Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2007, 20:51   #21
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

motul rzeczywiscie zbiera wiele pozytywnych opinii od wielu uzytkownikow.

misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2007, 21:57   #22
fullcaffe
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-06-2005
Skąd: Silesia
Model: Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2000r
Postów: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał waldor
A ja polecam castrola i motula chłopaki z tych firm znają sięna ochronie silników(np rajdy WRC czy MotoGP)
Pozdrawiam
witam!
a ja mam problem jakies 8 miechów temu zalali mi śilnik castrolem GTX 10/40 i teraz nie mam na dolewki, dziś chciałem kupić jakiś litrowy z castrola to albo był magnetic 10 /40 albo
GTX 15 /40 , to panowie jaki mam wybrać?
moje mondeo to 93r i 1.6 benzyna a tak miedzy nami to raczej nie jestem zadowolony z tego oleju wcześniej miałem shell półsyntetyk i silnik lepiej pracował
bardzo proszę o pomoc w tej sprawie
pozdro fulcaffe
fullcaffe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 11:28   #23
bartosz 1,8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Elbląg
Postów: 21
Domyślnie

Witam,

Mam nadzieję że nikt mi głowy nie urwie za podjęcie tego postu i wątku "olejowego".
Mam następujący problem. Noszę się z zamiarem wymiany oleju. Obecnie zalany jest fordowski 5W30 e formula. Mechanik poradził mi zalaniem 10W40 półsyntetyk bo silnik ma już 194.000, drobne tendecje do brania oleju (ale bez szaleństw).
Dlatego chciałbym zapytać co Wy na to?
Jeśli zgadzacie się z powyższym rozumowaniem to czy ten olej będzie ok? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy ten olej jest również półsyntetykiem?
Z góry dzięki za rady
bartosz 1,8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 11:57   #24
Red Orange
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-07-2006
Skąd: Katowice
Postów: 11
Domyślnie

bartosz: tylko syntetyk. Nie zmieniaj mu bazy olejowej - znacznie dłuższe życie silnika zapewnisz mu lejąc syntetyka niż semi lub minerala. Silniki forda mają tendencję do zużywania oleju (w rozsądnych ilościach) i trzeba o tym pamiętać. Moje 2 poprzednie fordy zawsze wymagały drobnych dolewek ale nie było to zużycie większe niż 1L/15tyś km. Więc tym się nie przejmój. A mechanika palnij w łep i najlepiej zmień... na innego który nie będzie opowaidał bredni.
W silnikach Alfy zużycie oleju jest zupełnie normalnym zjawiskiem i to w naprawdę dużych ilościach (im cięższa noga tym więcej żłopie). Stosując taką teorie: jak żre olej to dajmy mu gęściejszy olej (oczywiście mineralny to przestanie go spalać) to silniki Alfy poprostu rozsypywały by się odrazu. Jak tym silnikom zapewnimy naprawdę dobre oleje i pamiętamy o częstej kontroli to są to świetne i bezproblemowe auta (wymagają bardzo dużo dbałości ale odwdzięczają się ogromną frajdą z jazdy). Do Alfy tylko Motul.
Red Orange jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 16:41   #25
Dietih
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2006
Skąd: Lublin/K-staw
Model: Puma / Focus I/AlfaRomeo147
Silnik: 1.6 benz; 1.9jtdm
Rocznik: 2004/2007
Postów: 114
Domyślnie

Pytanko do tego co napisałeś Red Orange:
Mój zetec 1.4 z przebiegiem coś ponad 115 000km, przeszedlem jakies 5tysi temu na semi, bo mi wciągał litra na 3-4tysia km...myślisz że to jest "jeszcze"w normie? może wrócić do syntet póki jeszce długo nie jeżdze na semi?
__________________
http://www.klubpumy.pl
Dietih jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 17:33   #26
Red Orange
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-07-2006
Skąd: Katowice
Postów: 11
Domyślnie

Jak dobrze pamiętam tyo normą jest ok 1,5L/15tyś km. Najpierw poszukał bym powodów spalania oleju: a dokładniej w głowicy. Uszczelniacze może zawory nie trzymają... to jest zgadywanka na odległość. Zamiast wymieniać olej na gęstszy szukamy usterki. Sprawa druga: są gęste oleje syntetyczne np 20W50 motula, który jest w pełni syntetycznym olejem. Sprawa trzecia: Twój styl jazdy: jak lubisz jazdę bardzo dynamiczną, kręcisz wysoko na zimno, często silnik pracuje w pełnym obciążeniu to zawsze silnik będzie spalał olej i to w dużych ilościach. Wspomniane silniki Alfy pracujące na bardzo wysokich obrotach potrafią spalić do 1L/1000km i jest to normą. Tak więc... wg mnie to nie jest normalne w fordzie
Pozdrawiam.

P.S.
Tak wróc do syntetyka, usuń usterki...
Red Orange jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 18:34   #27
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Red Orange, a wziąłeś pod uwagę fakt, że 5w30 ford formula e to nie jest full syntetyk tylko półsyntetyk o podwyższonych parametrach? Czemu mu każesz powrócić do syntetyka skoro on takowego nie używał?
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 19:00   #28
bartosz 1,8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Elbląg
Postów: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał Red Orange
tylko syntetyk. Nie zmieniaj mu bazy olejowej.
Przepraszam ale nie zrozumiałem. 5W30 to półsyntetyk. Nie wiem dlaczego zatem piszesz abym nie zmieniał "bazy olejowej" i "tylko syntetyk".
Poza tym nie wiem czy 10W40 to półsyntetyk czy syntetyk
bartosz 1,8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 20:50   #29
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

bartosz 1,8, jak ci go nie chla w zastraszającym tempie, to 5w30 formula e jest bdb olejem do tych silników, zalecanym przez producenta silnika, na dodatek niedrogim. Po co więc kombinować.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.