09:16   #13
rafaldrozdz
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Mielec
Model: był Focus MK1 jest Audi 80b4
Silnik: był 1.8L Zetec-E EFI (115PS) jest 2.0 ABK (115PS)
Rocznik: 26.10.1999
Postów: 26
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja

Cytat:
Napisał Kubuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opisz zachowanie wentylacji na poszczególnych biegach.
Przepraszam nie do końca rozumiem pytanie.
Wentylator działa na każdym biegu. Przestawianie nadmuchu między szybą, nogami lub na twarz też działa bez zastrzeżeń. Pokrętło od temperatury też działa tak jak powinno. Przycisk recyrkulacji też działa bo słychać jak coś tam się przestawiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafaldrozdz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 18:15   #14
1floyd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Śląsk - Rybnik
Model: fokus / VW Polo
Silnik: 1,8 TDDI / 1,2 benz
Rocznik: 2002 /2003
Postów: 319
Wink Odp: nie działa klimatyzacja

Jeżeli temp powietrza jest niższa od + 4 st. to mimo że po naciśnięciu przycisku kontrolka się zapala to sprężarka się nie włączy. To samo dotyczy nawiewu na przednią szybę. Nie wiem czy wiesz, ale w fokusie po ustawieniu nadmuchu na przednią szybę (max w prawo) to automatycznie załącza się klimatyzacja jeśli takowa jest.I nie zapala się żadna kontrolka. Jednak przy temp. poniżej + 4 st. klima nie załączy się gdyż czujnik temp zewn. odcina zasilanie sprzęgła sprężarki. Bo czynnik chłodzący traci swoje właściwości, oraz zabezpiecza to skraplacz przed uszkodzeniem. Prościej nie mogę. Poczekaj aż się ociepli i sprawdź czy klima działa poprawnie.
__________________
Kto pyta nie błądzi ;p
1floyd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 20:02   #15
am31
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-03-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja

Pozwolicie że się podłącze. Chyba coś z ogrzewaniem w moim Focusie 1.6 2002r jest nie tak. Podczas mrozów zauważyłem że ogrzewanie działa nie równo, tzn jest powiedzmy nawiew gorącego powietrza, po czym jakby się wyłącza i robi się zimno. Podwyższanie stopni nic nie daje. Wydaje mi się że coś jest zepsute.
am31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 23:13   #16
rafaldrozdz
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Mielec
Model: był Focus MK1 jest Audi 80b4
Silnik: był 1.8L Zetec-E EFI (115PS) jest 2.0 ABK (115PS)
Rocznik: 26.10.1999
Postów: 26
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja

Cytat:
Napisał 1floyd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli temp powietrza jest niższa od + 4 st. to mimo że po naciśnięciu przycisku kontrolka się zapala to sprężarka się nie włączy. To samo dotyczy nawiewu na przednią szybę. Nie wiem czy wiesz, ale w fokusie po ustawieniu nadmuchu na przednią szybę (max w prawo) to automatycznie załącza się klimatyzacja jeśli takowa jest.I nie zapala się żadna kontrolka. Jednak przy temp. poniżej + 4 st. klima nie załączy się gdyż czujnik temp zewn. odcina zasilanie sprzęgła sprężarki. Bo czynnik chłodzący traci swoje właściwości, oraz zabezpiecza to skraplacz przed uszkodzeniem. Prościej nie mogę. Poczekaj aż się ociepli i sprawdź czy klima działa poprawnie.
Mądrze gadasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. trzeba poczekać. Jutro zapowiadają u nas 12 st. ale mam 2zmiane to nic nie zdziałam. Dzięki wszystkim za rozjaśnienie umysłu jak tylko się sprawa wyjaśni to na pewno napiszę. Pozdrawiam
rafaldrozdz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2013, 18:47   #17
bj2013
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-03-2013
Skąd: Łowicz
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 27.12.2000
Postów: 2
Domyślnie Jakieś gniazdo od klimy NIE DZIAŁA

Witam jestem świeżym posiadaczem focusa MK1 1.6 16 , Mam problem z klimą po włączeniu nawiewu + klima zapala się jedynie zielona lampka , sprężarka nie włącza się , poszedłem kablami od sprężarki i znalazłem jakieś dziwne gniazdo , jeżeli ktoś by był wstanie pomóc w rozszyfrowaniu co to jest będe bardzo wdzięczny , dołączam foto ...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_000355.jpg (84.5 KB, 139 wyświetleń)
bj2013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2013, 19:28   #18
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja

BJ , nie kombinuj, jedż do fachowców sprawdzą co trzeba, nabiją czynnikiem, sprawdzą szczelność, atak to coś sknocisz i wydatek większy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2013, 22:46   #19
czarny145
ford::average
 
Avatar czarny145
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Wąsosz Wrocław Rawicz
Model: MONDEO 1.8 TDCI GHIA X
Silnik: Nejlepszy DIESEL FORDA:)
Rocznik: 2010
Postów: 93
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja

a może po prostu masz za mało czynnika chlodzącego, u mnie w poprzednim aucie tak było. Po dopełnieniu klima ożyłaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: a może po prostu masz za mało czynnika chlodzącego, u mnie w poprzednim aucie tak było. Po dopełnieniu klima ożyłaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://imageshack.us/photo/my-images/854/znaczektddi.jpg
czarny145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 06:14   #20
krykra76
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: okokice Ustki
Model: ford focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja

Podepnę się- mam fokę od 3 miesięcy- wiadomo- była długa zima- klima niespecjalnie potrzebna. Jak już zrobiło się miło załączyłem klimatyzację ( zapaliły się oba zielone punkciki i zaczęło mocniej wiać, okazało się, że jakoś słabo zimno wieje- nie ma różnicy z włączoną czy nie. Pytanie czy to brak czynnika czy jakaś grubsza historia? Będę wdzięczny za mądrość którą mi dacie
krykra76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.