Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2009, 11:56   #1
Regss
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-08-2009
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo MK4
Silnik: Diesel 2.0 TDCI (146 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 13
Domyślnie Nawiew na szybę

Witam!
Mam problem z nawiewem (wieje tylko na szybę) ustaliłem, że podciśnienie na zaworze zwrotnym przy serwo jest bardzo malutkie a w sumie prawie go nie ma. Jednak hamulce działają prawidłowo i pompa vacum jest sprawna.

Czy zawór zwrotny (czerwona strzałka na zdjęciu) może być zapchany? Jak go wymontować z serwa?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Regss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2009, 12:38   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Nawiew na szybę

Wyciagnac, powinien byc na gumowej uszczelce.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2009, 14:56   #3
Regss
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-08-2009
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo MK4
Silnik: Diesel 2.0 TDCI (146 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 13
Domyślnie Odp: Nawiew na szybę

Wyjąłem - ssie aż palec boli. Podłączyłem na krótko do tego grubego przewodu cieniutki przewód od sterowania podciśnieniem idący do kabiny i dalej nawiewy nie działają. Odłączyłem przewód od akum. podciśnienia i tam powietrze zasysane jest dużo gorsze prawie go nie czuć dopiero po przytrzymaniu palcem przez kilka sekund przy puszczaniu czuć delikatne "psyk" podkreślam że czuć bo syczenia w ogóle nie słychać. A powinno ciągnąć aż słychać syk?
Regss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 00:16   #4
ryszinho
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2009
Skąd: Poznań
Model: mondeo mkII
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 03.12.1997
Postów: 70
Domyślnie Odp: Nawiew na szybę

Podciśnienia przy odłączonej rurce przed akumulatorem nie usłyszysz powinno byc jednak wyczuwalne-momentalnie powinno przyssac opuszek palca jedank tak delikatnie bardzo.

Powietrze w tym miejscu jest zasysane lekko bo średnica węzyka sztywnego idącego do kabiny-srednicy w środku cos koło 1mm ogranicza wartośc podcisnienia.

Możesz miec nieszczelność w dowolnym miejscu przy panele od nawiewu-musiałbys nasłuchiwać. U mnei neiszczelności były w paru miejscach a zaczęło sie od pękniętego wężyka czarnego sztywnego.

Pzdr
ryszinho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 01:32   #5
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Nawiew na szybę

zerknij pod deske czy ci gdzies jakis wezyk nie spadł.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 09:17   #6
czechu
ford::beginner
 
Avatar czechu
 
Zarejestrowany: 01-04-2009
Model: Mondeo MK2 GHIA
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nawiew na szybę

witam wszystkich,

mam nieco inne pytanie, ale równiez zwiazane z nawiewem na przednią szybę...

otóż.... zazwyczaj gdy na dworze jest nieco bardziej wilgotne powietrze,
po włączeniu nawiewu zaczyna parować przednia szyba. Dzieje się tak przy kazdym ustawieniu nawiewu poza tym które jest tylko na przednią szybę wraz z włączoną klimą.


jezeli przestawie na nawiew typowo na przednią szybą automatycznie załącza się równiez klimatyzacja i para znika w ciagu kilku sekund, przełączając nawiew spowrotem na np. nogi itd. ponownie zaczyna parowac przednia szyba, tak jakby dmuchało bardzo wilgotnym powietrzem lub cos w tym stylu.

OBYDWA FILTRY POWIETRZA WYMIENIONE, bez zmian.

dodam również ze gdy nie mam włączonej klimatyzacji z nawiewu czuć zapach wilgoci, niezaleznie od tego czy na dworze jest wilgotno (pada) czy tez jest upał. po wymianie filtrów powietrza _nic_ się nie poprawiło.


co to moze byc?
czechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 22:13   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Nawiew na szybę

wilgoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po klimie w ukladzie nawiewu, albo nieszczelna nagrzewnica, nie czuc glikolu?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 22:42   #8
czechu
ford::beginner
 
Avatar czechu
 
Zarejestrowany: 01-04-2009
Model: Mondeo MK2 GHIA
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nawiew na szybę

nie bardzo wiem jaki zapach ma glikolGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tylko cos mi tu nie gra bo z tego co mi sie wydaje, zimne powietrze z klimy jest suche, wiec jaka tam ma byc wilgoc w układzie wentylacyjnym?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tym bardziej ze ten zapach wilgoci czuć również gdy np. pare dni non stop grzeje słońce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 09:51   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Nawiew na szybę

no, ale gdzies ta woda z powietrza musi sie podziać - kondensuje sie na parowniku i odpływa (albo i nie) odpływami jak sa drożne. a co jak nie uzywasz klimy? powietrze pokonuje te sama droge, woda stoi bo odpływy niedrozne, klima nie pracuje wiec nie osusza powietrza... czy mam mowic dalej? Przy wlaczonej klimie przeciez ci nie paruje prawda?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 10:18   #10
czechu
ford::beginner
 
Avatar czechu
 
Zarejestrowany: 01-04-2009
Model: Mondeo MK2 GHIA
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nawiew na szybę

hmmm wiec skoro po wymianie filtrów nadal jest tak samo w takim razie zrobię przegląd układu wentylacyjnego/klimy. może rzeczywiście woda gdzieś stoi i kiśnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

chyba nic ponadto nie może być?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.