Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2011, 19:20   #11
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Głownie moc i moment obrotowy, do tego prędkość maksymalna i spalanie, choć tu, z tego co się orientuję, nie ma znaczącej różnicy.
Spalanie raczej zależy od stylu jazdy, a z mocniejszym motorem... wiadomo, spalanie jest większe, jednak jeżdżąc bardzo rozsądnie wersją 2,2 wynik może być bardzo zbliżony do 2,0 (większy moment przy niższych obrotach, więc mniej kręcenia).
Technicznie, to są bardzo zbliżone konstrukcje (temat różnic był poruszany na forum).
Osobiście, gdybym miał taką możliwość (czyli brak obowiązku akcyzowego), szykałbym wersji 2,2.

rotor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2011, 22:53   #12
Azazel85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2011
Skąd: Köln/3city
Model: Rover 416Si
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Silników 2.2 jest sporo mniej - a nie mamy takiego parcia na osiągi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 130KM też jest spoko i do normalnej jazdy wystarczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak się trafi 2.2 to nie mówię nie - ale specjalnie go ze świeczką szukać raczej nie będziemy.

Na razie mamy na oku takie modele:
  1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  4. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Jak się Wam podobają? Wyglądają ok, czy coś rzuca się Wam w oczy co jest inaczej niż być powinno?

Chcemy jechać auta obejrzeć, być może więc coś któregoś dyskwalifikuje i szkoda czasu i drogi?

Będę wdzięczny za wszelkie info i opinie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr!
M.
Azazel85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2011, 23:06   #13
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Jakbyś kupił 2.2 i trochę pojeżdził to po pewnym czasie doszedł byś do wniosku że dobrze zrobiłeś...... nigdy więcej nie kupiłbyś słabszego auta.....
O spalanie się nie martw, jest podobne, a samo auto o wiele trwalsze, poprawione ma już wtryski a i w dwumasie też coś pogrzebali na plus.......
Miałem Mk3 właśnie z 2.2 motorem i jeszcze go zawirusowałem, 182 KM to dopiero była jazda.....
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 09:53   #14
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Cytat:
Napisał Azazel85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się Wam podobają? Wyglądają ok, czy coś rzuca się Wam w oczy co jest inaczej niż być powinno?
Najfajniej wygląda nr 3 - wypucowany, wypolerowany, wyposażony, wyglądający, wy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale! Podobno nie wszystko złoto.

Nr 1:
Fajny kolor (czarny) i ogólnie dobrze się reprezentuje. Wyposażony bardzo dobrze, duża navi (osobiście preferuję osobne nawigacje, gdzie sam mogę sobie wgrać program). Brzydka tapicerka (przed kupnem swojego Modolota widziałem ich wiele, ale pierwszy raz widzę taki wzór - może po prostu nigdy nie trafiłem na taki). Zestaw pod telefon jak pantograf tramwajowy sterczy.

Nr 2:
Wygląda niepozornie, wręcz jak kopciuszek, ale wg. mnie warty zaintreresowania ze względu chociażby na "przebieg/wiek/cenę" spośród podanej przez Ciebie czwórki. Ładne wznętrze, choć czasem może być niepraktyczne (ale to zależy od tego, kto, jak i do czego użytkuje auto). Ma hak - to plus (mam nadzieję, żę demontowany, ale tu nie mam pewności, czy te roczniki już miały taką opcję - chociaż to Niemcy, więc pewnie ma). Dziwnie 'zamglone' reflektory, ale to może akurat tak światło pada. Tempomat ma, a to z pewnością przyda się Tobie z racji przebywania na terenie Niemiec i podróży do Polski (przynajmniej do granicy). Radio sony jest fajne i wg. mnie to lepsze rozwiązanie - lepsze radio + osobna nawigacja.

Nr 3:
Najfajniejszy model. Wersja super (kolor, felgi, wnętrze). Wyposażenie praktycznie pełne: podgrzewana tylna kanapa, przednie fotele również wentylowane, ksenony, tempomat, parktronic... Trochę większy przebieg niż nr 1 i nr 4 oraz najdroższy (ale za darmo to już nawet w mordę nie każdy chce dać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Wygląd extra.

Nr 4:
Prawie tak samo wyposażony jak nr 3 (wiadomo - prawie...) ale tańszy, mniejszy przebieg i wiek. Generalnie to mój typ, chociaż wszystko zależy od...

