Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2006, 22:39   #1
ssuucchhyy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2006
Postów: 7
Domyślnie Problem z klimą 2.0 TDDI

Mam problem z klimą (klimatronic), wiem że to troche dziwne ale nie mam nad nią pełnej kontroli. Sama się włącza i sama się wyłącza. Przycisk A/C wogóle nie reaguje, ma takie same objawy kiedy się przy nim dioda świeci jak i wtedy kiedy się nie świeci. Klima chodzi jak chce. Pomóżcie ludzie albo podpowiedzcie gdzie mogę się z tym udać.
Mondeo 2.0 TDDI 2002r.

ssuucchhyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2006, 12:38   #2
bobo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2005
Model: Fiesta MK IV
Silnik: 1,25 ZETEC
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie

Poczytaj ten temat:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jeśli nie pomoże reset sterownika lub wyjdą błędy i zresetujesz sterownik i talej to samo to niestety serwis Cię czeka i sprawdzenie usterki na kompie
bobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2006, 16:35   #3
ssuucchhyy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2006
Postów: 7
Domyślnie

Dzięki spróbuję to zrobić.

[ Dodano: 2006-07-01, 23:29 ]
Próbowałem zrobić ten test klimy ale nie bardzo wychodziło ale w końcu na wyswietlaczu zaczęły się pojawiać takie parametry 2E ES 20 13 05. Czy wiecie co one oznaczają?

[ Dodano: 2006-07-01, 23:29 ]
Próbowałem zrobić ten test klimy ale nie bardzo wychodziło ale w końcu na wyswietlaczu zaczęły się pojawiać takie parametry 2E ES 20 13 05. Czy wiecie co one oznaczają?
ssuucchhyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2006, 12:18   #4
bobo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2005
Model: Fiesta MK IV
Silnik: 1,25 ZETEC
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie

Po pierwsze czy dobrze zrobiłeś ten reset sterownika bo pierwszy raz spotkałem się aby wyświetliło się tyle oznaczeń literowo cyfrowych, jeśli poprawnie zresetowałeś sterownik to powinny wyjść ozanczenia cyfrowe np. 1200,1253,2298,2516 , spróbuj ponownie zresetować jeśli wychodzą takie oznaczenia jak napisałeś to chyba cię serwis czeka.Zazwyczaj taki reset na klimę pomaga.
bobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2006, 13:45   #5
ssuucchhyy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2006
Postów: 7
Domyślnie Reset klimy

Jakoś mi nie wychodzi ten reset i nie pojawia się nic na wyświetlaczu. Czy ten reset robi się na włączonym silniku czy zapłonie?
ssuucchhyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2006, 15:24   #6
bobo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2005
Model: Fiesta MK IV
Silnik: 1,25 ZETEC
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie

no na wyłączonym silniku lub zapłanie sie nie da, bo przecież panel masz odłączony.Musi być właczony zapłon aby to wszystko zrobić, trochę trzeba wprawy lub poćwiczyć bo z początku to trudne odpowiednio szybko właczyć przycisk nawiewu na środek auta.
bobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2006, 21:25   #7
ssuucchhyy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2006
Postów: 7
Domyślnie Na razie wszystko działa OK.

Na razie wszystko się naprawiło. Po tym jak wyskoczyły mi te oznaczenia na wyświetlaczu przytrzymałem "nawiew na szybę". I odpukać wszystko jest OK. Ale nie wiem czy będzie dobrze bo przed tym byłem w serwisie w W-wie na ul Sokratesa powiedzieli że jest to wina sprzęgła klimatyzacji ale nie dawali mi gwarancji że to na 100%. Tak więc im podziękowałem zapłaciłem "stówkę" i wróciłem do domu. Dodam, że uwamiałem się z nimi na diagnozę elektr. a wcale do niej nie doszło, facet z obsługi klienta powiedział że nie było takiej potrzeby, a po drugie powiedział że nie ma czegoś takiego jak diagnoza elektryki. Pomyślałem że jest jakiś chory bo nawet na cenniku mieli napisane jak wół. Zapłaciłem rachunek i nigdy więcej serwisu a na pewno nie na ul Sokratesa.
ssuucchhyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2006, 19:20   #8
bobo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2005
Model: Fiesta MK IV
Silnik: 1,25 ZETEC
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie

Więc unikaj serwisu i jak cos się będzie działo to zrób ten reset i będzie chodzić a serwis naciągnie Cię na pieniądze i wymianę sterownika a to 1200 zł kosztuje, pozdrowienia
bobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2006, 22:15   #9
ssuucchhyy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-06-2006
Postów: 7
Domyślnie No niestety znów to samo

Dzisiaj jadę sobie na klimie i nagle zaczyna dawać gorącym powietrzem. I teraz nie wiem co zorobić czy wymieniać to sprzęgło klimatyzacji czy szukac innej przyczyny.
ssuucchhyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2006, 07:11   #10
bobo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2005
Model: Fiesta MK IV
Silnik: 1,25 ZETEC
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie

spróbuj ten reset , wymieniaj jeśli cos jest już napewno do wymiany.Ja jak coś nawala klima to robię reset i jadę dalej i tak z 3 lata i wszystko jest ok. Zaprzyjaźniony mechanik z Forda powiedział mi że te sterowniki w mundkach 2000-2002 są nie dopracowane i te błedy wywala cały czas i radą na to jest ten reset.Takim samym publem są rdzywiejące drzwi w mondeo z tych roczników ciężko znaleść kogoś z dobrymi drzwiami a jeździ setki tych mondeo w Polsce i Europie i wszędzie wyminiają je w ramach niezgodności towaru z umową a w Polsce nie.
bobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.