Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2008, 15:19   #1
Jacki 10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2008
Postów: 14
Domyślnie mondeo 1.8 td 98r. nadal problem z kierowaniem

witajcie.bylem juz w dwoch warsztatach i salonie i nic.Objawy sa nastepujace.Gdy samochod stoi lub jade nim z wyprostowanymi kolami i chcac skrecic przyblokowuje sie kierownica i trzeba wtedy uzyc wiekszej sily by skrecila-odczuwalny jest wtedy dosc dozy przeskok.gdy samochod ma kola skrecone ten problem juz nie wystepuje,dzieje sie tak tylko na wyprostowanych kolach.Gdy samochod ma przednie kola w powietrzu wszystko tez jest ok.dopiero gdy stoi na ziemi zatrzyna blokowac.uklad wspomagania jest ok nigdzie nie cieknie.W salonie powiedzieli mi ze to maglownica a le znowu w warsztacie gosc stierdzil ze to nie to bo wtedy by przeskakiwalo caly czas a nie tylko na wyprostowanych kolach.i co tu robic.mial ktos cos podobnego.
A czy mozna naprawic samodzielnie jakos maglownice bo widze ze nowa kosztuje kosmos a uzywki zabardzo nie chce bo moze byc rowniez zepsuta.

Jacki 10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 15:43   #2
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: mondeo 1.8 td 98r. nadal problem z kierowaniem

Witam,
raczej stawiałbym na maglownice. Powiedzmy, że jest jeden lub dwa ząbki wyłamane albo wytarte te akurat które są w miejscu w którym koła są na wprost w każdej innej pozycji kół i kierownicy problem nie będzie występował. To normalne gdy auto jest na podnośniku koła w powietrzu to wszystko o wieeeele lżej chodzi i może być to nie odczuwalne. Co innego kiedy auto stoi na kołach. Naprawiać samemu nie bardzo lepiej jest kupić regenerowaną a w rozliczeniu oddać starą. Mój tato 3 lata temu tak miał w Mondku 1.6 16V z 95r. koszt z robocizną jak dobrze pamiętam 450,- używki nie opłaca się bo można kupić w takim samym stanie albo i gorszym. Ewentual;nie może być jeszcze jedna rzecz ale nie wiem czy tutaj jest tak samo. Miałem problem z Fiatem Sieną w którym blokowała mi się kierownica bez względu na położenie okazało się po zdjęciu plastyków że łożysko igiełkowe na drążku kierownicy rozsypało się i to blokowało.

Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2008, 23:01   #3
Jacki 10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2008
Postów: 14
Domyślnie Re: mondeo 1.8 td 98r. nadal problem z kierowaniem

witaj .Sprawdze jeszcze razczy faktycznie moa byc to wylamane zeby,jak sie sciagnie gume z lewej strony i da maksymalny skret to widac.dzwonilem do znajomego regeneracja maglownicy okolo 400-450 zl.plus wymiana ale ponoc da sie rade samemu.szkoda by bylo tylko wydwc pieniadze a to nie to.ale wszyscy w kolo mowia ze to maglownica.
Jacki 10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2008, 18:16   #4
djtomo
ford::average
 
Avatar djtomo
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1993
Postów: 72
Domyślnie Re: mondeo 1.8 td 98r. nadal problem z kierowaniem

może być też krzyżak przed przekładnią zużyty (miałem tak we fieście)
__________________
1.6 16V '93 na zawsze aż padnie
"Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem."
djtomo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.