Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2010, 20:20   #11
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

to że ac się niewłączy poniżej +4 c to wiadome ,ale jak właczysz ac to jest cyrkulacja powietrza pomino że sprezarka się nie włączy

mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 20:45   #12
kiku
ford::average
 
Avatar kiku
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus II kombi
Silnik: 1.6 B+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 86
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

Cytat:
Napisał kaczozord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wierzę, że w środku jest ciepło, a para zamarza na szybach od wewnątrz. Albo "ciepło" to pojęcie względne, albo masz nawiew przy komplecie pasażerów tylko na "1" i tylko okresowo". Chociaż też uważam, że to jest niemożliwe, przy takich lekkich mrozach.
A jednak. Temp wewnątrz samochodu (ciepło)=25 stopni, 2 osoby + dziecko w aucie, nawiew początkowo na 3, po nagrzaniu ustawiam na 2, na nogi oraz szybę. Temp na zewnątrz -11 stopni. Po przejechaniu ponad 50km boczne szyby od wewnątz dalej zamarzały, że musiałem je skrobaczką traktować.

Za namową kolegów spróbuję wymienić filtr kabinowy, może zawilgotniał, a jak jeszcze ta wilgoć zamarzła to tak jak by się jeździło na zamkniętym obiegu.
__________________
Moja strona: http://www.mzrider.republika.pl/index2.htm
kiku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 21:36   #13
pkrystek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-06-2007
Model: Ford Focus MK2 sedan
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

Cytat:
Napisał kiku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jednak. Temp wewnątrz samochodu (ciepło)=25 stopni, 2 osoby + dziecko w aucie, nawiew początkowo na 3, po nagrzaniu ustawiam na 2, na nogi oraz szybę. Temp na zewnątrz -11 stopni. Po przejechaniu ponad 50km boczne szyby od wewnątz dalej zamarzały, że musiałem je skrobaczką traktować.

Za namową kolegów spróbuję wymienić filtr kabinowy, może zawilgotniał, a jak jeszcze ta wilgoć zamarzła to tak jak by się jeździło na zamkniętym obiegu.
Na 99% to filtr - właśnie zrobiłem to samo (walka z wymianą w Focusie II jest "przednia").
Po niecałym roku filtr od strony zewnętrzej był tak czarny jak sadza - rąk nie można było domyć - oczywiście od razu spryskałem parownik klimy - i teraz jest OK. Szyby nie parują niezależnie ile śniegu/wody jest w środku ;-)
pkrystek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 07:21   #14
józek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: Biała Podlaska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

Jezeli kontrolka A/C świeci się to klima działa (pracuje) czy nie????
józek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 08:08   #15
kiku
ford::average
 
Avatar kiku
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus II kombi
Silnik: 1.6 B+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 86
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

Cytat:
Napisał józek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli kontrolka A/C świeci się to klima działa (pracuje) czy nie????
Tak, ale klima rowniez dziala jak puscisz nawiew tylko na przednia szybe i wtedy kontrolka AC nie swieci sie.
__________________
Moja strona: http://www.mzrider.republika.pl/index2.htm
kiku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 08:45   #16
józek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: Biała Podlaska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

U mnie kontrolka świeci się przy -15*C to znaczy, że klima pracuje.
Wobec tego nie rozumiem stwierdzenia
mondeo70235
Cytat:
to że ac się niewłączy poniżej +4 c to wiadome
józek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 09:04   #17
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

To wcale nie znaczy, że klima pracuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 09:11   #18
józek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: Biała Podlaska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

To wreszcie jak to jest z tą kontrolką
jak świeci to pracuje czy nie bo już zgłupiałem
józek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 09:59   #19
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

Jak masz poniżek +4 stopni Celsiusza na dworze to mimo, że kontrolka się pali, klimatyzacja nie pracuje.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 11:05   #20
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

To co w takim razie się załącza, gdyż po pracy silnika wyraźnie czuć, że wraz z zapaleniem się kontrolki A/C zwiększa się obciążenie?
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.