Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2018, 22:27   #1
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Przesunięta wskazówka obrotomierza (zaniżone obroty)

Założę temat, bo nigdzie nie mogłem znaleźć podobnego problemu, a może komuś to pomoże.

Mam problem po podmianie zegarów. Wskazówka obrotomierza jest ewidentnie przesunięta, czego w pierwszej chwili nie zauważyłem:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Testy z Forscanem tylko potwierdziły diagnozę, brakuje jakichś 200 obrotów. Na szczęście jest to stała wartość:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam też film z testu zegarów, widać, że wskazówka nie dojeżdża do końca:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Rozkręciłem zegary i delikatnie przesunąłem wskazówkę śrubokrętem. Niestety, po ponownym podłączeniu i przywróceniu zasilania w aucie, zegary przesunęły się na pozycje startowe i problem pozostał. Stąd mój wniosek, że trzeba jednak całość rozkręcić i przesunąć.

Czy ktoś już to robił? Po zdjęciu plastikowej osłony z tyłu licznika widać białe osłony pod każdą ze wskazówek (obroty, temperatura, paliwo i prędkość). Może to powinienem zdemontować?

hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 22:55   #2
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Przesunięta wskazówka obrotomierza (zaniżone obroty)

rozumiem, że już wszystko rozebrałeś skoro ją myziałeś śrubokrętem.
Musisz ściągnąć wskazówkę i założyć od nowa, przesuniętą nieco.

Wskazówkę ściągasz normalnie od góry. Najlepiej podważa się ja... dwoma łyżeczkami od herbaty :-). Delikatnie co byś sobie nie zrobił placów w tym czarnym tle. Możesz też jakiś papierek pod łyżeczkę podłożyć.

Na YouTube jest film:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Ostatnio edytowane przez maureliusz ; 26-03-2018 o 22:58
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 05:19   #3
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Przesunięta wskazówka obrotomierza (zaniżone obroty)

Bazowałem na tym filmiku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czyli ściągnąłem plastikową osłonę z tylu i zacząłem zdejmować przód. Tamte zatrzaski strasznie mocno siedzą, więc po odblokowaniu jednej strony udało mi się sięgnąć, nie musiałem ściągać całości. No ale chyba jednak będę musiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziękuję za odpowiedź, spróbuję dziś dalej powalczyć z zegarami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 08:22   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Przesunięta wskazówka obrotomierza (zaniżone obroty)

No i gotowe. Godzinka roboty, nawet nagrałem filmik (trzeba włączyć napisy jak ktoś potrzebuje komentarza, bo sam nic nie mówię), może komuś pomoże: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , sposób z łyżeczkami był genialny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 09:08   #5
krzysiek47
ford::average
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Przesunięta wskazówka obrotomierza (zaniżone obroty)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zabrałeś się do tego jak do operacji na otwartym sercuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gut dżob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez krzysiek47 ; 28-03-2018 o 09:11
krzysiek47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 09:36   #6
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Przesunięta wskazówka obrotomierza (zaniżone obroty)

Bo naczytałem się tematów (wprawdzie z Mk1 bo do Mk2 nie widziałem za dużo) że wskazówek się nie rusza, bo można tylko zepsuć, ośki się wyginają, potem nic nie działa i zegary do wywalenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I jedyne rozwiązanie: "trzeba z tym żyć".

A lubię swoje nowe zegary i nie chcę ich znowu zmieniać (chociaż w wyciąganiu mam już całkiem niezłą wprawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2018, 00:25   #7
Smugg69
ford::average
 
Avatar Smugg69
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przesunięta wskazówka obrotomierza (zaniżone obroty)

Fajny filmik kolego, przyda mi się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Też wymieniłem zegary na poliftowe jakiś czas temu, wszystko działa ok tylko podczas jazdy wskazówka obrotomierza się...ślizga? Spada na 0 i w trakcie pracy na biegu jałowym pokazuje 0, jak przygazuję normalnie się podnosi, z tym, że przekłamuje o 1000 obr. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu po kilku minutach już działa normalnie.

Wiem, że w liczniku ktoś podmieniał tarcze, więc może coś źle poskładane, będę kombinował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Smugg69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 11:39   #8
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Domyślnie Odp: Przesunięta wskazówka obrotomierza (zaniżone obroty)

Cytat:
Napisał Smugg69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajny filmik kolego, przyda mi się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Też wymieniłem zegary na poliftowe jakiś czas temu, wszystko działa ok tylko podczas jazdy wskazówka obrotomierza się...ślizga? Spada na 0 i w trakcie pracy na biegu jałowym pokazuje 0, jak przygazuję normalnie się podnosi, z tym, że przekłamuje o 1000 obr. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu po kilku minutach już działa normalnie.

Wiem, że w liczniku ktoś podmieniał tarcze, więc może coś źle poskładane, będę kombinował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
udało Ci się coś z tym zrobić?
mam podobny problem, wskazówka obrotomierza ostatnio mi szaleje - często pokazuje 0 na uruchomionym silniku. Dopóki nie zrobię testu zegarów, nie wróci na miejsceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 11:50   #9
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,487
Domyślnie Odp: Przesunięta wskazówka obrotomierza (zaniżone obroty)

Trzeba otworzyć i zobaczyć co się dzieje.
Może obcierać, albo być zbyt luźno nasunięta.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2018, 17:09   #10
Smugg69
ford::average
 
Avatar Smugg69
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 128
Domyślnie Odp: Przesunięta wskazówka obrotomierza (zaniżone obroty)

Cytat:
Napisał bayerp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
udało Ci się coś z tym zrobić?
mam podobny problem, wskazówka obrotomierza ostatnio mi szaleje - często pokazuje 0 na uruchomionym silniku. Dopóki nie zrobię testu zegarów, nie wróci na miejsceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze nie grzebałem. Jak się do tego dobiorę to dam znać. Boję się zepsuć zegary, bo później nie odpalę auta... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Smugg69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.