Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2011, 21:19   #1
82bialy
 
Postów: n/a
Domyślnie mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Witam wszystkich serdecznie .Planuję zakupić taki model a zbytnio nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie .Może mógłby ktoś mnie uczulić na co zwracać szczególną uwagę .Raczej będę starał się kupić coś z polskiego salonu i serwisowane w aso ale jakby się trafiło coś z zagranicy dobrego czemu nie.Nie miałem jeszcze forda i dlatego nie chciałbym żeby od razu wpaść na minę .Sporo rzeczy słyszałem na temat fordów i raczej każdy mi go odradza tylko że ja nie chcę niemieckiego szmelcu niedość że bez polotu to jeszcze starego grata za duże pieniądze.Z góry dziękuje i pozdrawiam.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 21:30   #2
jedros1
ford::advanced
 
Avatar jedros1
 
Zarejestrowany: 02-01-2006
Skąd: Nowy Dwór Maz
Model: Mondeo MKII, Mondeo MK III Fuul Option RS pakiiet , MK V Titanium.
Silnik: 2.o Pb , 2.o TDCi , 2.0 TDCi( 180KM)
Rocznik: 1999 , 2004 , 2016
Postów: 224
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Cytat:
Napisał 82bialy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja nie chcę niemieckiego szmelcu .
No z tego co mi wiadomo to Ford Mondeo jest Niemiecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Produkowany w Belgijskim Genk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 22:11   #3
82bialy
 
Postów: n/a
Domyślnie

Fakt masz rację.Bardziej chodzi mi o audi i VW ale skoro masz ochotę łapać mnie za słówka ? Ale jakbyś miał jakies konkretne wiadomości odnośnie tego modelu to chętnie wysłucham .

A poza tym jakbyś uważnie przeczytał mój post to napisałem że stare graty za dużą kasę a z tego co mi wiadomo to fordy powyżej 10 lat słabo stoją w przeciwieństwie do audi za które trzeba dac od 20 do 30 tysi

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 06-01-2011 o 22:44 Powód: Nie piszemy posta za postem tylko edytujemy, reulamin pkt 21
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 22:23   #4
jedros1
ford::advanced
 
Avatar jedros1
 
Zarejestrowany: 02-01-2006
Skąd: Nowy Dwór Maz
Model: Mondeo MKII, Mondeo MK III Fuul Option RS pakiiet , MK V Titanium.
Silnik: 2.o Pb , 2.o TDCi , 2.0 TDCi( 180KM)
Rocznik: 1999 , 2004 , 2016
Postów: 224
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Po pierwsze nie łapię ciebie za słówka.....
Po drugie nie obrażaj się za żarciki pisane na forum.....
Po trzecie nie porównuj Audi do forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A po czwarte , kupując ST220 musisz liczyć się z DUŻYMI kosztami utrzymania ( Części , paliwo )
Pozdrawiam Andrzej
jedros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 22:31   #5
82bialy
 
Postów: n/a
Domyślnie

Wcale się nie obrażam koszty już przeliczyłem zastanawiałem się jeszcze nad camry po 2002 no i jesli chodzi o koszty to st wypada super.Ceny części , bynajmniej tych podstawowych eksploatacyjnych sprawdziłem i akurat mnie bardzo przyjemnie zaskoczyły jeśli chodzi o paliwo to myślę odrazy po zakupie go zagazować jeśli chodzi o spalanie to raczej nie licze na 12 litrów w mieście jak piszą niektórzy .

Chyba że masz na myśli awaryjność tego modelu i z tąd te wysokie koszty utrzymania.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 06-01-2011 o 22:43 Powód: Nie piszemy posta za postem tylko edytujemy, reulamin pkt 21
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 22:40   #6
jedros1
ford::advanced
 
Avatar jedros1
 
Zarejestrowany: 02-01-2006
Skąd: Nowy Dwór Maz
Model: Mondeo MKII, Mondeo MK III Fuul Option RS pakiiet , MK V Titanium.
Silnik: 2.o Pb , 2.o TDCi , 2.0 TDCi( 180KM)
Rocznik: 1999 , 2004 , 2016
Postów: 224
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Cytat:
Napisał 82bialy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba że masz na myśli awaryjność tego modelu i z tąd te wysokie koszty utrzymania.
Zależy co ci się trafi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie silniki forda nie za bardzo trawią LPG
jedros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 22:58   #7
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

przede wszystkim pytanie kombi czy hb/sedan
hb/sedan- sprawdź tuleje tylnej belki
sprawdź jak pracuje sprzęgło, praca silnika, czy nie wchodzi na ZIMNYM silniku na obroty sam z siebie, ogólnie podjedź na scieżke diagnostyczną za 20 pln albo jakoś tak sprawdźą Ci stan hamulców i zawiechy
ewentualnie rolki na hamowni czy silnik jeszcze zdrowy, bo st ponoć lubi podupadać na mocy
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 23:34   #8
Tigerbart
ford::beginner
 
Avatar Tigerbart
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Gdańsk
Model: ST220
Silnik: 3.0 V6 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Sprawdż układ kierowniczy czy pracuje bez zastrzeżeń.
Tigerbart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 11:53   #9
82bialy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Aha generalnie podjechać na stację diagnostyczną sprawdzić stan zawieszenia i raczej nie powinno być z nim problemów .Doszły mnie słuchy że czestym przypadkiem jest awaria rozrusznika .CZy jest to prawda czy znowu kolejny mit. I czemu pytasz czy kombii czy HB , jest jakaś różnica w eksploatacji
bynajmniej w kosztach ?A jak znosi gaz ten silnik czy może go nie znosi to od razu zamknę temat, raczej chyba nie powinno być problemu przecież to zwykła V-ka bez żadnych udziwnień.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 16:55   #10
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Cytat:
Napisał 82bialy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aha generalnie podjechać na stację diagnostyczną sprawdzić stan zawieszenia i raczej nie powinno być z nim problemów .Doszły mnie słuchy że czestym przypadkiem jest awaria rozrusznika .CZy jest to prawda czy znowu kolejny mit. I czemu pytasz czy kombii czy HB , jest jakaś różnica w eksploatacji
bynajmniej w kosztach ?
jak będziesz na kanale jeśli nie będzie dolnej osłony silnika posprawdzaj linki sprzęgła gazu bo jak padnie to dość droga impreza, pamiętaj o tej pracy silnika i o obrotach (jeśli się sam będzie wkręcał to olej to auto)
a pytałem czy hb/kombi bo jest różnica w tylnym zawieszeniu i amorach, w sumie w cenach niektórych części też, jeśli autko będzie zdrowe to życzę bezawaryjnego użytkowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co do gazu, kumpel nie narzeka tylko żeby to nie była instalacja u Pana Henia w garażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.