Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2010, 23:51   #41
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

Cytat:
Napisał vladmir71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam.

w niedziele wracając z nimiec miałem podobne wrażenie jakby "pływał".

Pojechałem do stacji diagnostycznej na sprawdzenie zawieszenia szarpanie amory itp...nic nie wykazało, ale pan był tak miły i powiedział ze często przyczyna leży w rozmiarze opon (chodziło o koleiny) i rodzaj amortyzatorów z tyłu-ja mam gazowe i to moze byc problem-radził zmienić na olejowe i mówił ze moze spręzyny straciły juz swoje "właściwości"....w weekend cos beda mi tam grzebac więc dam znać czy jest lepiej.

pzdr

vladimir jak juz cos bedziesz wiedzial wiecej na ten temat daj znac bo mam taki sam problem i nie moge dojsc...mnie buja jak wjade w nierownosc np. studzienke albo nierowny asfalt....

Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2010, 07:51   #42
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

to jest jakaś masakra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(

Auto zachowuje sie strasznie...wczoraj znow wracałem ze Szczecina do Wrocławia i znow to samo:/

Zawieszenie zostało sprawdzone w stacji diagnostycznej, auto było puste a czasami jak dobiło to myslałem ze amory wpadna do środka...nie wiem co robic, ale chyba poczekam do wypłaty i pod koniec tygodnia kupie wmory olejowe na tył, albo spżyny wymienię bo facet od zawieszeń powiedział ze moze straciły swoje własciwosci spręzynujące...eh:/

Dam znać jak temat sie potoczył dalej.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2010, 09:15   #43
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

Cytat:
Napisał vladmir71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to jest jakaś masakra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(
lbo spżyny wymienię bo facet od zawieszeń powiedział ze moze straciły swoje własciwosci spręzynujące...eh:/
Nie no sprężyny mogą trochę siąść, albo pęknąć,ale nie będą powodem walenia/stukania. A koła masz pochylone nazbyt?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2010, 11:25   #44
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

nie nie wali...tylko dobija...tył jest za miękki...geometria i wszystko jest ok....tylko strasznie siada i dobija na nierównościach.....amory maja są podobno jak nowe bo maja 8% zniszczenia jak do tej pory....tak nie ma stuków luzów..nic....ja stawiam na spręzyny...ale to sie okaże
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2010, 13:14   #45
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

Może masz po prostu niewłaściwe amory zamontowane. W kombi były inne (niż w B5Y i B4Y) i na dodatek z tego co pamiętam to 2 rodzaje, znacząco się od siebie różniące.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2010, 19:59   #46
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

vladmir71 to wkoncu dobija ci czy buja ?? na poczatku napisales ze buja Cie na nierownosciach studzienka itp a teraz piszesz ze dobija to juz wkoncu nie wiem...
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2010, 21:13   #47
AgentStereo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Puławy
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: Duratec 2.0 Benz 145 KM
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

Witam . Kolego z pobliskiego Zwolenia. Mam ten sam problem i stawiam na to co podał ETHERNAL czyli tuleje drążka stabilizatora. Koszt niewielki , warto spróbować. Na dwóch stacjach w Puławach stwierdzili u mnie te elementy do wymiany. Będe wymieniał te gumy za kilka dni, postaram sie napisac czy pomogło.
AgentStereo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2010, 21:23   #48
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

O i mam sasiada na forum dobrze wiedziec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja slyszalem ze gdyby tuleje drazka stabilizatora byly wydymane to bylo by pukanie a nie bujanie na nierownosciach...juz mam dosc tego problemu meczy mnie od miesiaca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a na jednej ze stacji w zwoleniu po prostu wyszlo co innego niz mialo byc...daj znac czy jak wymieniles te tuleje drazka stabilizatora pomogly i juz nie buja cie na nierownosciach bo rozumiem ze meczysz sie z tym samym co ja...

PS. Jutro jade do lublina i znow bede ,,pływał'' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2010, 21:31   #49
AgentStereo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Puławy
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: Duratec 2.0 Benz 145 KM
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

Troche mnie to męczy ale mam w mondku takze inne usterki, które musze usunąć w pierwszej kolejności. Ale to zupełnie inna bajka. Napewno jak wymienie te gumy dam znac bo u mnie wygląda to identycznie jak u Ciebie , z tyłu pływam.

Podejrzewam, że potrafisz pływać to do Lublina jakoś dopłyniesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AgentStereo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2010, 21:42   #50
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

Czekam na info jak po wymianie tuleji drazkow stabilizatora czy dalej buja...

Pozdrawiam
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.