Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2014, 22:08   #11
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: 1.8 tdci stukanie w skrzyni

Witam, mam podobna przypadłość w moim focusie 2007r. Jak rano odpale to na wolnych obrotach dość głośno i wyraźnie słychac to terkotanie w skrzyni, po rozgrzaniu cichnie ale całkiem nie ustępuje, byłem u mechaniora i mówił że te skrzynie tak mają, zlał olej (okazało się że był czerwony, a nie taki jak sie zaleca czyli zółty..) ale zamiast go zmienić dolał jakiegoś specyfiku co niby zagęszcza i miało działać. Niby na początku rzeczywiście było ciszej ale teraz znowu terkotanie wróciło. Zastanawiam się co robić bo za dwa tygodnie mam 6 tygodniowy wyjazd i zrobie pewnie z 8tys kilometrów po europie i trochę się boje że sie coś posypie 1500km od domu i bedzie marakra... teraz mam nalatane 320tys, a kompletne sprzęgło z dwumasą i wysprzęglikiem było robione przy 238tys. Możliwe że to nie skrzynia tylko dwumas? dodam że mam jeszcze jeden objaw, jak wrzucę na 2 bieg i dodam gazu to czuje takie kołysanie pod nogami.. nie wiem czy to się łączy z tym terkotaniem ale może to coś wam nakreśli co może sie tam dziać...

Aha i co jeszcze zauważyłem ze tak te stuki się nasilają to silnik wpada w większe wibracje...

Pojechalibyście takim autem w taka trasę?

MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2014, 07:01   #12
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: 1.8 tdci stukanie w skrzyni

Cytat:
Napisał jarekwalus78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie ten dźwięk nie jest bardzo głośny,czasem zanika.Przebieg to 72 tys.Spróbuj wciskać powoli sprzęgło i nasłuchiwać.W mojej foczce ten dźwięk jest najbardziej słyszalny ok. 1/3 odległości od podłogi.
Mam dokładnie to samo. Całe sprzęgło z dwumasą i wysprzeglikiem wymieniłem przy 120 tyś km ( teraz mam 140) Co ciekawe jak odbierałem auto po naprawie takie chrobotanie w 1/3 było cały czas i spece z aso forda twierdzili ze jakiś wałek ma lekki luz osiowy i w niczym to nie przeszkadza. Zrobiłem 20 tys km na tym i nic się w sumie nie dzieje poza tym że na luzie to słychać raz głośniej raz ciszej a po wciśnięciu sprzegła jest zupełna cisza.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2014, 11:34   #13
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: 1.8 tdci stukanie w skrzyni

Odkopałem temat, który sam kiedyś rozpoczęłem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przyznam, że nic z tym nie zrobiłem do dzisiaj, a te stuki są tylko przy gorącym silniku. Czy o takich objawach piszecie jak na filmiku z pierwszego posta?
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2014, 12:05   #14
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: 1.8 tdci stukanie w skrzyni

Dokladnie to są takie stuki, dodam że u mnie im cieplejszy tym slabiej slychać. Rano jak jest zimy i odpale w garazu to sie odbija od scian i slychać dość mocno, na ciepłym trzeba się naprawdę wsłuchać żeby to usłyszeć.
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2020, 12:59   #15
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Odp: 1.8 tdci stukanie w skrzyni

To się tłucze łożysko skrzyni biegów. U mnie było za mało oleju i może przez to się to stało lub taka wada. Teraz zastanawiam się ile jeszcze pojeżdżę z tą "usterką".

Mechanik radził dolać 0,5l ponad stan oleju w skrzyni bo mówi, że one i tak są niedosmarowane i nic nie zaszkodzi. Co Wy na to ?
Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.