STANU TECHNICZNEGO każdego z tych pojazdów, a tego nie sposób ocenic nie widząc auta na żywo i sprawdzając w serwisie (ASO, czy raport ADAC/DEKRA).
Nie biorąc pod uwagę czynnika stanu technicznego, to nr 3.
Nie znając stanu technicznego żadnego z aut, najrozsądniejszą propozycją jest nr 4, a po nim nr 2.
Czy szkoda będzie czasu i drogi... czasem lepiej poświęcić trochę czasu (ale to brzmi...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), drogę i trochę € aby mieć pewność, że nic nie ucieknie spod nosa. Ale to już Twoja decyzja i ryzyko.

Co to wersji silnikowej - dobrze myślisz - nic na siłę z 2,2. Jak się trafi, to warto, jeżeli nie, to też nie problem. Ja mam 2,0 i uważam, że auto świetnie daje rady na drodze, choć pomyślę, że wojtbf1 miał po chipie ponad 180 KM (teraz chyba Qvadrat nimi powozi), to co to były za wrażenia na drodze (bezcenne)!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic to jednak. Wersja 2,0 popycha bezproblemowo, a w razie co - chip i będzie prawie jak 2,2 w serii (ja planuję na wiosnę taką operację). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rotor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 21:23   #15
jedros1
ford::advanced
 
Avatar jedros1
 
Zarejestrowany: 02-01-2006
Skąd: Nowy Dwór Maz
Model: Mondeo MKII, Mondeo MK III Fuul Option RS pakiiet , MK V Titanium.
Silnik: 2.o Pb , 2.o TDCi , 2.0 TDCi( 180KM)
Rocznik: 1999 , 2004 , 2016
Postów: 224
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Nr 3 najbardziej wyposażony , a i żadnych zonków nie widzę
jedros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 01:56   #16
Azazel85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2011
Skąd: Köln/3city
Model: Rover 416Si
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Sytuacja się krystalizuje, lecę za parę dni oglądać i możliwe że kupować autka

Mam jeszcze pytanie - jest gdzieś lista zmian które wprowadzał FL w 2003 i w 2005r? Bo wszędzie jest napisane że były FL, a nigdzie nie ma "listy zmian" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O halogenach wiem, ale po czym jeszcze można poznać auto po FL? Dla handlarza nie problem przecież robiąc auto zamontować "nowy" zderzak żeby auto było młodsze... :/
Azazel85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 10:28   #17
To_Ja_L45Y
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Modele po FL 2003 mają:
-inny zderzak przedni i halogeny
-inną atrapę (chromowaną)
-białe boczne kierunkowskazy zamiast pomarańczowych
-inne zegary
-inną deskę rozdzielczą
-inną fakturę deski rozdzielczej i airbagu-poligtowe mają fakturę niby skóry, a przedliftowe takie romby- jeśli airbag ma romby w polifcie no to raczej bezwypadkowy to on nie jest
-inny ten plastik naokoło dźwigni zmiany biegów (lewarek jest w okrągłym otworze przed liftem, w prostokątnym po lifcie) - w PL często na to nie zwracają uwagi i wkładają przedliftowe do poliftów, co znaczy prawie zawsze o ciekawej przeszłości samochodu
-inna tapicerka siedzeń w wersji Ambiente, nie wiem jak w innych
-inne tylne światła w sd/hb. W kombi takie same.
Więcej nie pamiętam, a co do zmian technicznych to nie mam pojęcia. Podobno poprawili wtryski w TDCi'ku, tyle słyszałem.

Przy okazji widzę, że celujesz w wersję Ghia.
Nie wiem jak u Ciebie w Niemczech jest, ale w Polsce często do powypadkowych Ghii wkłada się części od tańszych wersji, i po tym można poznać tłuczone egzemplarze.
W poliftowej Ghii:
-Na listwie nad rejestracją ma być chromowany pasek
-Klamki też mają mieć chromowaną listwę
-Zegarek ma być biały, a nie czarny jak w tańszych wersjach
-Ma mieć znaczek Ghia na tylnych drzwiach
Przed liftem z tego co widzę chromów być nie musi. To na górze dotyczy tylko poliftów.

Piszę, żebyś widząc samochód mógł zobaczyć ewentualne nieścisłości w wyglądzie. Jeśli w czymś się pomyliłem, to mnie poprawcie.
__________________
BYŁO: 2003 Mondeo MK3 lift kombi 2,0 TDCi 115KM Manual 5 Ink Blue
Ambiente
JEST: 2006 Volvo S40 2,4i 170KM Automat 5 Electric Silver
To_Ja_L45Y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 02:28   #18
Azazel85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2011
Skąd: Köln/3city
Model: Rover 416Si
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Super, bardzo Ci dziękuję.
Właśnie o taki opis mi chodziło.

