Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2013, 07:03   #91
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,162
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał misda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę że między Power Disk a tymi co miałeś wcześniej różnice minimalne a cena za taki zestaw x2.
Nacinane tarcze mają to do siebie że lepiej przy hamowaniu oczyszczają się z pyłu co lekko poprawia skuteczność hamulców, w stosunku do standardowych -gładkich.

Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 08:26   #92
Spock
Zablokowany
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Karlsruhe/Gdańsk
Model: A6 4G 3.0TDI Quattro
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2011
Postów: 106
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nacinane tarcze mają to do siebie że lepiej przy hamowaniu oczyszczają się z pył
+ szybsze odprowadzanie gazow,ciepla i wody.
Spock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 10:29   #93
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Poza tym miejmy na uwadze, że w normalnych warunkach lepsze tarcze czy klocki nie dadzą za wiele, bo i tak "wąskim gardłem" ograniczającym skuteczność hamowania są opony. Gdyby nie ABS, to już na seryjnych hamulcach bez problemu koła by się blokowały... Jeśli chciałoby się zauważalnie zwiększyć skuteczność hamulców, to oprócz ich wymiany należałoby jeszcze wymienić amortyzatory no i opony np. na półslicki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 11:13   #94
Grohmen
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-04-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Ford mondeo
Silnik: 3.0 Pb
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Czemu wszyscy mieszają? Tarcze takie klocki takie, a np tarcze nacinane ate i to tego klocki ate?
Grohmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 11:50   #95
Abusek
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 34
Thumbs up Odp: Jaki zestaw hamulców?

10 stron i gdzie tu znaleźć jakieś wnioski tej debaty?


Co sądzicie o takim zestawie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tylko tak bez mieszania w głowie o pyleniu, zużyciu itp. Warto albo szkoda manyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Abusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 12:38   #96
misda
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-07-2009
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 89
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym miejmy na uwadze, że w normalnych warunkach lepsze tarcze czy klocki nie dadzą za wiele, bo i tak "wąskim gardłem" ograniczającym skuteczność hamowania są opony. Gdyby nie ABS, to już na seryjnych hamulcach bez problemu koła by się blokowały... Jeśli chciałoby się zauważalnie zwiększyć skuteczność hamulców, to oprócz ich wymiany należałoby jeszcze wymienić amortyzatory no i opony np. na półslicki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak myślałem dopóki nie musiałem hamować ze 150km/h do 40km/h, mimo iż droga była mokra i padał śnieg nie czułem działania ABS. Na samym początku samochód ledwo co zwalniał, jakbym lekko przyhamowywał a pedał w podłodze bo system wspomagania hamowania się włączył. Czym prędkość była mniejsza tym hamowanie skuteczniejsze. Początkowo myślałem że mi zabraknie miejsca ale potem przy 40km/h już przestałem hamować z maksymalną siłą bo zostało jeszcze z 50m zapasu. Pedał hamulca ani razu nie drgnął. Myślałem że siła tarcia klocka o tarcze jest cały czas taka sama. Jednak okazuje się że nie zawsze. w 4 minucie widać wykres tarcia w zależności od prędkości.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
misda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 13:07   #97
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał misda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak myślałem dopóki nie musiałem hamować ze 150km/h do 40km/h, mimo iż droga była mokra i padał śnieg nie czułem działania ABS. Na samym początku samochód ledwo co zwalniał, jakbym lekko przyhamowywał a pedał w podłodze bo system wspomagania hamowania się włączył. Czym prędkość była mniejsza tym hamowanie skuteczniejsze. Początkowo myślałem że mi zabraknie miejsca ale potem przy 40km/h już przestałem hamować z maksymalną siłą bo zostało jeszcze z 50m zapasu. Pedał hamulca ani razu nie drgnął. Myślałem że siła tarcia klocka o tarcze jest cały czas taka sama. Jednak okazuje się że nie zawsze. w 4 minucie widać wykres tarcia w zależności od prędkości.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Piszesz, że jechałeś 150km/h przy mokrej nawierzchni i padającym śniegu. Czy to szybko czy wolno? Hmm ja myślę, że za szybko (sam nie należę do kierowców jeżdżących po emerycku). Można się spierać czy tarcze nacinane, nawiercane czy jeszcze inne. Prawda jest jedna: nic nie zwalnia z myślenia na drodze i nie ma co wierzyć w działanie różnych systemów wspomagania.
Następnym razem możesz mieć mniej szczęścia i wjedziesz komuś w tyłek - czego nikomu nie życzę.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 13:11   #98
Abusek
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 19-04-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Prawda jest jedna: nic nie zwalnia z myślenia na drodze i nie ma co wierzyć w działanie różnych systemów wspomagania.
Następnym razem możesz mieć mniej szczęścia i wjedziesz komuś w tyłek - czego nikomu nie życzę.

Umiejętności i myślenie zostawmy na tor rajdowy. Jeśli chodzi o codzienność i publiczne drogi... Ty myślisz, Ty możesz być najlepszy... ale weź pod uwagę, że setki, tysiące, miliony ludzi wokół Ciebie (NIE) myśli i na to nic nie poradzisz.
Abusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 15:49   #99
Martini3g
ford::average
 
Avatar Martini3g
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Brzeg/Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Duratec HE 125KM + LPG Lovato Smart
Rocznik: 2002
Postów: 79
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Ja jeżdżę od 10 miesięcy na komplecie brembo (tarcze i klocki na obu osiach) i jestem zadowolony.
PS Jedyne co mnie intryguje to to, że przy skręcie w lewo piszczy prawy przedni hamulec. Dodam, że pisk ten pojawia się tylko gdy przednie koła są skręcone w lewo. Nie ma go natomiast przy powrocie ze skręcania w prawo do jazdy na wprost... Wiecie co by to mogło być? Koniec OTGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Martini3g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 09:15   #100
puniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-05-2004
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 463
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie nastawiałem się na większą wydajność hamulców - tzn. według "Motoru" te klocki ceramiczne są niby ciut lepsze od zwykłych, ale chodzi mi głównie o trwałość takiego zestawu (zobaczymy na ile to prawda), no i o to, że te klocki nie pylą na felgi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim przypadku klocki przetrwały tarcze a cały zestaw około 60tys km
__________________
mam i ja
puniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , klocki , tarcze hamulcowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.