Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2011, 20:35   #21
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa TSB 94/2009

Nawet mi się nie chce tego komentować... Nabijasz sobie posty? No to trzymaj tak dalej.

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 18:40   #22
iras76
ford::average
 
Avatar iras76
 
Zarejestrowany: 30-04-2011
Skąd: SBE
Model: FF2FL
Silnik: 1,6B
Rocznik: 2010
Postów: 117
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa TSB 94/2009

Odgrzewam, problem opisałem niepotrzebnie w nowym wątku.
W skrócie :
Foka 20 kkm przebiegu, 1.6B, niby częsta przypadłość a serwisanci "pałowali"
mi auta z pół godziny bo "nic nie słyszeli", klejenie trwało ok. 3 godzin.
Na razie nic nie słyszę, co ciekawe w przypadku większego przebiegu element wymieniali na nowy...
iras76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2014, 22:28   #23
mr.ktoś
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus Mk2 kombi
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 78
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa TSB 94/2009

Odnawiam temat - nie chcę zakładać nowego.

Czy ktoś może opisać jak najszybciej można przesmarować/skleić ten wielowypust?
Da się to zrobić bez wielkiego rozbierania auta? Jeśli nie to co na pewno trzeba ściągnąć aby się do tego dostać? Z góry dziękuje

Ostatnio edytowane przez mr.ktoś ; 01-07-2014 o 22:44
mr.ktoś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 07:42   #24
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa TSB 94/2009

1-zanim cokolwiek zrobisz-poluzuj nakretke od przegubu-piasty kola

2-odkrec nakretki od gornego mocowania amortyzatora-ale nie do konca-zabezpieczenie przed uszkadzaniem gornej gumy od amortyzatora ale aby amortyzator nie wypadl
(tego zazwyczaj nikt nie robi ale powinno sie to robic)

3-odkrecasz srube od wahacza-zarowno z przodu jak i z tylu-bez wzgledu na to czy odkrecasz sworznia-aby nie uszkodzic tuleji wahacza

4-jak juz wysuniesz piaste od samochodu i cofniesz przegub z wielowypustem to smarujesz wielowypust klejem ale nie po calosci bo bedzie zbyt mocno!!! moze byc pozniej spory problem z rozebraniem tego

i skrecasz wszystko do kupy

5- sruby od wahacza nalezy dokrecac jak samochod stoi na kolach!!!
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2014, 19:30   #25
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa TSB 94/2009

Panowie miałem takie strzelanie z lewej strony i zaczeło sie niedługo po tym jak mechanik robiac cos w aucie musial rozpiac poloske z piasta. i tak powoli zaczelo to strzelac coraz glosniej, dokrecenie dalo efekt tylko na chwile i po kilku kilometrach znowu strzelanie wrocilo. kilka dni temu robilem podmianke dwumasa na jednomase valeo i doszedlem do wniosku ze wymienie cala poloske bo nie wiedzialem ktory przegub strzela, po wymianie byla cisza kilka kilometrow, na drugi dzien czekala mnie wycieczka 1700km i tu zaczely sie schody.. ruszajac z bramek na autostradzie lub redukujac bieg zeby przyhamowac slyszalem ten strzal (nawet go delikatnie czuć pod nogami ) i dalej (czli ponad 1000km ) jechalem w niezlym stresie rozmyslajac o co chodzi skoro dalem nowa cala poloske... teraz to nawet ze 2 razy strzelila tez prawa strona. I zaczynam sie zastanawiac czy to nie ten caly luz na polaczeniu wielowpustu.. mechanik mogl niczym tego nie smarowac i dlatego zaczelo strzelac.. przy wyciaganiu skrzyni odpinal ta druga polosc i dlatego teraz tez sie odzywa. Jestem teraz w paryzu, bede tu jeszcze ze 2/3 tygodnie, jesli to rzeczywiscie to moge narazie sie tym nie przejmowac i zrobic po powrocie czy moze jednak podjechac do mechaniora zeby ogarnac to jak najszybciej?
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2014, 11:57   #26
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa TSB 94/2009

co do akcji serwisowych to polecam lekturę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2014, 21:54   #27
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa TSB 94/2009

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba chodzilo o klejenie polosi przegubu do piasty bo jedno lub drugie zostalo za luzno wykonane (wielo-wypust)- wiec pozniej robil sie luz i stukalo.

