Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2013, 18:11   #11
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z okolicy sprzęgła. Nagranie.

Ustało. Odnoszę wrażenie, że stuki nasilają się tylko po "zwyciężonej" jeździe. Długie trasy z większym obciążeniem. A tak to odpukać.

musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 11:36   #12
miracollo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-07-2013
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z okolicy sprzęgła. Nagranie.

Ok. Dzięki za odp.
miracollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 18:13   #13
rafikens1000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-10-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci 115km
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z okolicy sprzęgła. Nagranie.

Mam podobne objawy, z tym że u mnie dwumasa się kończy. A z tym sprzęgłem jest coraz gorzej, bo zaczyna się ślizgać,jak jadę w korku,albo w ogóle po dłuższej jeździe w warszawie - np 45 km z mokotowa na północ łącznie.

Nie sprzyja temu częste zatrzymywanie,ruszanie, jazda na półsprzęgle (a jak inaczej jechać w korkach..). Wówczas objawy się nasilają, drga cały samochód przy ruszaniu i szarpie po odpuszczeniu sprzęgła przy zmianie biegów.

Jest coraz gorzej, choć jak się przejedzie płynnie trasą bez zatrzymywanie,ruszania itd, to jest w miarę okej. Inaczej jak dla mnie dramat...
rafikens1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 19:32   #14
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z okolicy sprzęgła. Nagranie.

u mnie podobne są odgłosy i wysprzęglik się kończy = całe sprzęgło do roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 21:54   #15
miracollo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-07-2013
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z okolicy sprzęgła. Nagranie.

Czyli samo takie stukanie to objaw końca wysprzęglika, kurcze i teraz czy w razie czego robić samo sprzęgło czy też zrobić dwumas, bo jak potem sądzie, to i tak trzeba będzie wymienić ze sprzęgłem ...;/

Jak planujesz bankarobert, jeśli dwumas nie daje Ci żadnych objawów?

rafikens1000 - chyba najwyższy czas na wymianę ?, spróbuj przetestować ruszanie bez gazu z 1 na płaskiej nawierzchni, jak się zdławi to dwumas szybko do wymiany się kwalifikuje, jak da rade ruszyć to spoko.
miracollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2014, 12:14   #16
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z okolicy sprzęgła. Nagranie.

Cytat:
Napisał bankarobert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie podobne są odgłosy i wysprzęglik się kończy = całe sprzęgło do roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak kolego wymieniłeś wysprzęglik i przestało stukać?
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 18:16   #17
wojto05
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z okolicy sprzęgła. Nagranie.

Witam forumowiczów. Jestm nowy więc proszę o wyrozumiałość. Ale do rzeczy. Wczoraj odebrałem moą foczke mk2 1.8 tdci 2008 od mechanika. W aucie zostało wymienione kompletne sprzęgło (dwumasa+docisk+tarcza+wysprzęglik) po przyjeżdzie do domu stwierdziłem takie same dzwięki (klekotanie) dochodzące jakby ze sprzęgła. Następnego dnia po odpaleniu silnika (nocny postój) klekotania juz nie było jakby ręką odjął, następnie po przejechaniu ok 50 km klekotanie znowu słychać. Dodam, że przed wymianą na luzie bujalo całym autem i przy zmianie praktycznie każdego biegu czuć było szarpnięcie, po wymianie objawy zniknęły jak ręką odjął. Mechanik u którego byłem był z polecenia, przy odbiorze auta mechanik zapewniał mnie że przy montażu używał przyrządu do ustawiania dwumasy. W samochodzie został zmontowany set firmy SACHS. Moje pytanie: jeżeli mechanik spisał się dobrze i cały zestaw został zmontowany prawidłowo to co to może być? Wydaje mi się, że te dzwięki nie pochodzą ze sprzęgła tylko ze skrzyni, ale może mi się wydawać. Jeśli ma ktoś jakieś sugestie to był bym wdzięczny za podzielenie się nimi

Ostatnio edytowane przez wojto05 ; 08-08-2014 o 18:24
wojto05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 20:46   #18
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z okolicy sprzęgła. Nagranie.

