Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2011, 23:22   #1
Azazel85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2011
Skąd: Köln/3city
Model: Rover 416Si
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Witajcie - to mój pierwszy post na Waszym forum, chciałbym się zatem z wszystkimi serdecznie przywitać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale do rzeczy.
Na dniach/tygodniach planujemy zmieniać auto. Budżet w okolicach 20k zł, auto nie starsze niż 2003, ma być kombi w dieslu, najlepiej przyzwoicie wyposażony - ważne by auto było niedrogie w eksploatacji, względnie mało awaryjne (dostępność niedrogich części).
Heh, domyślam się że takie rzeczy to tylko w Erze, ale jednak... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednym z faworytów spełniających powyższe oczekiwania jest właśnie Mondeo mk3. Inne auta które bierzemy pod uwagę to m.in. Mazda 6, BMW serii 5, Passat, Audi A6 avant - ale tu nie o nich.

Odrobinę poczytałem to co jest w necie - chciałem jednak zapytać u źródła. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie? Na co położyć nacisk u mechanika? Te TDCi są naprawdę takie złe? Dużo jest opinii że TDDi były dużo mniej awaryjne - ale w tych rocznikach już ich nie ma, a w dodatku to raczej słabe jednostki były (interesują nas głównie wersje 130 i 155KM). Czytałem o kole zamachowym, wtryskach, turbinie. Jak wygląda sprawa rozrządu, elektryki, zawieszenia (auto kupowane będzie w Niemczech i tam dalej użytkowane)? Czytałem o rudej na spodach drzwi. Czy coś jeszcze przychodzi Wam do głowy, czego można się spodziewać, czego szukać, o co pytać sprzedawcę itd.
Autem planujemy podjechać do ADAC na kontrolę "przed zakupem".

Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie info.

Co byście powiedzieli o tych modelach - poważnie myślimy żeby podjechać je obejrzeć. Jakieś uwagi? Coś rzuca się w oczy, jakieś nieprawidłowości itp?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Azazel85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 01:37   #2
jedros1
ford::advanced
 
Avatar jedros1
 
Zarejestrowany: 02-01-2006
Skąd: Nowy Dwór Maz
Model: Mondeo MKII, Mondeo MK III Fuul Option RS pakiiet , MK V Titanium.
Silnik: 2.o Pb , 2.o TDCi , 2.0 TDCi( 180KM)
Rocznik: 1999 , 2004 , 2016
Postów: 224
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Witaj
Sam szukałem auta na mobile.eu i po ponad 6 miesiącach znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do pierwszego auta , bardzo fajne , ale........
posiada navi , która ci się na Polskę nie przyda - brak map.
Silnik 2.2 pięknie wymiata , ale....... urząd celny cię tak skosi za silnik powyżej 1998 cm3
wartość auta będzie brana z eurotaxu! 13% od wartości auta pow. 2000ccm! Więc od wartości 30000 zł akcyza wyniesie 3900!!!

link do 2 - go auta nie działa.

a co do trzeciego.... Dla mnie najlepszy wybór z tej całej dwójki....
Zanim pojedziesz , pisz do szwabika o podanie nr vin , i niech ci zrobi zdjęcia książki serwisowej.
Ja zanim kupiłem to pisałem maile do serwisów w DE czy aby faktycznie to mondeo było u nich naprawiane.....

Życzę miłej podróży po autko do DE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jedros1 ; 11-01-2011 o 01:43
jedros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 07:17   #3
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

wybierajac miedzy pierwszym, a trzecim byłbym bardziej skłonny ku trzeciemu. oczywiscie pod wzgledem wyglady i wykonczenia wnetrza. jednym czym bym sie martwil to to, ze posiada DPF
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 12:09   #4
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Generalnie spory rozrzut - Mondeo, Passat vs. A6, 5-tka...

Za dany poziom cenowy, jeżeli nie masz mocnego parcia na wyższą klasę, to proponowałbym mniejsze Mondeo/Passata (choć wcale nie są takie małe) - są młodsze i ze znacznie mniejszym przebiegiem, a co za tym idzie prawdopodobnie w znacznie lepszym stanie technicznym (ale tu nie ma reguły).
Jeżeli auto będziesz sprowadzał do Polski, to faktycznie, jak wspomniano wyżej - uwaga na akcyzę. Być może lepiej kupić 2.0 i wgrać chipa, wtedy prawie jak 2.2 w serii (chociaż gdyby do 2.2 wgrać chipa...).

Auta możesz poszukać również na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (ja tam znalazłem fajną ofertę i samodzielnie sprowadziłem Modolota - tu polecam komis Autohus: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]).

