Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2010, 15:49   #1
Sagrus
ford::average
 
Avatar Sagrus
 
Zarejestrowany: 01-01-2010
Skąd: Łódź
Model: Vectra A 1.6 ,Focus 1.6,VW T4 2.4d
Silnik: 1.6 1.6 2.4d
Rocznik: 1993 1999 1994
Postów: 126
Talking Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze byc?

pomóżcie!?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sagrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 16:11   #2
kiku
ford::average
 
Avatar kiku
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus II kombi
Silnik: 1.6 B+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 86
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

Nie wiem, ale ja też tak mam. Czasami puszczam ciepłe powietrze na twarz, a wywietrzniki mam nastawione w bok na szyby, ale to nie jest sposób. Jak jechałem w góry w dużym mrozie to mi nawet boczne szyby od środka zamarzały, chociaż w aucie było ciepło. Osuszanie klimą też nie pomaga, nie wiem czy w ogóle klima się załącza w ujemnych temperaturach??? Ktoś wie?
__________________
Moja strona: http://www.mzrider.republika.pl/index2.htm

Ostatnio edytowane przez kiku ; 17-01-2010 o 16:32
kiku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 16:21   #3
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

wymień filtr kabinowy [pyłkowy]
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 16:49   #4
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

Włącz klimę!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 17:29   #5
józek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: Biała Podlaska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

Wyłącz przełącznik recyrkulacji powietrza (daj nawiew zewnętrzny)
józek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 18:08   #6
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

A nie ubywa plynu w układzie chłodzenia .Może nagrzewnica nieszczelna,
Lub jak poniżej. Sprawdż czy sucha jest podloga przy tunelu na przodzie.
Spróbuj jeżdzić z uchylonym na 0,5 cm oknem przodu
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 18:31   #7
woj441
ford::average
 
Avatar woj441
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: okolice Inowrocławia
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 57
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

Klima nie działa poniżej +4st. C. Nie wiem jak jest we Fieście z nawiewem na boczne szyby, we Focusie przez te niby-nawiewy g.... leci. Żeby szyby nie parowały używam ustawienia tylko na szybę przednią, nadmuch na 1. Jeżeli ustawię na szyba/nogi to szybko boczne szyby mam zaparowane do połowy. Aby na dłuższej trasie mieć czyste szyby i ciepłe nogi okresowo daje nadmuch na 2. Z żalem wspominam Astrę I, gdzie nie było niby-nawiewów na boczne szyby a skrajne kratki dało się tak skierować, że w momencie boki były czyste.
Osobną sprawą jest pozbywanie się wody/wilgoci z wnętrza. Na zimę zmieniłem dywaniki na gumowe i regularnie oczyszczam je ze śniegu, lodu i wody.
woj441 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 19:00   #8
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

Cytat:
Napisał kgb529 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Włącz klimę!
Tak po prostu? Podpowiedz koledze od razu, że klima nie zadziała poniżej +4 stopni jak się naciśnie przycisk A/C.

W foce po liftingu, tam gdzie są piktogramy na pomarańczowo, da się włączyć klimę w każdej temperaturze. Chodzi o ustawienie nawiewu na samą szybę - więcej info podpowie wyszukiwarka.

Co do parowania, to w środku jest wilgoć i tyle. Zastosuj się do rad poprzedników.

Nie wierzę, że w środku jest ciepło, a para zamarza na szybach od wewnątrz. Albo "ciepło" to pojęcie względne, albo masz nawiew przy komplecie pasażerów tylko na "1" i tylko okresowo". Chociaż też uważam, że to jest niemożliwe, przy takich lekkich mrozach.
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 19:11   #9
krzysiek l
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: blisko
Model: focus 2 ghia
Silnik: 1.6 116km
Rocznik: 2005
Postów: 122
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

filtr pylkowy [kabinowy]wymien pozniej ,popatrz czy masz duzo wody na dywanikach w aucie jak tak to wysusz ,na koncu sprawdz czy snieg ewentualnie woda niezacieka do filtra pylkowego powinien byc rant on chroni .a od kiedy czy wogle zawsze
krzysiek l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 19:16   #10
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by

Kaczozord, prawda zapomniałem o tym napisać.A może chłopaki za kołnierz nie wylewają i parują przez to?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.