Wojto, w tak jeszcze świeżym aucie chyba pospieszyłeś się z wymiana, troche to kosztowało, a jak piszesz przyczyna nie została usunięta, jak stukało tak stuka, czyli decyzja nietrafiona.Teraz musisz pilnie nasłuchiwać gdzie dalej stuka,i szykować kasę dla kolejnego mechanika, który zrobi swoje , weżmie zapłatę, a ty znów powiesz że trochę mniej, ale stuka. To jest czarny scenariusz, ale może tak być, jak dokładnie się nie znajdzie usterki, tylko metodą prób i błędów eliminuję przyczynę, oby trafioną za pierwszym razem.
Radzę pojeżdzić jeszcze, nic nie robić może samo się ujawni.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 21:54   #19
madted
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2013
Model: Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z okolicy sprzęgła. Nagranie.

Niech mechanik zobaczy czy koło pasowe paska osprzętu nie pada, dzwięk podobny.
madted jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2014, 11:26   #20
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z okolicy sprzęgła. Nagranie.

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojto, w tak jeszcze świeżym aucie chyba pospieszyłeś się z wymiana, troche to kosztowało, a jak piszesz przyczyna nie została usunięta, jak stukało tak stuka, czyli decyzja nietrafiona.Teraz musisz pilnie nasłuchiwać gdzie dalej stuka,i szykować kasę dla kolejnego mechanika, który zrobi swoje , weżmie zapłatę, a ty znów powiesz że trochę mniej, ale stuka. To jest czarny scenariusz, ale może tak być, jak dokładnie się nie znajdzie usterki, tylko metodą prób i błędów eliminuję przyczynę, oby trafioną za pierwszym razem.
Radzę pojeżdzić jeszcze, nic nie robić może samo się ujawni.
Ja wiem czy za wczesnie? ja mam 2007 rok i dwa tygodnie temu wymienilem kpl sprzegla dodam ze to juz 4 zestawGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (322 tys km) Mialem takie same objawy tzn to stukanie w skrzyni, nie wiedzialem co i jak a szykowala sie dluzsza trasa wiec postawilem na wymiane sprzegla, okazalo sie ze wysprzeglik juz chuczal (90tys km) a sprzeglo prawie jak nowe, dwumasa miala juz luz. Nie wiem dokladnie co bylo odpowiedzialne za te dzwieki ale juz ich nie ma czyli cos bylo nie tak z tym sprzeglem. Teraz załozylem zestaw Valeo 4p z jednomasowym kolem i powiem tak jedyna roznica to przy puszczeniu nagle gazu mocniej szarpnie autem, a tak zadnych dodatkowych drgan na luzie jak i na biegu. Jesli chodzi o to kolysanie na luzie i szarpanie przy zmianie biegu to tez to mialem i wystarczylo wymienic poduszke pod skrzynia, koszt kolo 100zl i sprawa zalatwiona.

Bump:
Cytat:
Napisał wojto05 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam forumowiczów. Jestm nowy więc proszę o wyrozumiałość. Ale do rzeczy. Wczoraj odebrałem moą foczke mk2 1.8 tdci 2008 od mechanika. W aucie zostało wymienione kompletne sprzęgło (dwumasa+docisk+tarcza+wysprzęglik) po przyjeżdzie do domu stwierdziłem takie same dzwięki (klekotanie) dochodzące jakby ze sprzęgła. Następnego dnia po odpaleniu silnika (nocny postój) klekotania juz nie było jakby ręką odjął, następnie po przejechaniu ok 50 km klekotanie znowu słychać. Dodam, że przed wymianą na luzie bujalo całym autem i przy zmianie praktycznie każdego biegu czuć było szarpnięcie, po wymianie objawy zniknęły jak ręką odjął. Mechanik u którego byłem był z polecenia, przy odbiorze auta mechanik zapewniał mnie że przy montażu używał przyrządu do ustawiania dwumasy. W samochodzie został zmontowany set firmy SACHS. Moje pytanie: jeżeli mechanik spisał się dobrze i cały zestaw został zmontowany prawidłowo to co to może być? Wydaje mi się, że te dzwięki nie pochodzą ze sprzęgła tylko ze skrzyni, ale może mi się wydawać. Jeśli ma ktoś jakieś sugestie to był bym wdzięczny za podzielenie się nimi
Sprawdz moze czy mechanik wymienil Ci taka poduszke skrzyni od dołu, u mnie tak bujalo na wolnych i szarpalo przy zmianie biegu i wystarczylo ja zmienic. moze to byla taka pierdolka i mechanik o tym wiedzial.. a sprzeglo moze masz nadal stare? sprawdz bo u mnie wymiana sprzegla pomogla na to grzechotanie w skrzyni.

Ostatnio edytowane przez MayDay_Ns ; 09-08-2014 o 11:29
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.