Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2010, 15:42   #1831
Basia
ford::professional
 
Avatar Basia
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-04-2006
Skąd: Kielce Kobenhavn Albertslund
Model: Ford Mondeo kombi Gold X
Silnik: 2.O TDCi Duratorq
Rocznik: 2008/2009
Postów: 1,911
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał duss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chodzi mi tylko, że jest dużo userów którym 140 KM wystarczy, a cieszą się jak im komputer pokazuje 6,5 l.
No to prawda co piszesz, że ludzie się ciesza że ich samochodzik mało łyka na trasie, powiem jeszcze tak mnie to też cieszy, a koników mam 140 i naprawdę mi to wystarczy na trasę.
A jak chcę się po ścigać to są specjalne wozy do tego typu jazdy przy-stosowane, ja nie po to kupiłem auto żeby nim szaleć i głupio się popisywać, tylko do jazdy czasem spokojnej czasem energicznej, bo to zależy co jest na drodze, myślę że dużo forumowiczów jest tego samego zdania co ja, nie po to kupili auta by szpanować tylko do jazdy.

__________________
Pozdrawiam Grzegorz.
Basia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 15:55   #1832
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Basia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nie po to kupili auta by szpanować tylko do jazdy.
Oj, bardzo mnie to dotknęło...

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2010, 17:54   #1833
duss
ford::average
 
Avatar duss
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: SK
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.2 IceWhite
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Są też tacy, którym "lata"czy mu auto pali 6,5 czy 8,5 czy 13 PB - chcą mieć MOC pod nogą i dlatego kupują 2,2 i więcej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
________________________________________
FORD at stable: S-max2.2 TitaniumS 09/2010r
Dodatkowo w garażu:S-max-2007,FocusII,FistaMK7-2010
http://www.motostat.pl/user_images/23267/icon1.png
duss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 08:27   #1834
corrleone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Skąd: zielona góra
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał januszstom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kolega to by nie kupił?
mam 2.2 i jestem bardzo zadowolony, wiec powoli się rozglądam nad młodszym bratem tylko i wyłącznie 2.2...Niestety na allegro jest zaledwie parę sztuk a ostatnio zero, stąd było moje zainteresowanie...Jednakże przyznaje się że pisząc wcześniejszego posta całkowicie zapomniałem o podatku powyżej 2.0 ale czy przy kupnie używanego mondka zarejestrowanego w polsce też to się da aż tak finansowo odczuć??
__________________
Don
corrleone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 08:36   #1835
corrleone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Skąd: zielona góra
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Basia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja nie po to kupiłem auto żeby nim szaleć i głupio się popisywać, tylko do jazdy czasem spokojnej czasem energicznej, bo to zależy co jest na drodze, myślę że dużo forumowiczów jest tego samego zdania co ja, nie po to kupili auta by szpanować tylko do jazdy.
A nie pomyślał kolega o ludziach którzy korzystają z większej pojemności silnika dla komfortu jazdy a z dodatkowych kucyków dla lepszego bezpieczeństwa?? np. przy wyprzedzaniu...
__________________
Don
corrleone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 09:04   #1836
Kacmar
ford::average
 
Avatar Kacmar
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.0 benz.
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał corrleone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie pomyślał kolega o ludziach którzy korzystają z większej pojemności silnika dla komfortu jazdy a z dodatkowych kucyków dla lepszego bezpieczeństwa?? np. przy wyprzedzaniu...
Ja myślałem, ze podczas wyprzedzania to rozum ma pierwszeństwo a nie dodatkowe kucyki. Kolega Basia bardzo wyczerpująco wyrazil zdanie z którym się zgadzam. Kazdy z nas ma auto które zapewne zapewnia minimum oczekiwań kierowcy. Nie sądze aby ktokolwiek kupował auto, gdzie na starcie byłby już z niego nie zadowolony.
Kacmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 11:09   #1837
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Kacmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja myślałem, ze podczas wyprzedzania to rozum ma pierwszeństwo a nie dodatkowe kucyki.
...i właśnie dlatego, jak brakuje kucyków, to trzeba się wlec przez kilkadziesiąt kilometrów za ciężarówką...

Poprzednio jeździłem słabym Mondeo. Jednak, jak na pojawiły się dzieciaki, auto załadowuję na maxa, a na dachu mam 600 litrowy box. Przy tak dopakowanym słabym aucie na bezpieczne wyprzedzanie trzeba mieć naprawdę ładny kawałek drogi. Przy dużym natężeniu ruchu kilkanaście ciężarówek jadących 70 km/h potrafi opóźnić podróż o 1-1,5h. Niestety doświadczyłem tego osobiście. Ostatnią godzinę na zakopiance spędziłem przy płaczu dwójki dzieci.

Wtedy podjąłem decyzję, że kolejne auto będzie musiało mieć zapas mocy pozwalający na bezpieczne wyprzedzanie przy pełnym obciążeniu.

Osobiście wolałbym mieć oszczędniejszy silnik i sieć autostrad, ale póki autostrad jest jak na lekarstwo, muszę karmić to stado kucy.

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 16:31   #1838
PabloWPR
ford::average
 
Avatar PabloWPR
 
Zarejestrowany: 11-11-2007
Skąd: Nadarzyn / W-wa
Model: MK4 2.0 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 185
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Hmmm... Rozum zawsze ma pierwszeństwo. Jednak większa moc to zawsze bezpieczniejsze wyprzedzanie, komfort itd...
Gdyby w PL były drogi jak np w Niemczech to pewnie wystarczyłby mi słabszy silnik...
__________________
Było Mondeo 2,5T, a są: Subaru Impreza WRX '07, Jeep XJ 4.0 Limited, Mondeo 2.0 TDCi '13
PabloWPR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 17:02   #1839
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Dobra Panowie koniec OT bo wyjdzie że mk4 jest bardzo awaryjnym samochodem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2010, 21:01   #1840
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Basia, Kacmar nie zapominajcie, że dla wielu z nas liczy się też to, że jazda ma być przyjemnością! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kojarzenie "zapasu" mocy z głupim popisywaniem się albo szpanem jest delikatnie mówiąc nietrafione... w końcu większość naszego życia spędzamy korzystając z urządzeń i rozwiązań, które dają nam przyjemność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście zawsze pozostaje kwestia umiejętnego korzystania z potencjału posiadanego pod maską.

P.S. Mirek, wybacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.