Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2007, 17:58   #1
bobo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2005
Model: Fiesta MK IV
Silnik: 1,25 ZETEC
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odpowietrzenie zbiornika paliwa MK III (benzyna)

Witam kolegów, mam prośbę jak w temacie gdzie jest i jak można sprawdzić czy dobrze działa odpowietrzenia zbiornika paliwa.
Problem mam taki , że samochód nagle przestał palić, pompka paliwa zaczełą podawać małe ciśnienie bo jak już udało się , że zapalił to nie mógł wejść na więcej niż 1,5 tyś.obrotów a nie móg się nawet uciągnąć na 1m. Byłe w Fordzie podpieli pod kompa -który nic nie wykazał a że nie było nanometru to nie sprawdzili ciśnienia i odjechałem z niczym. Ale zatankowałem i nagle auto zaczeło normalnie palić i jeździć. Ale znowu zmniejszyła się ilość paliwa w baku i problem znowu powstał - nie można zapalić obroty 1,5 tyś . I miałem ściągać już bak paliwa i odkręciłem korek wlewu i jak zacząłem odkręcac to tak ssało powietrze jakby była w środku próżnia .Doszedłem do wniosku ,że nie ma odpowietrzenia zbiornika i pompa nie da rady wtłoczyć paliwa do szyny ciśnieniowej do wtryskiwaczy bo w środku panuje prawie próżnia.
Jak to wszystko teraz po sprawdzać całe odpowietrzenie i gość mi jeszcze w serwisie powiedział,że odpowietrzaniem w MK III steruje komp i nie wiem czy to prawda?

bobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2007, 19:25   #2
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie

Czy po odkręceniu korka pompa normalnie pracuje? Podaje wystarczające ciśnienie?
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2007, 04:57   #3
bobo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-11-2005
Model: Fiesta MK IV
Silnik: 1,25 ZETEC
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie

tak , samochód normalnie pali,teraz nie dokręcam korka wlewu paliwa do końca

[ Dodano: 2007-09-04, 18:35 ]
Koledzy nikt nie wiem jak się odpowietrza bak, pomóżcie!!!!!!

[ Dodano: 2007-09-06, 21:01 ]
Witam,mam wiedzę że w 90% moim przypadku winny jest wskaźnik poziomu paliwa.Prawidłowością było że samochód gasł jak zapalała się kontralka niskiego poziomu paliwa.I tym ostatnim razem był też tak, zaświeciła się kontrolka komputer wskazał że można przejechać 80 km po czym po przejechaniu 1,5 km samochód stanął.Po zatankowaniu 15 litrów paliwa wskaźnik wskazał połowę baku a komputere że można przejechać 280 km.Czyli ewidentnie wskaźnik pokazuje źle.Teraz prośba do kolegów co mają MK III lub wiedzę w tym temacie jak skalibrować te wskazania lub co zrobić aby dobrze pokazywał, w ASO oczywiście wymienić całą pompkę ze wskaźnikiem bo to integralna całość.Pomocy.
bobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.