Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2007, 00:51   #1
Piotreeek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Skąd: Człuchów
Postów: 1
Domyślnie Niskie obroty i szarpanie

Posiadam Mondeo 1.8 benzyna 16V z 95r. od pewnego czasu silnik dziwne pracuje tzn. chwile po odpaleniu nie jest możliwe przy gazowanie, wskaźnik obrotomierza podnosi się maksymalnie do 3 tys. obrotów, aby uzyskać większy obrót muszę popuszczać gaz i ponownie go wciskać. Po chwili zabawy pedałem gazu możliwe jest wprowadzenie silnika na wysokie obroty. Drugim dziwnym objawem jest szarpanie w chwilę po ruszeniu, problem występuje na dwóch pierwszych biegach, nie zależnie czy "odblokuje" silnik na wysokie obroty, czy ruszam zaraz po odpaleniu. Od pory pojawienia się tych problemów zauważalny jest spadek mocy i przyspieszenia auta. Proszę o pomoc, z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Piotreeek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2007, 09:11   #2
polo1125
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 23
Domyślnie

Co prawda to jestem amatorem ale moze moja uwaga sie przydaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdz czy nie lapie Ci powietrza lewego,moze na przewodach paliwowych.Upewnij sie ze wszystkie sa ok a jak nie pomoze to moze swiece,przewody zaplonowe?mozliwosci jak sam sie przekonalem jest mnóstwo :fcp24 Pozdrawiam!
__________________
...i sie zaczeło
polo1125 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2007, 21:39   #3
woyti
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2006
Skąd: Lubartów/Lublin
Model: MONDEO MKI KOMBI
Silnik: 1.8 zetec 16V 115 KM+LPG sekwencja
Rocznik: 1995
Postów: 28
Domyślnie

Ja mam taki sam problem. Wymiana swiec i przewodow pomogla ale tylko na jakies 3 miesiace, pozniej wyczyscilem przeplywke i tez pomoglo ale na ok.2 miesiace, wymienialem tez filtry i tez bez wiekszego rezultatu.Teraz sam juz nie wiem czy to wszystko cos pomaga czy nie bo co jakis czas cos czyszcze i poroblem raz jest a raz nie ma. A jak sam widzisz lista "zyczen" do sprawdzenia jest dluga. To co mozesz sam przeczyscic to zrob to, na pewno nie zaszkodzi a swiece i przewody to mozesz zmienic ale tylko na motorcrafta bo one chyba najlepiej sprawdzaja sie w fordach.Ja u siebie podejrzewam tez pompe paliwa bo wydaje mi sie ze tak jakby silnik dostawal za malo paliwa, a jak sie rozkreci to juz dobrze podaje.
__________________
Ford Mondeo MKI kombi 1.8 16v '95
woyti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.