Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2011, 19:59   #171
rafus22
ford::advanced
 
Avatar rafus22
 
Zarejestrowany: 03-02-2009
Skąd: Roźwienica k.Jarosławia
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 315
Talking Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał rafus22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Zgodnie z art. 51 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza:
1) w czasie od zmierzchu do świtu,
2) w okresie od 1 października do ostatniego dnia lutego - przez całą dobę,
3) w tunelu.
Natomiast świateł do jazdy dziennej kierujący może używać w czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania (art. 51 ust. 2). Zatem można dojść do następującego wniosku: światła dzienne służą do jazdy podczas dnia i używanie ich podczas jazdy nocą jest niezgodne z ich przeznaczeniem. Zatem policja ma prawo wystawić Panu mandat za jazdę w czasie nocy z włączonymi światłami dziennymi i mijania jednocześnie. Odnośnie jazdy podczas dnia z włączonymi światłami dziennymi i mijania jednocześnie to odradzam Panu taką jazdę gdyż ustawodawca w ust. 2 art. 51 wyraźnie używa stwierdzenia zamiast świateł mijania. Zatem należy stosować światła mijania lub dzienne osobno, a nie jednocześnie. "



I w du....ę mogą cie pocałować!!! Ciemniaki

rafus22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2011, 20:25   #172
rafus22
ford::advanced
 
Avatar rafus22
 
Zarejestrowany: 03-02-2009
Skąd: Roźwienica k.Jarosławia
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 315
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

U mnie jest tak ze: pokrętło mam w pozycji auto. w dzień mam światła do jazdy dziennej czyli Ledy,gdy robi się zmrok Ledy gasną i zapalają się normalne światła.wszystko zgodnie z ustawa.!!!
rafus22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2011, 21:15   #173
Koyot.
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: C-Max
Silnik: 1.8 16V (CSDA, CSDB)
Rocznik: 2004
Postów: 1,123
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Panowie w dowodzie nic nie musi być
Ale lampa musi mieć oznaczenie RL na szkle. W innym przypadku lampa nie jest zgodna z przepisami i mogą nałożyć mandat.
Pozdrawiam
__________________
Jak się nie ma co się lubi to.....
Trzeba dążyć żeby to osiągnąć
Pozdrowionka...
Koyot. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 18:27   #174
wyrebski1
ford::beginner
 
Avatar wyrebski1
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 04-02-2011
Skąd: Wielkopolska pow. Słupca
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Dzięki koledzy za odpowiedzi-czyli wynika z tego, że nie mogą mnie ukarać ani zabrać za to dowód. Tylko co jeśli dowód zabierze, siłą policjantowi nie wyrwę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo jeśli mandat to przecież pytają się czy przyjmuję. Zaznaczę, że mam światła z homologacją RL i E11 a więc takie przepisowe. Włączają mi się przy przekręceniu zapłonu i wyłączają przy włączeniu świateł mijania.
wyrebski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 18:51   #175
s'marek
ford::average
 
Avatar s'marek
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Focus c-max
Silnik: 2.0 TDCi by WSTR
Rocznik: 2004
Postów: 79
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Cytat:
Napisał rafus22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest tak ze: pokrętło mam w pozycji auto. w dzień mam światła do jazdy dziennej czyli Ledy,gdy robi się zmrok Ledy gasną i zapalają się normalne światła.wszystko zgodnie z ustawa.!!!
U mnie też - od dzisiaj:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez s'marek ; 09-05-2011 o 18:57
s'marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 19:00   #176
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

s'marek, czy masz zachowane wymiary zgodnie z przepisami ? Coś tak na oko, to nie bardzo chyba?
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 19:10   #177
wyrebski1
ford::beginner
 
Avatar wyrebski1
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 04-02-2011
Skąd: Wielkopolska pow. Słupca
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

no wiadomo w tym miejscu nie ma tych przepisowych 60 cm, u mnie jest 55 cm może z miarą nikt nie będzie biegał... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyrebski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 19:56   #178
s'marek
ford::average
 
Avatar s'marek
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Focus c-max
Silnik: 2.0 TDCi by WSTR
Rocznik: 2004
Postów: 79
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

No nie mam... Na badanie techniczne włączę zwykłe światła, albo pojadę tam, gdzie nie zwracają na to uwagi. Mam nadzieję, że policjanci nie biegają z linijką.
Niestety ledy były za głębokie, żeby włożyć je nad przeciwmgielne :/
s'marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 21:01   #179
rafus22
ford::advanced
 
Avatar rafus22
 
Zarejestrowany: 03-02-2009
Skąd: Roźwienica k.Jarosławia
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 315
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Hmmm..... zastanawia mnie jedno? dlaczego sami sobie utrudniacie życie! według mnie lepiej zrobić sobie raz ale wszystko zgodnie tak jak ma być ,a nie ze potem się martwicie ze pojadę gdzie indziej.Panowie nie lepiej mieć spokojna głowę w czasie jazdy i nie martwic się światłami tylko pooglądać Laseczki ciepło się robi aż miło popatrzeć !!!!!!! tak a propos..... widzę ze wszyscy zakładają Ledy w to samo miejsce !!!!!!!!! we wloty a mi jakoś się to nie widzi.Ale każdy robi to co uważa bo jego auto.
rafus22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 21:48   #180
s'marek
ford::average
 
Avatar s'marek
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Focus c-max
Silnik: 2.0 TDCi by WSTR
Rocznik: 2004
Postów: 79
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

^^Cóż, miałem założyć tak, jak Ty. Niestety zakupione ledy miały głębokość 5,1 cm, a z tego co wiem, Twoje 3,5. Problemem okazało się mocowanie haka z lewej strony i koncepcja się zmieniła. Mi się w miarę podoba, choć wolałbym nad przeciwmgielnymi.

Cytat:
nie martwic się światłami tylko pooglądać Laseczki ciepło się robi aż miło popatrzeć
Kiedyś kosztowało mnie to 5 tysi - wjechałem gościowi w bagażnik, więc nie polecam.

Ostatnio edytowane przez s'marek ; 09-05-2011 o 21:51
s'marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max drl , c-max światła dzienne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.