Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2011, 01:15   #1601
wodzirejart
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-12-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 110
Rocznik: 1999
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam.
Posiadam Galaxy go od 2 tyg. Mam problem z dogrzewaczem - wcale nie działa. Nie wiem od czego zacząć. Przejrzałem temat i wiem, że przyczyn może być kilka. Najlepiej zdiagnozować to VAG-iem ale tego nie posiadam. Może ktoś z W-wy miałby chwilę i mógłby mi pomóc podłączając autko pod laptopa. Teraz zimno i szybsze ciepełko w Galaktyce by się przydało. Najchętniej wybrałbym się do Stefano bo widzę, że temat ogrania w całości ale trochę daleko więc póki co szukam kogoś w Wa-wie. Może możecie polecić kogoś kto się na tym zna i mógłby pomóc.


Ostatnio edytowane przez wodzirejart ; 03-01-2011 o 10:43
wodzirejart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 07:38   #1602
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał mac69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dogrzewacz już się nie uruchamia
musisz zrobić diagnozę w Vag-u i powinno ci wyjść co jest nie tak, a czy po ponownym rozruchu piec odpala? Czy masz zworkę czy czujnik jak czujnik może łapie gdzieś temp i piec widzi że jest za ciepło.Z tego co pamiętam możesz już mieć piec sterowany cyfrowo na Can-ie i może być sęk ze sterownikiem. napisz z kąd jesteś może ktoś bardziej kumaty mieszka w okolicy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał FABIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wpadłem na pomysł żeby miesiąc temu ocieplić rurki pod autem tak jak to wszyscy robią w Galach
Może to zbieg okoliczności ale od tego czasu mniejwięcej auto nie zawsze odpala piecyk tzn. odpala ale po zrobieniu testu i po odpaleniu na ok. 1 minute zwalnia i gaśnie.
i dobrze zrobiłeś ocieplenie nie ma nic wspólnego z problemem chyba że masz ugnite kabelki i tak może być lub gdzieś przełamane( podczas ocieplania ruszyłeś kostką), czy nie dymi przy uruchomieniu może sitko się kończy lub brudne wiesz jakie mamy paliwa.

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 03-01-2011 o 07:41
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 08:15   #1603
mac69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Model: VW sharan
Silnik: 1,9 tdi 115Km, AUY
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
musisz zrobić diagnozę w Vag-u i powinno ci wyjść co jest nie tak, a czy po ponownym rozruchu piec odpala? Czy masz zworkę czy czujnik jak czujnik może łapie gdzieś temp i piec widzi że jest za ciepło.Z tego co pamiętam możesz już mieć piec sterowany cyfrowo na Can-ie i może być sęk ze sterownikiem. napisz z kąd jesteś może ktoś bardziej kumaty mieszka w okolicy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.
Jestem z trójmiasta , okolice Gdyni i faktycznie nie znam jakiegoś dobrego zakładu diagnostycznego od tych spraw. A po ponownym rozruchu piec odpala i znów jest tak samo.
mac69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 08:22   #1604
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Wygląda to na któryś z czujników ale niech wypowie się np. stefano to on tu zawiadujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. diagnostyka wymagana bez tego raczej tylko gdybanie.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 08:36   #1605
mac69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Model: VW sharan
Silnik: 1,9 tdi 115Km, AUY
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Bardzo chętnie poznam sugestię Stefano, zorientowałem się już że ma dużą wiedzę praktyczną na temat.
mac69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 08:53   #1606
jack111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2010
Skąd: Słupsk
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9tdi AFN
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

do Mac69: mam w Słupsku kolesia, który jest obcykany w dogrzewaczach niczym Stefano. Robił mi i jestem b. zadowolony. W dodatku niedrogi.
jack111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 14:06   #1607
mac69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Model: VW sharan
Silnik: 1,9 tdi 115Km, AUY
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Jeszcze jedno, odnośnie temperatury silnika i dogrzewacza. jeśli dogrzewacz nagrzeje silnik i prawidłowo wyłączy się to w wypadku silnego chłodzenia silnika także jego temperatura się obniża , przy jakiej temperaturze dogrzewacz powinien załączyć się ponownie ?
mac69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 15:32   #1608
john1
ford::beginner
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: świebodzin
Model: ford galaxy
Silnik: 1,9TDI AHU 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

z tego co tutaj wyczytałem to przy 75 stopniach
john1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 16:45   #1609
Pawel Sleper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Corby/Zamosc
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDII
Rocznik: 1998
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wczoraj rano w Sylwestra, robilem taki piecyk D3WZ naszemu koledze z forum i miał takie same objawy jak ty. Test szedł prawidłowo, przemuch wentylatora, grzanie świecy itd., a zapalac nie chcał. Diagnoza wykazała błąd 48, przerwa w obwodzie pomki paliwa.
Rzeczywiscie, jeden z konektorów na pompce dostał wilgoci i troszkę widać nie kontaktował, bo podzieleniał. Test pomka przechodziła pomyslnie, ale jak juz dostawała od sterownika konkretne impulsy napiecia, to niestety kicha.
Wymiana obydwu konektorów zeńskich na kabelkach zasilających przy pompce i nałozenie na wszysko oryginalnych szczelnych gumek rozwiązało ten temat.

Polecam wiec sprawdzić dokładnie obwód pompki.
Dzięki Stefano za porade,kabelki byly troche skorodowane,miałeś racje. Ale dalej jest tak samo.Sprawdzilem wydajność pompki i wyszło 3ml ty napisales kiedyś że ustawiasz na 4,5ml ale jakoś nie chce sie przestawic. Ile to trzeba ''przekręcić'' bo tak sie to chyba robi żey zwiększyć.
Dzięki i pozdrawiam
Pawel Sleper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 18:29   #1610
Pawel Sleper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Corby/Zamosc
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDII
Rocznik: 1998
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

W między czasie odpowietrzyłem układ porządnie,przejechalem sie tak ze 40km. Poczekałem troche aż silnik przestygnie i podłączyłem vaga. Pokazalo błąd w silniku''modół sterujący''.
I CUD NAD CUDY!!!!!!! Dogrzewaczyk działa i smiga teraz pięknie. Jak temperatura przekracza 72stopni to dogrzewaczyk sie wyłancza a jak spadnie do 65stopni{przy włączonych dmuchawach na max.} to z powrotem zaczyna działać.
Mam nadzieje że będzie teraz działał.
Przyznam że wątek dogrzewacza jest długi,za dużo stron,ale warto poczytać.
NO I STEFANO. JESTEŚ WIELKI.
DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI.
Pawel Sleper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.