Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2007, 13:48   #1
akte
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2007
Postów: 8
Domyślnie dłuuugi czas bez rozruchu, zaszkodzi?

Witam, zamierzam na dłuzszy czas (rok) wyjechać i auto nie będzie uzywane, ale garażowane. Czy to moze być nie korzystne dla samochodu? Bez rozruchu cały rok...? Co mozna zrobić w takich sytuacjach? (sprzedaż i pozyczenie nie wchodzi w gre!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

akte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2007, 14:10   #2
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie

przede wszystkim wymontuj akumulator, odstaw go w suche miejsce. Druga sprawa to bak paliwa. Ja na pewno zatankowałbym do pełna. Zapobiegnie to zapowietrzeniu układu paliwowego. Oczywiście później należy takie paliwo spuścić, nie jechać na min. Po takim czasie paliwo traci swoje właściwości i może zaszkodzić autu.
Następnie z opon należy trochę spuścić powietrza. Pozwoli to na nie uszkodzić struktury gum, a najlepiej to w ogóle zdjąć opony.
Dokładnie umyć auto.
Nie wiem tylko jak z pozostałymi płynami, czy wymieniać, spuszczać czy też nie ruszać. Tego akurat nie było.

p.s to nie mój wymysł tylko jakiś tydzień temu na TVN Turbo był program o przygotowaniu auta do dłuższego postoju.
kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2007, 17:49   #3
JUREK40
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2006
Skąd: POZNAŃ
Postów: 159
Domyślnie

Jak to są pomysły z TVN to powinni ich zwolnic zapomnieli o tłokach i wale korbowym .Wymontowac naoliwic i zawinac w gazety.Takie bzduru w telewizji mówili?
JUREK40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2007, 20:40   #4
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie

tak, program prowadzi ten koleś z toolboxa, złota rączka itd., program trwał 0,5 godziny a ja przegapiłem pierwsze 15 minut stąd zapamiętałem to co napisałem

pozdrawiam
kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2007, 08:12   #5
bartstep
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Jelenia Gora
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: ----
Postów: 225
Domyślnie PROSTE... SZKODLIWE!!!

Witam,

Niestety szkodliwe i to bardzo jest takie pozostawienie auta na rok. Oto kilka przykladow:

1. Hamulce. Widziales kiedys jak wygladaja tarcze hamulcowe jak auto postoi 3-4 dni bez jezdzenia? Sa kompletnie zardzewiale.
2. Gladzie cylindrowe. Niestety olej splywa z gladzi grawitacyjnie i juz po kilku dniach gladzie zaczynaja korodowac dokladnie jak tarcze hamulcowe. Po roku silnik do naprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Opony. Rok stania w tym samym miejscu uszkodzi twoje opony (odksztalca sie) i beda juz bezuzyteczne.
4. Wsyzstkie paski (klinowe, rozrzadu, etc) do wymiany.
5. To samo z lozyskami (kol, w silniku, lozysko sprzegla, pompa wodna). Wszystko w pieknym stylu pordzewieje.
6. Przeguby (zwenetrzne i wewnetrzne) pordzewieja.
7. Skrzynia biegow... olej grawitacyjnie splynie i odsloni kola zebate, synchronizatory i lozyska. Efekt... rdza.
8. itd. idt...

Po powrocie moze i uruchomisz auto, ale bedzie sie sypac, zrec olej i bedziesz wkladal ciagle kase na wymiany kolejnych elementow.

Rozwiazanie:
1x na dwa tygodnie niech ktos uruchomi to auto i przejedzie nim 5 km (oleje beda wszystko smarowac... nic nie zardzewieje. 5km powinno wystarczyc do rozgrzania silnika do temperatury normalnej pracy.

Jesli zostawisz auto na rok to to bedzie juz zlom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Tylko dwie marki licza sie w swiecie motoryzacji... nieprzereklamowana solidnosc FORD i zachwycajaca Alfa Romeo...
bartstep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2007, 10:59   #6
COOLKEG
ford::average
 
Avatar COOLKEG
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-07-2007
Skąd: Wrocław/Brzeg Dolny
Model: -MONDEO MkIV
Silnik: -2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2007
Postów: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał bartstep
Jesli zostawisz auto na rok to to bedzie juz zlom
Od czytania aż włos się jeży :fcp15
bartstep, w jaki sposób doszedłeś do tej teorii :fcp9
COOLKEG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2007, 11:44   #7
bartstep
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Jelenia Gora
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: ----
Postów: 225
Domyślnie

No coz... inz. na polibudzie wroclawskiej.
Specjalizacja silniki...

Wystarczy?
__________________
Tylko dwie marki licza sie w swiecie motoryzacji... nieprzereklamowana solidnosc FORD i zachwycajaca Alfa Romeo...
bartstep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2007, 11:59   #8
COOLKEG
ford::average
 
Avatar COOLKEG
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-07-2007
Skąd: Wrocław/Brzeg Dolny
Model: -MONDEO MkIV
Silnik: -2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2007
Postów: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał bartstep
Specjalizacja silniki...
Tarcze, łożyska, opony....
ale silnik i skrzynia :fcp9 Skąd tam tyle wilgoci :fcp9
Mam akurat rozebrany silnik na części i zakonserwowałem go smarem, co by go rudy nie chwycił... ale to rozebrany na częsci. Wał, blok, głowica, tłoki... wszystko na wierzchu, osobno... ale tak w sprawnym silniku, w srodku.....
No ciekawe.

Ale skoro to
Cytat:
Napisał bartstep
inz. na polibudzie wroclawskiej
to ja nie będe się spierał, ani też nie mam zamiaru sprawdzać tego u siebie :fcp4
Pozostaje zaufać nauce. :fcp3

Cytat:
Napisał bartstep
Rozwiazanie:
1x na dwa tygodnie niech ktos uruchomi to auto i przejedzie nim 5 km (oleje beda wszystko smarowac... nic nie zardzewieje. 5km powinno wystarczyc do rozgrzania silnika do temperatury normalnej pracy.
Tak, to chyba jedyne rozwiązanie.
pozdrawiam
COOLKEG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2007, 12:13   #9
bartstep
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Jelenia Gora
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: ----
Postów: 225
Domyślnie

Rdza to jest najnormalniejsze utlenianie metalu. Wilgoc natomiast przyspiesza ten proces.

Co do pytania skad sie bierze wilgoc (i powietrze) w zamknietym silniku... juz odpowiadam.
Ano jest zasysane z otoczenia poprzez kolektor dolotowy, potem przez otwarty zawor i... juz jest w cylindrze.
W silniku jest powietrze atmosferyczne z jego wsyzstkimi zanieczyszczeniami chemicznymi (mechaniczne usuwa filtr powietrza).

No i tak to dziala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A pozostawienie auta na tak dlugi czas to wlasnie nic innego jak rozebranie go (prawie) na elementy pierwsze i zakonserwowanie w olejach i smarach. Ale to chyba nie o to chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

:fcp29
__________________
Tylko dwie marki licza sie w swiecie motoryzacji... nieprzereklamowana solidnosc FORD i zachwycajaca Alfa Romeo...
bartstep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2007, 12:37   #10
COOLKEG
ford::average
 
Avatar COOLKEG
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-07-2007
Skąd: Wrocław/Brzeg Dolny
Model: -MONDEO MkIV
Silnik: -2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2007
Postów: 128
Domyślnie

Cytat:
Napisał bartstep
No i tak to dziala
I wszystko jasne :fcp7 :fcp1
COOLKEG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.