A czy Mondolot nie posiada tzw. suchego DPFa? Raczej nie powinno być z tym problemów...
rotor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 17:19   #5
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

A ja tylko dodam, ze akcyza na auta pow 2l to 18,6% wartości pojazdu. Czyli jeszcze więcej niż policzył Kolega jedros1. Jednym słowem złodziejstwo... Pozdr, RJ
__________________

Ostatnio edytowane przez kordyl ; 11-01-2011 o 17:23
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 18:09   #6
Azazel85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2011
Skąd: Köln/3city
Model: Rover 416Si
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Dzięki Wam serdeczne za odzewGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc po kolei - auto do Polski sprowadzane nie będzie, kupione rejestrowane i użytkowane będzie w Niemczech, do PL przyjeżdżać będzie okazjonalnie turystycznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Także problem akcyzy odpada - aczkolwiek i tak skłaniałbym się ku 2.0/130.
No chyba że 2.2 pali tyle samo, a jest np z jakiegoś powodu mniej awaryjny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mi również najbardziej podoba się ostatnia propozycja, ładnie to duże navi wygląda, plus że czarny i ładnie przyciemnione szyby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro piszecie że po zdjęciach niczego złego nie widać, tym bardziej chcę go zobaczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Że jest DPF być może nawet lepiej - bo auto spełnia wtedy Euro4 i ma zieloną naklejkę - co w Niemczech bywa przydatne, bo z żółtą już nie wszędzie można wjechać...
Z tego co gdzieś chyba (tutaj?) czytałem Mondeo ma suchego DPF'a - aczkolwiek z nim też są problemy, i po prostu po przyjeździe do PL 1k zl trzeba będzie wyłożyć i go w kosmos wywalić z auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do innych aut, to po przejrzeniu ofert itd, Audi raczej skreśliliśmy, BMW jeżeli już to ewentualnie 320d, ale raczej koszty części i napraw BMW powodują że raczej nie bierzemy go pod uwagę, no chyba że trafiłaby się jakaś super sztuka, Passata raczej też nie chcemy, o ile o Mondeo powiedziałbym że jest elegancko-neutralny (szczególnie w czerni), o tyle Passat jest mdły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za to mocno podoba mi się Mazda 6, która jest co prawda nieco droższa, ale w budżecie można się zmieścić, a autko fajne - są oczywiście minusy, choćby taki że jest ich mało, trudniej więc coś fajnego znaleźć, niemniej na pewno też bierzemy ją mocno pod uwagę - ale o tym nie tutaj.

A jak w Mondeo wygląda nagłośnienie, np w takiej wersji jak w tym trzecim wariancie (tzn z dużą navi), jest jakiś wzmacniacz? Ile jest głośników? Grają jako-tako, czy raczej trzeba to wymieniać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Audiofilem nie jestem, dyskoteki nie chcę, ale lubię jak muzyka jest choć przyzwoicie czysta i ładna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze pytanko, czy pod taki ekranik (jak w 3cim ogloszeniu), raczej bezproblemowo można podłączyć kamerę cofania zintegrowaną z biegiem wstecznym?
Azazel85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 18:56   #7
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

TDCi nie są złe , wystarczy że będziesz dbał o paliwo , o wymiane oleju filtrów w odpowiednim czasie i nie będziesz strzelał ze sprzęgła bo dwumasa Tdciku to porażka i z wtryskiwaczami jest tak samo , są tak cholernie czułe na te paliwo , że to masakra.
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 19:00   #8
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wybierajac miedzy pierwszym, a trzecim byłbym bardziej skłonny ku trzeciemu. oczywiscie pod wzgledem wyglady i wykonczenia wnetrza. jednym czym bym sie martwil to to, ze posiada DPF
DPF to nie problem , problem to są wtryski i dwumasa w TDciku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na to trza zwrócić poszczególną uwage bo jak CI wtryski polecą to ostro fikniesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i z dwumasą też fikniesz .

DPF zawsze można ściągnąć chociazby w takim serwisie jak V-tech .
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2011, 12:47   #9
jedros1
ford::advanced
 
Avatar jedros1
 
Zarejestrowany: 02-01-2006
Skąd: Nowy Dwór Maz
Model: Mondeo MKII, Mondeo MK III Fuul Option RS pakiiet , MK V Titanium.
Silnik: 2.o Pb , 2.o TDCi , 2.0 TDCi( 180KM)
Rocznik: 1999 , 2004 , 2016
Postów: 224
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Nagłośnienie było różne , zależy jaką opcję nagłośnieniową posiada....
U mnie wedle vin miałem serię pakietu Gold 3 - co to oznacza ??? A grom go wie , grało i gra super , jak na fabryczne głośniki.
Musisz wziąć nr vin i sprawdzić jaki ma pakiet... i tyle...
A jeżeli auto ma być cały czas w DE to nie zastanawiaj się i szukaj takiego jak opcja 3 tylko z silnikiem 2.2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
jedros1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2011, 18:20   #10
Azazel85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2011
Skąd: Köln/3city
Model: Rover 416Si
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo mk3 - diesel kombi - sugestie przed/w trakcie zakupu

Cytat:
Napisał jedros1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeżeli auto ma być cały czas w DE to nie zastanawiaj się i szukaj takiego jak opcja 3 tylko z silnikiem 2.2
A czymś oprócz mocy ten silnik od 2.0 się różni?
Jaka jest realna różnica w spalaniu między 130KM a 155KM?
Azazel85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.