Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2010, 20:24   #1
patipoznan
ford::average
 
Avatar patipoznan
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 30-10-2008
Skąd: POZNAń
Model: focus
Silnik: 1.6 plus GAZ
Rocznik: 2003/2004
Postów: 154
Domyślnie pukanie w przednim zawieszeniu

witam wszystkich mam problem z zawieszenieniem w moim mondeo a chodzi dokladnie ze jak jade na nierownej nawierzchni to slysze plukanie w przednim lewym kole na prostej drodze jest ok wymienilem juz drazki stabilizatorow tuleje met-gumowe wahacza i nadal bez zmian prosze o podpowiedz co to moze jeszcze byc pozdrawiam

__________________
mondeo 1.6 16 v DOHC 1994 na liczniku ponad 312500km sprzedany
focus kombi 1,8 gaz 1999 na liczniku ponad 204000 km sprzedany
focus kombi 1,6 gaz 2003/2004 na liczniku autentyczne 82000 km
patipoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 20:32   #2
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: pukanie w przednim zawieszeniu

tuleje stabilizatora
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 21:01   #3
patipoznan
ford::average
 
Avatar patipoznan
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 30-10-2008
Skąd: POZNAń
Model: focus
Silnik: 1.6 plus GAZ
Rocznik: 2003/2004
Postów: 154
Domyślnie Odp: pukanie w przednim zawieszeniu

te tuleje tez zostaly wymienione a moga to byc amortyzatory
__________________
mondeo 1.6 16 v DOHC 1994 na liczniku ponad 312500km sprzedany
focus kombi 1,8 gaz 1999 na liczniku ponad 204000 km sprzedany
focus kombi 1,6 gaz 2003/2004 na liczniku autentyczne 82000 km
patipoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 15:45   #4
Wayne
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD FOCUS kombi / FORD FOCUS FL kombi
Silnik: 1,6 16V (100KM) / 1,6 16V (115KM)
Rocznik: 2005 / 2008
Postów: 368
Domyślnie Odp: pukanie w przednim zawieszeniu

Najprostrzą metodą jest podniesienie koła i sprawdzanie luzów ręcznie. Szarpanie góra-dół, lewo-prawo, przód-tył, tylko dobrze zabezpiecz samochód. Jeśli wyczujesz gdzieś luz, to druga osoba dotykając elementów znajdzie to miejsce, gdzie występuje luz.
Jeśli to nie pomorze, to pozostają szarpaki.
Powodzenia.
Wayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 18:44   #5
marcin840429
ford::average
 
Avatar marcin840429
 
Zarejestrowany: 13-04-2010
Skąd: chojnice
Model: mondeo [MK1]
Silnik: 1.8 16v zetek b+g
Rocznik: 1993
Postów: 123
Exclamation Odp: pukanie w przednim zawieszeniu

Witam
w moim aucie też coś stuka ale nie szukaj sam!!!!!!naszarpiesz nawyginasz się a rezultat tego będzie taki że i tak pojedziesz na szarpaki... ja tak zrobiłem zapłaciłem 20zł i to nie żadne tuleje wachacze czy też inne cuda wianki to po prostu sworzeń!!!!!!!!! dziękuje fakture przyśle pocztąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcin840429 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 20:30   #6
wojciechowski4
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Brzeg
Model: mondeo
Silnik: 2,0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 107
Domyślnie Odp: pukanie w przednim zawieszeniu

Witam mam to samo u siebie i wiem gdzie leży przyczyna. Jak wymieniałem wachacze na nowe wstawiłem stare sruby klinowe od sworznia wahacza były juz trrochę wyklepane. po nabiciu ich w rowek pół tej śruby powinna wejść w rowek sworznia ale przy wyżłóbieniu i nawet dobrym skręceniu luz pozostanie i wystepować będzie stukanie. Już zamówiłem sobie komplet. bo szlak mnie trafia też. Napomne że taką samą sytuacje miałem w eskorcie po wymianie sworzni. Pozdrawiam
__________________
Miałem esiego 1,6 16V, teraz mam mondio 2,0 16V ghia zagazowany , ale jazda.
wojciechowski4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 21:20   #7
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: pukanie w przednim zawieszeniu

Cytat:
Napisał marcin840429 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
w moim aucie też coś stuka ale nie szukaj sam!!!!!!naszarpiesz nawyginasz się a rezultat tego będzie taki że i tak pojedziesz na szarpaki... ja tak zrobiłem zapłaciłem 20zł i to nie żadne tuleje wachacze czy też inne cuda wianki to po prostu sworzeń!!!!!!!!! dziękuje fakture przyśle pocztąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to zależy. ja od samego początku stawiam sam diagnozy i po wymianie danego elementu objawy ustawały. po co mi zatem szarpaki i opinia kogoś kto nie miał do czynienia z danym modelem auta? jak sam wiem co mu dolega.
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2010, 20:51   #8
michaelk
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1996
Postów: 70
Domyślnie Odp: pukanie w przednim zawieszeniu

witam
też taki dziek słyszę na wybojach
w dodatku na postoju, kiedy ruszam kierownicą w prawo i w lewo to słychać to samo pukanie

znajomy, który miał też mondeo doradził mi, że to może być przegub przy amortyzatorze (tzn przegub zewnętrzny jak go dobrze zrozumiałem)
czy to na pewno to czy mam sprawdzać inne elementy również?
michaelk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2010, 07:59   #9
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: pukanie w przednim zawieszeniu

Amortyzator będzie pukał dopiero jak już nie będzie trzymał.Naciśnij przód auta,jak amor nie wytłumi tylko będzie się fura bujać to do wymiany.Obejrzyj czy przypadkiem nie jest pęknięta sprężyna.

@michaelk

w twoim przypadku posprawdzał bym najprostsze rzeczy:łączniki i tuleje stabilizatora,tuleje i sworznie wahacza,łącznik krzyżowy kolumny kierownicy.Ale najprawdopodobniej są już wybite jabłka na drążkach kierowniczych przy maglu.Jeżeli zmieniałeś koła na większe bez zmiany drążków to na 100%.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 22:32   #10
lukaszkc
ford::amateur
 
Avatar lukaszkc
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-05-2010
Skąd: Chełm
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: pukanie w przednim zawieszeniu

Ja sam wymieniłem w swoim mundku cale zawieszenie pozniej zrobilem zbierzność tylnich i prednich kół i samochód prowadzi sie jak newka ale nadal wlasnie zostalo to pokanie prz delikatnym szarpaniu kierownica w miejscu i przy jezdzie po np. kocich lbach czy jakiejs dziurawej drodze, po głebszych diagnozach okazało sie ze to pukanie to jest poprostu juz delikatnie wyrobiona maglownica ale postanowilem tego nie ruszac bo koszt wymiany czy regeneracji jest dosyc spory a to w niczym nie przeszkadza, i sadze że u ciebie jest to samo, Pozdrawiam.
lukaszkc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.