Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2011, 17:02   #1
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie Wzór na przeliczenie poziomu paliwa

Witam,

mam pytanie. Czy istnieje wzór na przeliczenie poziomu paliwa który pokazywany jest przez test za pomocą przycisku kasowania przebiegu dziennego ? Zatankowałem dzisiaj za 100zł (w litrach to 19,8Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rezerwa się jeszcze nie zapaliła, ale było blisko. Po zatankowaniu wskaźnik na desce pokazał 1/2 baku jak na mój gust jest coś nie halo. Skoro bak jest pojemności około 53 litrów to połowa powinna wynieść nieco ponad 26 litrów więc z jakiej racji wskażnik pokazał mi 1/2 baku ?
Robiąc test sygnału czujnika poziomu paliwa pokazał mi wartość: F.120 Jeśli Ktoś wie to proszę napisać jak taką wartość się przelicza na litry.

Pozdrawiam

__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2011, 17:30   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wzór na przeliczenie poziomu paliwa

Wskażnik poziomu paliwa ma znaczenie orientacyjne i nie jest precyzyjnym instumentem ma za zadanie dośc dokładnie określić rezerwę ,a co do dokładności wskazań -z tym bywa różnie,w zależności od modelu czy marki.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 04:24   #3
józek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: Biała Podlaska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wzór na przeliczenie poziomu paliwa

Cytat:
Napisał Rystar22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

rezerwa się jeszcze nie zapaliła, ale było blisko.
To miałeś ~ 7 litrów. Dolałeś 19,8 i wyszła połowa zbiornika.
józek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 10:52   #4
RedFF
ford::average
 
Avatar RedFF
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 29-12-2009
Skąd: Śląsk
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wzór na przeliczenie poziomu paliwa

Z moich obserwacji wynika, że wskaźnik paliwa jest nieliniowy. Od połowy baku paliwo jakoś szybciej schodzi.
__________________
=========================================

Ford Focus 1.8 TDDI; Ford Mondeo 1.8 TDCI; Ford Galaxy 2.0 TDCI
RedFF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 10:10   #5
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: Wzór na przeliczenie poziomu paliwa

Potwierdzam pogląd kolegi RedFF. Od dłuższego czasu obserwuję działania wskaźnika w moim Focusie. Po zatankowaniu do pełna schemat działania wygląda tak: do pierwszej kreski przejeżdżam ~250-300km, do drugiej kreski (połowa baku) ~ 350-400km, do trzeciej kreski ~500-550km i na ostatniej kresce do 700km. Po zaświeceniu rezerwy robię maksymalnie 60-70km i wtedy po zatankowaniu do pełna wchodzi około 50-51 litrów. Ostatnio zatankowałem do pełna zaraz po zaświeceniu rezerwy i do pierwszego odbicia pistoletu weszło ~ 48 litrów. Jak dla mnie TTTM.
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 11:32   #6
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Wzór na przeliczenie poziomu paliwa

To co Ci wychodzi z testu to powinno być w HEX czyli jak masz F.120 to 120 zamieniasz z systemu szesnastkowego na dziesiętny (choćby kalkulatorem z windowsa) co wychodzi 288 tylko nie wiem jak to odnieść do zbiornika. Trzeba by zrobić test z pełnym zbiornikiem. Bo może to być 28.8 litra, może być 28,8 % zbiornika albo jeszcze coś innego.
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 13:17   #7
Gufer
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wzór na przeliczenie poziomu paliwa

bak też ma dziwny kształt to ciężko przeliczyć . nie ma jakoś w trybie testowym dodatkowych wskazań na wyświetlaczu ? W Scorpio potrafi podać dokładnie ile tego paliwa jest . No i z dokładnością też różnie bywa jak się pływak nie przeskalował .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 07:28   #8
KaSzki
ford::beginner
 
Imię: ST
Zarejestrowany: 03-08-2011
Skąd: Lubin
Model: Focus
Silnik: 1,6 16v benzynka
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wzór na przeliczenie poziomu paliwa

Bak nie jest regularncy kształtów jak kwadrat lub prostokąt , ma na w górnej części zwężenie . podobnie jak butelka wódki na gorze jest węższa dlatego początek schodzi szybciej:]. Dlatego właśnie wskaźnik paliwa szybciej schodzi do połowy niż od połowy w doł
KaSzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 08:51   #9
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Wzór na przeliczenie poziomu paliwa

Cytat:
Napisał Rystar22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

mam pytanie. Czy istnieje wzór na przeliczenie poziomu paliwa który pokazywany jest przez test za pomocą przycisku kasowania przebiegu dziennego ? Zatankowałem dzisiaj za 100zł (w litrach to 19,8Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rezerwa się jeszcze nie zapaliła, ale było blisko. Po zatankowaniu wskaźnik na desce pokazał 1/2 baku jak na mój gust jest coś nie halo. Skoro bak jest pojemności około 53 litrów to połowa powinna wynieść nieco ponad 26 litrów więc z jakiej racji wskażnik pokazał mi 1/2 baku ?
Robiąc test sygnału czujnika poziomu paliwa pokazał mi wartość: F.120 Jeśli Ktoś wie to proszę napisać jak taką wartość się przelicza na litry.

Pozdrawiam
Widze ze niebardzo zrozumiane pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

otoz test w trybie serwisowym niepokazuje wartosci paliwa w baku doslownie tylko w w swoim ustalonym schemacie.

256-czy cos kolo tego to pelny bak
120-ciut mniej jak pol
itd...
wzor
256=55L
120/256 * 55 = wynik.

Ale musisz wiedziec ze czasami jest tak i nic na to nie poradzisz ze ta ilosc paliwa w baku niejest idealnie wskazywana-i pewne rozbieznosci są.

Jesli chcesz miec bezposrednio w litrach wynik to zaloz sobie komputer pokladowy i tam w trybie serwisowym mozesz odczytac z dokladnoscia co do 0,5L ale to ze zero to bedzie zero to musialbys sie juz sam przekonac czy tak jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 09:45   #10
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: Wzór na przeliczenie poziomu paliwa

to ciekawe bo ja w ogóle nie wiedziałem że tam coś idzie sprawdzać i takie funkcje tam są może dlatego że focusa mam dopiero 3 miesiące
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.