Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2009, 12:32   #101
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Re: [Mk3] spadek temeratury silnika na postoju

Podstawiłem termostacik pod kran, leje wodę i nie przepuszcza czyli zamknięty i nie powinien puszczać chłodzenia na duży obieg tak ?
Zawiesiłem go w czajniku, po dłuższym gotowaniu (bez ograniczenia wyłącznikiem automatycznym) po dłuższym czasie podkładam pod kran i puszcza wodę przez chwilę (do czasu kiedy oczywiście się schłodzi bo w kranie wiadomo..... wrzącej wody nie ma) - czyli sprawny ? !?!?!
Może zwyczajnie od tych mrozów się zawiesił w pozycji otwartej i puszczał w duży obieg powodując niedogrzanie silnika.
Wkręcam go i zobaczymy co będzie teraz.

__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2009, 16:15   #102
Zajka
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [Mk3] spadek temeratury silnika na postoju

Tak się zastanawiam czy przy mrozach około -10*C nie lepiej jest część chłodnicy zasłonić jak się na krótkich odcinkach jeździ??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2009, 16:35   #103
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Re: [Mk3] spadek temeratury silnika na postoju

Cytat:
Tak się zastanawiam czy przy mrozach około -10*C nie lepiej jest część chłodnicy zasłonić jak się na krótkich odcinkach jeździ??
Nic ci to nie da. Do momentu kiedy silnik nie osiągnie optymalnej temperatury duży obieg jest ("powinien") zamknięty :fcp1
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 09:39   #104
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [Mk3] spadek temeratury silnika na postoju

Cytat:
Napisał Lukas22
Cytat:
Tak się zastanawiam czy przy mrozach około -10*C nie lepiej jest część chłodnicy zasłonić jak się na krótkich odcinkach jeździ??
Nic ci to nie da. Do momentu kiedy silnik nie osiągnie optymalnej temperatury duży obieg jest ("powinien") zamknięty :fcp1
....dokładnie tak...przy sprawnym termostacie będzie to prawie obojętne :fcp4
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 10:10   #105
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Re: [Mk3] spadek temeratury silnika na postoju

Może koś mi wytłumaczyć jak laikowi ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli mały termostat jest sprawny to przy odpalaniu samochodu jest zamknięty i nie podaje do dużego obiegu ? Wtedy wiatrak w chłodnicy nie powinien pracować ?
Dopiero kiedy silnik osiągnie wysoką temperaturę mały się otwiera i uruchamia duży obieg co powoduje włączenie chłodnicy. Tak czy inaczej to działa ?
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 16:39   #106
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Re: [Mk3] spadek temeratury silnika na postoju

gdzies było to wszystko rozpisane i chyba ujęte w artykulik...
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 05:40   #107
Thomas_81
ford::average
 
Avatar Thomas_81
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 31-12-2008
Skąd: wziąć na piwo
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 115KM 6-speed
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Re: [Mk3] spadek temeratury silnika na postoju

ja wczoraj wróciłem z serwisu forda, i jestem wściekły jak osa, też miałem problem z długim nagrzewaniem i spadkiem temperatury podczas postoju, wymieniono mi duży termostat, po sprawdzeniu samochodu przez mechaników miało być wszystko OK, a tu dzisiaj jadę do pracy, i znowu silnik nie chce się nagrzać, wskazówka zatrzymała się na ok 1/4 wskaźnika i ni milimetra więcej, tylko tak mi się wydaje jakby temperatura nie spadała tak jak wcześniej na postoju, dzisiaj dzwonię z reklamacją, cholera zapłaciłem za usługę 200zł :fcp24
Thomas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2009, 10:57   #108
LESER
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: W-wa
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Re: [Mk3] spadek temeratury silnika na postoju

Jeszcze w układzie chłodzenia jest tzw mały termostat,znajduje się przy pompie wody-doprowadza on płyn do chłodnicy oleju.Jego wymiana powinna wszystko załatwić-tak się dzieje w większości przypadków-jego koszt + - 70 zł.Jeżeli to nie pomoze to wpisz w wyszukiwarkę "wahania temperatury" i poczytaj moje posty.
LESER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2009, 11:27   #109
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Re: [Mk3] spadek temeratury silnika na postoju

Jak pisałem wcześniej, w zeszłym roku miałem problem z temperaturą.
Po wymianie właśnie tego małego termostatu wszystko wróciło do normy, do końca zimy i minusowych temperatur było wszystko ok.
W tym roku kiedy pojawiły się minusowe temperatury to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy to możliwe żeby znowu padł termostat ?
Wymontowałem go ostatnio i robiłem testy w gotującej się wodzie i potem pod kranem, otwierał się i zamykał, poza tym analizując wzrokowo jego budowę stwierdzam że tam nie ma się co popsuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio kupowałem płyn do chłodnicy w sklepie który specjalizuje się tylko w częściach do Forda, zapytałem faceta jak to jest z tą temperaturą w zimę w przypadku Fordów, co jest z tymi termostatami, facet się uśmiechnął i powiedział że termostaty się nie psują i że trzeba szukać innej przyczyny. To nie do końca mi się zgadza bo jak wyjaśnić moją zeszłoroczną wymianę kiedy od razu się temperatura poprawiła.
Od kogoś innego dowiedziałem się że te nasze Fordy (diesle) tak mają w zimę i nie należy się tym przejmować.
Tym razem nie wymieniam termostatu tylko tak jeżdżę i teraz kiedy jest trochę cieplej, temperatura aż tak nie spada, tym bardziej jak się pojeździ agresywniej i mocniej rozgrzeje silnik.
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2009, 19:54   #110
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Re: [Mk3] spadek temeratury silnika na postoju

Niektóre(małe) termostaty psują się podobno non stop. Oprócz tego, czy się otwiera i zamyka, najbardziej ważna jest temperatura przy której następuje otwarcie termostatu. Najwyraźniej to jest problemem tego "termostaciku".
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.