Poprzeglądałem trochę ogłoszeń, i mam jeszcze parę pytań, na świeżo dopuki pamiętam:
  1. Emblematy GHIA - na części aut opisywanych jako GHIA znaczków tych na tylnych drzwiach brak. Są naklejane czy przykręcane? Czy jeśli komuś się nie podobały, ich demontaż jest inwazyjny? Czy normą po prostu jest że jak się komuś nie podobały, to je sobie odklejał i już? I która wersja znaczków jest "właściwa" dla Mondeo mk3 po 2003r, bo widziałem dwa rodzaje - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Brak znaczków nie musi chyba niepokoić, natomiast umyślnie naklejone niewłaściwe, mogą dać do myślenia...
  2. Zegarek w środku - w Ghia zawsze był biały i tylko biały? Klient nie mógł zamówić sobie czarnego jak mu się taki bardziej podobał? Albo wymiana na własną rękę to bardzo skomplikowana operacja?
  3. wersje Ghia X różniły się tylko czymś jeszcze ekstra dodatkowym, czy może stylistycznie też coś charakterystycznego mogły mieć, jakąś możliwość konfiguracji której inne wersje nie miały?
  4. relingi rozumiem nie było reguły, mogły być zarówno czarne jak i chrom (zakładam że to był dodatek)? To samo z klamkami - absolutnie obowiązkowe w standardzie w każdej Ghii, czy jak się to komuś nie podobało mógl to wywalić bez problemu większego? Znam ludzi którzy chromu nie lubią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  5. Co masz na myśli "inną deskę rozdzielczą"? Różny wzór klimatroniku, czy coś jeszcze?
  6. Ta faktura airbagów - mógłbyś na jakiś przykładowych zdjęchach pokazać mi jedną i drugą? O które romby chodzi w "starej", i jak w stosunku do niej wygląda nowa?
  7. Tak samo z zegarami - czym nowe od starych się różnią?

Sorry za marudzenie - chciałbym po prostu możliwie zminimalizować ryzyko wpakowania się na minę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry wielkie dzięki za pomoc!
Azazel85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 16:50   #19
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Kolego, może w rozwianiu niektórych wątpliwości pomoże Ci ta stronka.....:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 17:20   #20
To_Ja_L45Y
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Znaczki Ghia i chromy: nie spotkałem się jeszcze ze zdejmowaniem chromów i znaczków z Ghii. Właśnie ludzie częściej je montują żeby wydawało się, że lepsza wersja. I jeśli samochód ich nie ma, to raczej wskazuję na tańszą wersję ewentualnie na dopasowywanie elementów jak leci po wypadku, a nie na widzimisię sprzedającego. Nie mówię tego po to, żeby Cię zniechęcić do tańszych wersji (sam miałem najtańsze Ambiente i wg mnie ma wszystko, co potrzebne), tylko po to, żebyś mógł odróżnić (zwykle powypadkowe) przekładańce od oryginałów.
Nikt raczej nie bawi się w zdejmowanie chromów i znaczków. Tak czy inaczej, VIN prawdę Ci powie.

Co do zegarka-nie spotkałem się jeszcze z prawdziwą Ghią po 1. lifcie z czarnym, ale z prospektu podanego przez Wojtbf1 wynika, że czarne były po 2. lifcie, i być może po pierwszym też, ja tylko mówię na przykładzie tych mk3, które widziałem więc mogę się mylić. A z wymianą na inny raczej problemu nie ma-sam zegarek na Allegro kosztuje 50zł i sądząc po wyglądzie wymiana jest kwestią prostą i szybką. Więc oczywiście taka możliwość istnieje.

Airbagi:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tutaj masz przedlifowe romby
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu masz "skórę"
Identyczną fakturę jak te Airbagi ma deska rozdzielcza- romby w przedliftach, faktura skóry po 1. lifcie, a po drugim (tym z 2005) nie mam pojęcia.

Deska i zegary:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu masz samochód z deską i zegarami przedliftowymi
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu masz po 1. lifcie deskę i zegary
Prospekt od Wojtbf1 pokazuje wersję po 2. lifcie.
Deski różnią się one tym panelem na środku i obudową lewarka zmiany biegów, fakturą, więcej różnic nie znam, może jeszcze jakieś są.
__________________
BYŁO: 2003 Mondeo MK3 lift kombi 2,0 TDCi 115KM Manual 5 Ink Blue
Ambiente
JEST: 2006 Volvo S40 2,4i 170KM Automat 5 Electric Silver
To_Ja_L45Y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.