Za to klejeniem sie niemartw.. gorzej z tym kto to bedzie pozniej odkrecal
-klej ktorego sie uzywa jest bardzo mocny.. powiedzialbym az za mocny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mozesz np uzyc takiego kleju
PRIME LOK STUD & BEARING FORMULA
gdybys sobie sam chcial zrobic.

tylko calej powierzczni nie smaruj.. bo pozniej kto to rozbierze jak przyjdzie lozysko wymienic.
Ten klej jest w tubkach 6ml. Czy starczy na dwie strony?
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2014, 23:49   #28
januszek67
ford::beginner
 
Avatar januszek67
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: Tychy
Model: Focus Ghia
Silnik: 2.0tdci 136km
Rocznik: 2006
Postów: 45
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa TSB 94/2009

Cytat:
Napisał MayDay_Ns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie miałem takie strzelanie z lewej strony i zaczeło sie niedługo po tym jak mechanik robiac cos w aucie musial rozpiac poloske z piasta. i tak powoli zaczelo to strzelac coraz glosniej, dokrecenie dalo efekt tylko na chwile i po kilku kilometrach znowu strzelanie wrocilo. kilka dni temu robilem podmianke dwumasa na jednomase valeo i doszedlem do wniosku ze wymienie cala poloske bo nie wiedzialem ktory przegub strzela, po wymianie byla cisza kilka kilometrow, na drugi dzien czekala mnie wycieczka 1700km i tu zaczely sie schody.. ruszajac z bramek na autostradzie lub redukujac bieg zeby przyhamowac slyszalem ten strzal (nawet go delikatnie czuć pod nogami ) i dalej (czli ponad 1000km ) jechalem w niezlym stresie rozmyslajac o co chodzi skoro dalem nowa cala poloske... teraz to nawet ze 2 razy strzelila tez prawa strona. I zaczynam sie zastanawiac czy to nie ten caly luz na polaczeniu wielowpustu.. mechanik mogl niczym tego nie smarowac i dlatego zaczelo strzelac.. przy wyciaganiu skrzyni odpinal ta druga polosc i dlatego teraz tez sie odzywa. Jestem teraz w paryzu, bede tu jeszcze ze 2/3 tygodnie, jesli to rzeczywiscie to moge narazie sie tym nie przejmowac i zrobic po powrocie czy moze jednak podjechac do mechaniora zeby ogarnac to jak najszybciej?
Cytat:
Napisał MayDay_Ns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten klej jest w tubkach 6ml. Czy starczy na dwie strony?
Jestem użytkownikiem fordów kilkadziesiąt lat i zawsze półoś łączy się z przegubem a przegub z piastą i jak coś zaczęło szczelać w tak starym aucie to przeguby a nie półosie, ponieważ półoś ma dużą powierzchnię styku a przegub małą i dlatego najpierw wybija się przegub i strzela.

Klei się przegub z piastą a nie półoś ,ponieważ półoś chodzi w smarze w przegubie.
januszek67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 12:34   #29
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa TSB 94/2009

Cytat:
Napisał MayDay_Ns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten klej jest w tubkach 6ml. Czy starczy na dwie strony?
tak powinno bez problemow, a nawet 6ml to tyle ze nie potrzeba po calosci kleic!!!
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 18:39   #30
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa TSB 94/2009

Cytat:
Napisał januszek67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem użytkownikiem fordów kilkadziesiąt lat i zawsze półoś łączy się z przegubem a przegub z piastą i jak coś zaczęło szczelać w tak starym aucie to przeguby a nie półosie, ponieważ półoś ma dużą powierzchnię styku a przegub małą i dlatego najpierw wybija się przegub i strzela.

Klei się przegub z piastą a nie półoś ,ponieważ półoś chodzi w smarze w przegubie.
Przepraszam, sprostuje.. oczywiście chodzi o klejenie przegubu do piasty. Dzień przed wyjazdem wymieniłem kompletną półoś z przegubami na fabrycznie nową firmy metelli. dlatego myślę że to strzela połączenie przegubu z piastą.
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.