Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2015, 12:49   #1
witeck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2015
Model: Ford Focus Mk1 Kombi
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 46
Domyślnie 1.6 Zetec - wysokie wskazania chwilowego spalania na komputerze, czy jest w normie?

Witam,
Ostatnio przerabiam problem sondy lambda i wysokiego spalania w swoim Focusie 1.6 Kombi 2002r. Po awarii poprzedniej sondy mechanicy założyli mi jakiś zamiennik Boscha, który jak się okazuje nie był dedykowany do tego modelu. Pojawiło się wysokie spalanie (ok. 11-12l bez klimy w mieście - średnia zarówno wg komputera jak i na stacji benzynowej). Obecnie podmieniłem sondę na używany oryginał, na razie przejechałem jeszcze mało kilometrów żeby mieć porównanie.
Zastanawia mnie tylko jedno, wcześniej jakoś specjalnie nie zwracałem na to uwagi - ale zarówno na sondzie zamienniku jak i używanym oryginale - mój komputer pokazuje duże wartości chwilowego spalania. Przy ruszaniu na jedynce, obroty około 1500 - chwilowe spalanie rzędu 45-55l/100km. Na dwójce przy dość łagodnym przyspieszaniu około 25l/km. Im wyższy bieg tym mniej. Czy takie wartości, zwłaszcza przy ruszaniu na jedynce, są w normie? Jakie u Was pokazuje wartości?
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez witeck ; 21-08-2015 o 07:19
witeck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2015, 16:23   #2
robdol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.8 tdci 115 ps
Rocznik: 2008
Postów: 230
Domyślnie Odp: 1.6 Zetec - wysokie wskazania chwilowego spalania na komputerze, czy jest w norm

kombinujesz i to mocno
zatankuj do pełna wyjedź normalnie jak tam chcesz 200/300 czy iles km , zatankuj znowu do pełna , kalkulator w dłoń i napisz ile spalił to powiemy ci czy w normie czy nie
z tego co pamiętam dane fabryczne dla tego silnika to cykl mieszny 7,5 miasto 9,6 jak sie wtym zmieścisz to ok jak więcej niż 10,5/100 to masz jakiś problem
robdol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2015, 21:54   #3
CzerwonaMalyna
ford::advanced
 
Avatar CzerwonaMalyna
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 327
Domyślnie Odp: 1.6 Zetec - wysokie wskazania chwilowego spalania na komputerze, czy jest w norm

Siemanko....
U mnie przy ruszaniu jest spalanie ok 10-13 jak jadę ze stałą prędkością na wyższych biegach to ok 5.
Więc wydaje mi się że coś jest nie tak u Ciebie.
Pzdr.
CzerwonaMalyna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.