Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2011, 18:41   #11
czarekessi
ford::average
 
Avatar czarekessi
 
Imię: czarek
Zarejestrowany: 24-06-2008
Skąd: lodz-strykow
Model: mondeo mk2 ,mk3
Silnik: 1.8 zetec,1.8 duratec
Rocznik: 1996, 2000
Postów: 129
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

obstawiam popychacze w moim tez klepia jak w dizlu na simnym silniku wczesniej byl jezdzony na oleju mineralnym, teraz na syntetyku jezdze ale niewiele to dalo popychacze siadaja od mineralnego oleju , jak sie rozgrzeje silnik to chodzi cichutko az milo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czarekessi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2011, 20:20   #12
marex 88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.8B
Rocznik: 1994
Postów: 20
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

Sam nie wiem bo jak było lato i ciepło jeszcze jak oleju nie zmieniałem to pracował cichutko po odpaleniu od tego czasu przejechałam nim tylko 2 tys km czy popychacze mogą po tak niewielkim przebiegu zrobić się takie głośne?? Dodam jeszcze że rok temu jeszcze jak miał go szwagier w zimę przy -20 pracował cichutko a od tamtej zimy przejechał może 5tyś km. Może coś z katalizatorem lub układem wydechowym coś nie w porządku. A odnośnie oleju może to przez niego coś się stało dla silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i tak głośno pracuje??
Proszę o odpowiedz z góry dziękujęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marex 88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2011, 19:18   #13
marex 88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.8B
Rocznik: 1994
Postów: 20
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

Witam ponownie dzisiaj przeglądałem forum i natknąłem się na informację ze dla jednej osoby po zmianie oleju z Lotos na Elfa stukanie ucichło jak ręką odjął. Czy to naprawdę może być przez olej czy pełen syntetyk lotosu 5w40 jest aż tak zły?? I czy olej może być przyczyną takiej pracy?? Dodam że oleju nie bierze ani grama
Proszę o dopowiedzGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marex 88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2011, 22:15   #14
paweu85
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Skąd: Warka
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1993
Postów: 52
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

kupiłem kiedyś jakiś tańszy olej 10W40 i nie dość że mondziak zaczoł go chlać 0,1l na 2000km to troche było słychać popychacze przez jakieś 10 sek po odpaleniu,teraz zmieniłem na K2 10W40 niby marka też niespecjalna ale oleju nie pije a popychaczy niesłychać..i dodam jeszcze od siebie do właścicieli mk1 że one zazwyczaj nie mają przebiegu 150 czy 250 tylko 550 -750tys.!
paweu85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2011, 16:13   #15
marex 88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.8B
Rocznik: 1994
Postów: 20
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

Witam dzisiaj wjechałem na kanał i przeglądałem wydech i jest w porządku. Jednak to popychacze stukają:( bo po około 3min przestają i robi się ciszej. I tu moje pytania:
1.Czy wymiana oleju coś pomoże??
2.Czy jeśli wymiana oleju pomoże to czy mam go natychmiast zmienić czy jeździć aż do wymiany czyli około 7tyś??
3.Jeśli wymiana oleju nic nie pomoże to czy można tak jeździć czy trzeba koniecznie popychacze wymieniać??

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
marex 88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2011, 01:58   #16
Domic89
ford::beginner
 
Avatar Domic89
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Dębica
Model: Ford Mondeo mk1 kombi
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1994
Postów: 21
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

Witam mam podobny problem. Otóż na zimnym silniku, zaraz po odpaleniu klepie w nim jak w ciągniku podobny odgłos silnika. W miare z nagrzewaniem sie silnika klekot i stukot cichnie i potem pracuje elegancko cicho. Nie tak dawno wymieniłem wszystkie filtry, płyny i olej na Castrol 10W40 , wczesniej był Mobil 10W40. Dodam że autko bierze mi olej ma przejechane pow. 220 tyś. km ale nie mam zarzutów. Bede robił totalny remont silnika. Wiec co to może tak stukac?? Prpopo wydechu mam całkiem nowy od kolektora wydechowego, zamiast katalizatora strumienica, zamiast tłumika środkowego strumienica i w tłumiku końcowym strumienica. Pozdrawiam.
Domic89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2011, 15:41   #17
MariuszX49
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: Siedlce/Stok Lacki
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 10.1994
Postów: 29
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

Witam,

Mój lekko bierze olej i jak się zapomnę i nie doleje (na bagnecie okolice minimum rzadko to robię to zapominam) to słychać te opisywane te stuki.
Skoro u Kolegów nie bierze oleju to może coś pomorze mało się znam na samochodach, poprawcie jeśli się mylę może smok(tak to się chyba nazywa na dnie miski co olej zasysa) jest zanieczyszczony i olej późno dociera w zakamarki i to powoduje te stuki?
MariuszX49
MariuszX49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 00:37   #18
artur1234
ford::advanced
 
Avatar artur1234
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-11-2008
Skąd: Łęczna-Lublin
Model: mondeo mk1
Silnik: 1600 Pb+Lpg
Rocznik: 1994
Postów: 332
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

HeyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jezdze juz swoim egzemplarzem juz kilka lat i moge tylko stwierdzic ze auta maja juz po 18lat a czas jest nieublagalny i wszystko sie zuzywa... a przebiegi ktore podajecie to wychodzi na to ze kazde auto ok 8- 10lat stalo nieruchomoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mozna probowac zmienic producenta oleju ale mysle ze ten proces bedzie sie nasilal... Szczegolnie teraz w zimie(przynajmniej tej teoretycznej) powinny bardziej klepac... A czy wymieniac to mysle ze zalezy od stopnia klepania i nadgorliwosci kierowcyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdr
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec????????
artur1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 08:35   #19
lays
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: pruszkow
Model: mondeo
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

Cytat:
Napisał matthias15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aha zapomniałem napisać...pali 8-9 litrów...w te mrozy bez problemu palił za pierwszym razemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego jeżeli masz możliwość zakupu środka pro-tec zielony dolej pól puszki do oleju i pojeżdzij samochodem na wysokich obrotach na niskich biegach co najmniej dzień.póżniej wymień olej.w tych silnikach stają zawory na prowadnicach wada fabryczna i ciężko napełniają się szklanki.środek jest bezpieczny nie niszczy silnika ani nie powoduje nieszczelności.wcześniej sprawdż napinacz paska klinowego one też głucho pukają na zimno jak są zatarte
lays jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 15:56   #20
marex 88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.8B
Rocznik: 1994
Postów: 20
Domyślnie Odp: stuki silnika ciężko do zlokalizowania

Cytat:
Napisał artur1234 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a przebiegi ktore podajecie to wychodzi na to ze kazde auto ok 8- 10lat stalo nieruchomo
Witam
Mój przebieg jest raczej oryginalny ponieważ kupiłem go od szwagra i wiem ile on jeździł przez ostatnie 10 lat przejechał nim zaledwie 30tyś ma jeszcze oryginalne amortyzatory i całe zawieszenieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale wrócę do sprawy ponieważ mam dylemat z wyborem oleju między
Mobil ESP Formula 5W-30 a Castrol Magnatec Professional 5W30 nie wiem na który się zdecydować na którym oleju silnik może ciszej pracować??
Kupił bym olej forda formuła F 5w30 ale w moim mieście nigdzie takiego nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i zdecydowałem się na takie. A może ktoś wie jaki olej ma takie same właściwości lub podobne do oleju forda Formuła F 5w30??
Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedzGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marex 88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.