Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2007, 19:29   #1
bobo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2005
Model: Fiesta MK IV
Silnik: 1,25 ZETEC
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Ciężko zapalić na zimnym silniku

Witam,Panowie mam taki problem i takie pytanie.Od 2 dni mam problem z zapaleniem silnika jak jest zimny lub po dłuższym postoju lub po nocy.Sprawdziłem przewody wysokiego napięcia ,świece cewka była wymieniana pół roku temu.I nie wiem czego się czepić.Przez przypadek zdjąłem dekiel z góry i sprawdziłem jakie jest ciśnienie paliwa na szynie i powiem że jak pamiętam to było większe,pamiętam że kiedyś jak przycisnołem ten prztyczek to waliło do góry ciśniemie ,że hej a teraz ledwie co. I zastanawiom się czy nie bedzie zapchany filtr paliwa.Mam przejechane na nim 35 tyś.km i filtr jest z firmy "Filtron" nie wiem czy to ma znaczenie ale taki kiedyś założyłem.Jak sądzicie może być zapchany filtr i przyczyną może być słabe ciśnienie a co za tym idzie ciężkie palenie , nadmieniam że musze z 5-8 razy zakręcić aby silnik zapalił.Proszę o porady może ktoś coś takiego miał?

bobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2007, 19:58   #2
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Kurde, ja filtr paliwa w benzyniaku wymieniałem po jakichś 200kkm i też wcale nie dlatego, że coś źle się działo, tylko dla przyzwoitości. A u ciebie po 35kkm się zapchał? Dziwne.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 04:44   #3
bobo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2005
Model: Fiesta MK IV
Silnik: 1,25 ZETEC
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie

nie wiem czy się zapchał zadaje sobie pytanie czym spowodowane jest niskie ciśnienie paliwa lub co może być przyczyna nie palenia
bobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 07:36   #4
lapers
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-02-2005
Skąd: Mogilno
Model: Mondeo
Silnik: 2,5
Rocznik: 96
Postów: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał bobo
Od 2 dni mam problem z zapaleniem silnika jak jest zimny lub po dłuższym postoju lub po nocy.
I moze to zabrzmi komicznie ale........... nastepnym razem zrob tak.... odkrec korek wlewu paliwa az zassie powietrze......... wsiac do swego wehikulu i odpal........ jest roznica??? :fcp12

Ps. pare razy w moim zyciu z Mondeo wina lezala po stronie zlego odpowietrzania zbiornika paliwa.

Pozdrawiam
lapers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2007, 17:58   #5
bobo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2005
Model: Fiesta MK IV
Silnik: 1,25 ZETEC
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie

Taki znajomy podpowiedział mi że bez diagnostyki silnika się nie obejdzie bo może tez sprawdzić ciśnienie podawane prze pompkę,ale zasugerował mi też że może być uszkodzony czujnik temperatury silnika i może podawać komputer ubogą mieszankę.Ale w sumie dalej nie wiem jaka przyczyna.Próbowałem wyciągnąć pompkę ale to koszmar ,przez otwór pod siedzeniem się nie da tylko cały bak trzeba ściągać całą przyjemność :fcp11
bobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.