Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2006, 12:26   #21
nazgul73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 33
Domyślnie rdzawe drzwi

heya,
obdzwoniłem serwisy i w Ursyn Car na Ursynowie powiedzieli, że jak mam wszystkie przeglądy terminowe to drzwi na 95 % są do wymiany na gwarancji. Sprawdzę w domu jak tam stoi terminowość przeglądów.

Pozdrawiam,

p.s.
nie wiecie przypadkiem jak to jest z gwarancja na nadwozie przy wymianie elementu w stacji innej niż ASO.?? Podobno unijne przepisy mówią, że gwarancja dalej obowiązuje ale mi w ASO ściemniali, że nie do końca. Hmmmmm nie wiem co myśleć!!!

__________________
Nazgul73
nazgul73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2006, 12:33   #22
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Na ten wymieniany element na pewno nie, ale dlaczego niby na resztę miałaby przestać obowiązywać? ASO pewnie jakoś sprytnie to uzasadni.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2006, 21:13   #23
monki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Postów: 5
Domyślnie

kupiłem tydzień temu mondeo 2,0tddi 2001 z holandi bezwypadkowe z prowadzoną książką serwisową na tylich drzwiach faktycznie coś czuć hentnie podpisze się pod tą petycją a jutro dzwonie do ASO Częstochowa
monki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2006, 15:07   #24
bobo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2005
Model: Fiesta MK IV
Silnik: 1,25 ZETEC
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie

W narodzie siła, ja nie miałem ksiązki i przeglądów , pojechałem do blacharza i za 340 zł zrobił mi wszystkie drzwi. Ale powiedział też że to wina ocynku , że blachy są słabo ocynkowane i dlatego się tak dzieje i faktycznie pokazał mi na drzwiach z przodu poniżej listwy jak same od siebie pojawiają się pęcherze z ocynkiem.
bobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2006, 23:06   #25
romix66
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-01-2006
Skąd: Ketrzyn
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Rdza na drzwiach

Witam!
Posiadam Mondeo z 2002 sprowadzone z Niemiec z ksiazka serwisowa (byly tylko przeglady techniczne robione co 20tys.km) i po sprowadzeniu zrobiono mi przeglad karoserii w kraju podczas przegladu technicznego. Po pol roku pokazala sie rdza na 3 drzwiach. Ford Polska uznal mi gwaranacje na perforacje i w ASO w Poznaniu jedne tylnie drzwi mi wymieniono na nowe, a pozostale polakierowano i zabezpieczono. Niestety koljenych 6 miesiacach znowu pojawila sie rdza na klapie i obu drzwiach przednich. Teraz jestem z trakcie oczekiwania na decyzje Ford Polska czy uznaja mi ponownie to jako naprawe gwarancyjna. Rzeczoznawca-gwarant twierdzi, ze to formalnosc i napewno mi naprawia autko.
Mam nadzieje, ze pmoglem niektorym. Powodzenia w ASO.
romix66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2006, 22:34   #26
bentus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2006
Skąd: Ruda Śląska
Postów: 28
Domyślnie

Witam
Jak byłem na przeglądzie przed zakupem miły pan z Aso poinformował że jeśłi zrobię te drzwi u nich to normalnie przdłuża mi gwarancję , pomimo braku książki serwisowej.
Pozdrwiam
marcin
bentus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2006, 23:40   #27
zimoch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2004
Postów: 15
Domyślnie

Jestem ciekawy czy ktoś z Was ma jakieś nowe doświadczenia z serwisu dotyczącego rdzewiejących drzwi ?

napiszcie co mam zrobić, auto krajowe, serwisowane w ASO do 100 tys km, a potem już nie w ASO ale równie porządnie.

I w książce gwarancyjnej jest napisane że wymagane sa przeglądy ale do gwarancji 12-to miesięcznej, obok jest kolumna z gwarancją 6 letnią na perforację nadwozia i nie ma tam nic napisane o konieczności stawiania się w serwisie co 20 tys km. Nie wiem co o tym myśleć?

U mnie na drzwiach pojawia się powolutku korozja, odłupał się kawałek farby pod lewym lusterkiem oraz pomiędzy zderzakiem a błotnikiem za tylnym kołem. PARANOJA. Auto za 100 tysięcy ...
zimoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2006, 16:57   #28
Heinen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2006
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 130 HP
Rocznik: 2002
Postów: 25
Domyślnie

Witam wszystkich. Właśnie jestem po malowaniu wszystkich 4 drzwi. Zrobiłem to na własny koszt choć nie wiem czy nie powinienem powalczyć o to z Fordem. Ale do rzeczy. W marcu robiłem przegląd przy 160 tyś i zwróciłem uwagę serwisu na rdzę, która pojawiła się na drzwiach po stronie kierowcy (przednich i tylnych). Panowie grzecznie wpisali w protokole, że drzwi do zrobienia. Niestety, nie mają takich możliwości aby zrobić to na miejscu, kazali jechać do Wa-wy - ASO Lipski. Pech chciał, że jak zadzwoniłem do ASO Lipski minęło już 2 tygodnie od przeglądu i człowiek po drugiej stronie zakomunikował mi, że za późno się zgłosiłem, limit czasowy jest właśnie 2 tyg od przeglądu. (Inna sprawa, że najbliższy wolny termin byłby za 4 m-ce). Pomyślałem sobie, że chyba za późno aby to zrobić na gwarancji bo pewnie na następnym przeglądzie już mi tego nie uznają skoro od ostatniego przeglądu nie udało mi sie tego zrobić. Pomyślałem: zrobię sam, to tylko niewielka rdza :fcp12 Jakie było moje zdziwienie kiedy znajomy lakiernik powiedział mi, że wszystkie drzwi nadają sie do malowania. Co więcej, będzie musiał malować również na zewnątrz aż do listew bo po tej stronie też zardzewiały! No i daje gwarancje na rok, może 1.5 roku - później rdza wyjdzie znowu! Taka jest jakość flagowego samochodu marki Ford! Teraz trochę żałuję, że nie parłem na Forda o wymianę drzwi, ale taki mądry to ja jestem dopiero teraz :fcp11 . Pewnie gdybym się zgłosił do ASO to by to oczyścili i zamalowali (niewiadomo jak sumiennie by to wykonali?) i nie byłbym świadomy stanu rzeczy. Jestem tym delikatnie zawiedziony, ale ogólnie to lubię mojego Mondka!
__________________
>>> Korzystaj z życia zanim ono ciebie wykorzysta.<<<
Heinen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2006, 18:47   #29
mondi_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 13
Domyślnie

U mnie 3szt. wymienione i 1 szt. pomalowana. Przeglądy miałem do 100tys. a później po roku tylko przegląd perforacji (biała karteczka). Gwarancja uznana przez problemów i dwa tygodnie bez auta :fcp11 .
Generalnie jest to żenada aby 3-4 letnie auto miało korozję blach i w dodatku „flagowy” model.
mondi_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2006, 19:12   #30
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

mondi_, cooooo???? 2 tygodnie robili 3 sztuki drzwi? To co oni je z blachy wycinali i sami wyginali? Przecież przy wymianie to powinno trwać max 1 dzień - przecież nowe drzwi można polakierować oddzielnie, a do samochodu tylko przełożyć już gotowe.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.