Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2015, 10:53   #181
janosik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-11-2006
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 452
Domyślnie Odp: Mokry silnik

Przewód ciśnieniowy pompy wspomagania kierownicy.

janosik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2015, 11:00   #182
cinek899
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-07-2015
Model: S Max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mokry silnik

spieszyć się z wymianą?
cinek899 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2015, 11:17   #183
janosik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-11-2006
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 452
Domyślnie Odp: Mokry silnik

Raczej często zaglądać do zbiorniczka wyrównawczego. Sam bym się z tym nie bawił. Może trzeba będzie wymienić przewód, a może tylko nakrętkę. Może wystarczy uszczelka. Podjedź gdzieś do zaufanego warsztatu.
janosik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2015, 12:40   #184
rewolt
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Czy można wymienić samą tą śrubę 18? Bo właśnie też zaczęło mi przeciekać na tym łączeniu. Zaczęło się po wymianie uszczelki w pompie wspomagania :/
rewolt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2015, 18:03   #185
kamoreks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 HP
Rocznik: 2001
Postów: 45
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał rewolt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy można wymienić samą tą śrubę 18? Bo właśnie też zaczęło mi przeciekać na tym łączeniu. Zaczęło się po wymianie uszczelki w pompie wspomagania :/
Da się, właśnie będę to robił. Bierzesz Dremela lub coś w podobie i szlufujesz po zewnętrznej stronie, aż zobaczysz miedziany lub mosiężny kolor (to taki pierścień) i potem jak będzie w miarę cienki to rozginasz go. Uwaga, wymyśliłem, że starą nakrętkę można użyć ponownie, wg. mnie trzeba po prostu uszczelnić na teflon gwint, ale nie za dużo tak, aby przewód hydrauliczny docisnął gniazdo.
kamoreks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2015, 19:03   #186
rewolt
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał kamoreks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Da się, właśnie będę to robił. Bierzesz Dremela lub coś w podobie i szlufujesz po zewnętrznej stronie, aż zobaczysz miedziany lub mosiężny kolor (to taki pierścień) i potem jak będzie w miarę cienki to rozginasz go. Uwaga, wymyśliłem, że starą nakrętkę można użyć ponownie, wg. mnie trzeba po prostu uszczelnić na teflon gwint, ale nie za dużo tak, aby przewód hydrauliczny docisnął gniazdo.
Bo myślałem, że wystarczy rozkręcić te dwie śruby, tylko właśnie nie wiem jak później tą 18-tkę wyciągnąć z tej (chyba aluminiowej) rurki :/
Na śrubie 22 łączącej się z obudową jest szczelna, ale właśnie zaczyna przeciekać u góry między 18-tką a tym przewodem. Próbowałem już uszczelniać pastą, ale nic to nie dało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rewolt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2015, 20:55   #187
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

hejka!!! no i mnie dopadło!!!
wyje pompa przy kręceniu kierownicą!! atf pieni się jak w pralce eco bubble ale wszędzie sucho tzn oprócz wycieku spod korka zbiorniczka na atf!!!
i teraz nie wiem co z tym zrobić bo wszyscy piszecie że gdzieś z pompy wam cieknie a ja mam sucho!!!! maglownica tak samo sucha jak wiór !
co robić próbować regenerować?
wymieniłem przewody gumowe od zbiornika do pompy , powrotny , i zbiornik bo pierwsze co pomyślałem to że ciągnie gdzieś lewe powietrze ale nic to nie dało!! dalej pieni się jak by miał wściekliznę! czy jest możliwość że coś w pompie nie hallo i łapie powietrze ? tylko dla czego nie ma żadnego wycieku?
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2015, 21:18   #188
kamoreks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 HP
Rocznik: 2001
Postów: 45
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał rewolt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo myślałem, że wystarczy rozkręcić te dwie śruby, tylko właśnie nie wiem jak później tą 18-tkę wyciągnąć z tej (chyba aluminiowej) rurki :/
Na śrubie 22 łączącej się z obudową jest szczelna, ale właśnie zaczyna przeciekać u góry między 18-tką a tym przewodem. Próbowałem już uszczelniać pastą, ale nic to nie dało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem już po operacji wycinania nakrętki 18 (liczy się precyzja i jakieś 20-30 min czasu). Jak mówiłem wcześniej, miniszlifierką szlifujemy nakrętkę od zewnątrz aż, ujrzymy pierścień. Należy użyć tarczy tnącej i ciąć na wysokości miedzianego/mosiężnego pierścienia. Wysokość cięcia należy "zdjąć" pomiarem z nowej nakrętki. Jak już będziemy mieli pole robocze około 5-7 mm gdzie będzie widać inny kolor miedziany to kręcimy nakrętką (uwaga jak weźmiemy opuścimy jakby nakrętkę w dół to pierścień stoi i wtedy kręcąc ustalamy położenie pierścienia - trzeba wyczuć). Jak ujrzymy szczelinę bierzemy szczypce Segera rozpychamy i zdejmujemy nakrętkę w dół. Jest jeszcze opcja, że trzymamy śrubokrętem lewą stronę pierscienia, szlifujemy trochę, żeby pocienić prawą stronę i wtedy odginamy, wyłamujemy pierścień i nakrętka schodzi. Ale robimy to powoli, jak ktoś chce uporać się z 5 min to na pewno coś przetnie. Na dniach napiszę porządny opis regeneracji pompy (jednak niestety powiem tyle, jeśli macie przejechane więcej niż 400 000 km to regeneracja przez uszczelniacze na nic bo wałki są za bardzo wytarte w miejscu uszczelniacza, oczywiście będzie działało, ale czy tydzień czy pół roku nikt nie wie- będą oczywiście fotki). Więc od razu lepiej szukać zestawu do regeneracji z wałkiem wtedy mamy 1000% pewności, że będzie chodziło - może słabiej, może lepiej, ale na 100% będzie pompa działała.

Ostatnio edytowane przez kamoreks ; 08-11-2015 o 21:27
kamoreks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2015, 08:44   #189
rewolt
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Kamoreks, jak ogarniesz temat to daj opis i jakieś zdjęcia, narazie dolewam płynu, ale ubywa bardzo mało wiec dolna uszczelka jakoś trzyma
rewolt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2015, 15:40   #190
rewolt
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał kowal76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hejka!!! no i mnie dopadło!!!
wyje pompa przy kręceniu kierownicą!! atf pieni się jak w pralce eco bubble ale wszędzie sucho tzn oprócz wycieku spod korka zbiorniczka na atf!!!
i teraz nie wiem co z tym zrobić bo wszyscy piszecie że gdzieś z pompy wam cieknie a ja mam sucho!!!! maglownica tak samo sucha jak wiór !
co robić próbować regenerować?
wymieniłem przewody gumowe od zbiornika do pompy , powrotny , i zbiornik bo pierwsze co pomyślałem to że ciągnie gdzieś lewe powietrze ale nic to nie dało!! dalej pieni się jak by miał wściekliznę! czy jest możliwość że coś w pompie nie hallo i łapie powietrze ? tylko dla czego nie ma żadnego wycieku?
Kurde objawy bardzo podobne, a jest możliwość że tak Ci wywaliło płyn górą że już nie ma co lecieć dołem? ja bym sprawdził jak zalejesz zbiorniczek do Max'a odpalisz pokręcisz trochę czy nie wywali go dołem, bo jak dla mnie to już nie masz uszczelki w pompie ;/ (tak jak u większości) a raczej jakiegoś silikonu co tam napchali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rewolt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.