Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2024, 13:51   #1
michal_lwo
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-04-2024
Skąd: Legionowo
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 130km
Rocznik: 2023
Postów: 1
Domyślnie Słaby nawiew na twarz, stuki przy przyspieszaniu

Witam serdecznie!

Tydzień temu odebrałem z salonu Forda Transita Custom z rocznika 2023 (stara buda). Niestety trafiłem jakiś bubel i teraz bujam się z serwisem. Mam dwa problemy i mam nadzieję, że ktoś z szanownych forumowiczów coś podpowie.

1. Słaby nawiew na twarz: Klima chodzi, niby wszystko działa, ale w ustawieniu nawiewu na nogi + twarz powietrze leci na nogi + twarz, ale tylko z bocznych kratek. To zupełnie bez sensu, bo one tak naprawdę nie wieją na twarz/ klatkę, tylko w sumie na ramię. Środkowe kratki przy full wentylatorze czuć minimalny podmuch. Zaczynają wiać, gdy zamknę boczne nawiewy.

Może trochę się czepiam, ale to nowe auto i bez sensu z tym się męczyć, szczególnie, że robię długie trasy i to ustawienie używam non-stop. Pan w serwisie PGD Ford Krasnobrodzka w Warszawie stwierdził po porównaniu (do jakiegoś serwisowanego starszego Transita Customa), że faktycznie wieje słabo, ale po zostawieniu auta na sprawdzenie powiedział, że porównał z nowszym i jest tak samo. Sprawdzili rzekomo klapy, że przełączają i jest dobrze. Tyle tylko, że nie jest. Dodatkowo, jak włącza się nawiew na szybę i któraś z klap się przestawia to czuć, jakby coś się otworzyło i przez chwilę wieje ok, potem oczywiście przestaje jak przełączy się na szybę do końca. Przy nawiewie na samą twarz mam wrażenie że wieje dużo słabiej niż jak np. wybiorę same nogi i słychać jakby te powietrze gdzieś tam było blokowane, lub wiało gdzieś w deskę rozdzielczą, po przełączeniu klapy na szybę jest nagle taki mocny podmuch, jak przełącza klapy.

Podpowiedzcie proszę, czy ten typ tak ma i nic z tym nie zrobią, czy klapy są jakoś źle ustawione w moim egzemplarzu i jest to do poprawienia, tylko trzeba przycisnąć serwis.

2. Stuki przy przyspieszaniu: Temat rozwojowy, bo zobaczymy co wywalczy serwis. Auto z automatem i przy przyspieszaniu słychać takie cykanie, jakby przegub, lub gwóźdź w kole. Występuje tylko przy przyspieszaniu. Co ciekawe, nie zależy od prędkości, a od wybranego biegu, bo po przełączeniu np z 2 na 3 cyka sporo rzadziej. Samochód dziś trafił na serwis, stwierdzili uszkodzenie łożyska + łapy podpory półosi (podobno za luźny otwór na łożysko i obracało się z bieżnią). Nie pasuje mi ta diagnoza, bo wtedy zależałoby to od prędkości, a bieg byłby bez znaczenia, ale zobaczymy co dalej wymyślą.

Podsumowanie pkt 2 jest takie, że wydałem 120k zł na auto, które nie może zarabiać, bo czeka je tydzień w serwisie. To mój pierwszy Ford i póki co odczucia raczej kiepskie, ale zobaczymy, może wybrną z tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podzielcie się proszę tym, jak działa u Was nawiew, a tymczasem życzę wszystkim spokojnej drogi i cieszmy się piękną pogodą (oby dotrwała taka do majóweczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Szerokości!

michal_lwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.