Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2010, 11:25   #1
blaszczu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: TDCI 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie pojedyncze piknieia na wyłączonym

Nie wiem od kiedy to się dzieje, może to jest normalne, ale wolę zapytać. Zauważyłem, że samochód pika co jakiś czas gdy jest wyłączony. Jest to pojedyncze piknięcie o pewien czas. Czy jest to coś z alarmem (jakaś sygnalizacja, że np pilot w zasięgu?), czy może coś innego? Niestety nie mogę znaleźć książeczki do alarmu, więc nie mogę też sprawdzić...
PS. Teraz zauważyłem również, że te piknięcia słychać również jak silnik jest włączony. Książeczkę znalazłem do alarmu, ale nic w niej na temat nie znalazłem...


Ostatnio edytowane przez blaszczu ; 05-04-2010 o 20:03
blaszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2010, 20:15   #2
blaszczu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: TDCI 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym

podbijam, bo chyba nikt mi już nie odpisze na post na 3 stronie... a byc może swiąteczna aktywnośc na forum była zmniejszona... przepraszamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
blaszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2010, 20:19   #3
józek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: Biała Podlaska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym

Nie wiem czy to jest to, ale miałem pikanie od radia
józek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2010, 20:24   #4
blaszczu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: TDCI 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym

tzn. w czym był problem z radiem? pikanie wydaje się że wydobywa się spod maski ( a pikniecie to taki dźwięk "py" jaki można zrobić ustami nakładając górną wargę na dolnąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
blaszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 10:34   #5
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sorry ale próbowałem odtworzyć dźwięk poprzez układ ust jaki podałeś ,heh jest to nie możliwe(chyba mam za wielkie ustaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a co do pykania lub dźwięku z pod maski to otwórz maskę i niech ktoś zgasi silnik a ty szukaj dźwięku, tak jest prościej niż wyginać usta na różne strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 20:17   #6
blaszczu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: TDCI 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym

Cytat:
Napisał Atol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sorry ale próbowałem odtworzyć dźwięk poprzez układ ust jaki podałeś ,heh jest to nie możliwe
uwierz mi jest możliweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znalazłem podobny temat na podforum mondeo i jest tam podobny problem opisany i dwa powody:
1. radio - zobacz czy na interfejsie nie masz znaczka TS na niektórych lub wszystkich kanałach - bo niby jak jest to wtedy pipczy własnie tak jak to opsiałem, a ktoś to jakoś usunął (ten znaczek TS) i przestało pipczeć. Nie wiem jak usunął - prawdopodobnie zresetował radio.
2. drugi powód to zrąbana syrena od alarmu
Nie sprawdziłem nic z tych dwóch przypadków jeszcze, nie miałem okazji nasłuchiwać skąd dokładnie dochodzi dźwięk bo autem jeździ żona co dzień a ja zerknę na to zapewne w weekend.
blaszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 21:32   #7
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym

odłącz radio i szukaj dalej nic innego ci nie pozostajeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2010, 12:54   #8
blaszczu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: TDCI 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: pojedyncze piknieia na wyłączonym

okazało się, że to padnięta syrenka od alarmu daje sygnały, że czas ją wymienić
blaszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.