Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2022, 18:57   #71
virus500
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: Juszkowo
Model: Służbowy - Ford Courier
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Halogeny mają paski na dole i u góry jako światła dzienne a środek jako przeciwmgielne. Tylko jest tam dość mocne światło LED więc wyraźnie widać jak się zapalają. Ogólnie widziałem raz Focusa z doświetlaniem w lampie i według mnie miał chyba dodatkową żarówkę która świeciła w bok. Nie widziałem tego z bliska tylko jak gość jechał z tyłu za mną. Na pewno doświetlanie wtedy jest lepsze ale córka i tak jest z tego co ma zadowolona. W naszej dzielnicy z oświetleniem dróg jest trochę słabo a ludzie mają to gdzieś, że nie zawsze ich widać z większej odległości. Jeśli chodzi o ustawienie prędkości to ja mam na 40km/h bo według licznika wyjdzie 44km/h. Licznik zawyża o jakieś 4km a później od 70 w górę to wyjdzie z 5km. Sprawdzone na stojących radarach no chyba, że one kłamią :-)

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez virus500 ; 26-12-2022 o 19:13
virus500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2022, 21:28   #72
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał virus500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tedi_k nie obraź się ale od początku czułem, że chodzi Ci o możliwość sprzedaży. ....
Ustalmy może kwestie zasadnicze:
1) Nie wypowiadałem się ani razu powyżej o tym czy Kolegi moduł jest "świetny" czy "do kitu". Z bardzo prostej przyczyny - jak już się wie co i jak zrobić, to trudno jest taki pomysł "spieprzyć". Robi się "dla siebie", więc można sobie "wydziwiać" do woli. Z opisu wynika, że moduł działa i Kolega jest z niego "bardzo zadowolony". No to gratuluję. I tyle. Nie zmienia to prostego faktu, ze taki moduł to raczej "zabawa przedszkolaków" - jeśli już ktoś wie "o co w tym programowaniu CAN chodzi".
2) Porównywanie "samoróbki" do produktu fabrycznego nie ma najmniejszego sensu. Sam zrobiłem wiele takich modułów i wiem jak one wychodzą. Jakoś tak "nie bez powodu" Kolega nie wrzucił tu żadnych zdjęć swego dzieła. Ja nie miałem z tym większych problemów i zwykle takie zdjęcia tu na forum wrzucałem, jak opisywałem jakieś swoje moduły.
Tak czy inaczej raczej mnie Kolega nie zaskoczy jak ten Kolegi moduł "wygląda w środku". I zapewne "do fabryki" będzie mu "trochę daleko"...
3) Jak są chętni do zakupu - to oczywiście można im pomóc w uzyskaniu "zadowolenia z nabycia"... Jednak wszelkie wypowiedzi, że będzie to "lepsze od porządnego produktu fabrycznego" - to umówmy się, ze jest to jedynie "koloryt forumowej dyskusji"... Oczywiście inaczej sprawa wygląda, jak będziemy dyskutować o pomyśle "niedostępnym handlowo" albo "nieracjonalnie drogim". W tym konkretnym przypadku nic takiego nie ma miejsca - moim zdaniem.
4) Co do "...chodzi Ci o możliwość sprzedaży..." - a czego???
Mój numer telefonu jest powszechnie dostępny - w tym na forum. Można zadzwonić i spróbować "coś" ode mnie kupić. Wtedy dopiero się Kolega zdziwi... Nawet jakby ten żartem podany link do aukcji Kolega choć pobieżnie przeczytał - to by zobaczył, że jeden z moich modułów (specyficznych, niedostępnych handlowo) składa kolega z Torunia i to on go sprzedaje na allegro. Bo mnie się takich rzeczy nie chce po prostu już robić. Choć potrafię je opracować i oprogramować.
Jako "taką ciekawostkę" podam, iż oprogramowanie tego "startera" z aukcji (zrobionego na UNO z wykorzystanie MCP2515) liczy ponad 1300 linii kodu w Arduino.

Na koniec więc zachęcam do pogłębiania swych umiejętności i zajęcia się czymś ambitniejszym i bardziej nowatorskim Powodzenia!
Sądzę, że ze sporym dla siebie pożytkiem Kolega powinien staranie zapoznać się z wątkiem Damiana @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Warto zacząć czytać tak mniej więcej od strony 100 - wtedy zobaczy Kolega jakie rzeczy tu na forum potrafią inni...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-12-2022 o 21:57
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2023, 19:52   #73
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał virus500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zrobiłem doświetlanie zakrętów do córki auta Fiesta MK7 z 2011. Układ działa już od roku i reaguje na kierunkowskazy oraz kąt skrętu kierownicy....
Milo jest, po latach, znowu spotkać kolegę.
Kiedyś, dawno temu, jak rozmawialiśmy o takim module, widzę, że system zadziałał, dobrze słyszeć. Postawnie wersja do Mondeo Mk3?

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tego typu rzeczy (mało specyficzne i dość często poszukiwane) zwykle ktoś produkuje w rozsądnych cenach... Było już o tym na forum i ja też pisałem, że założyłem taki moduł do mojego Mitsubishi Outlandera (mimo, że umiał bym go sobie sam zrobić...).
Wiec mogę spokojnie polecić polski moduł uniwersalny, programowo konfigurowany pod prawie dowolne auto. W tym pod Forda.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Moduł wykonany przez pasjonatę zawsze ma tę przewagę, że zadziała w danym aucie. Moduł ds454 nie zadziała, niestety, w MDO trójce - przynajmniej tak wynika z informacji na www producenta. Być może jest to tylko błąd, gdyż, na moją wiedzę, taki moduł nie powinien zadziałać w trójce przed liftem, po lifcie jest już właściwa sieć CAN - o ile dobrze rozumiem. W Focusie mk2, od 2004 roku, już moduł ma działać.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Zrobiłem też parę różnych modułów na Arduino do auta, więc przynajmniej rozumiem o co Ci chodzi. Tyle, że zawsze u mnie pierwszym kryterium kwalifikacji do stanu "warto to zrobić" było pytanie "czy nie można tego kupić gotowego"... Ot na przykład "teraz już można sobie kupić..." - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A co do modułu DS454 - przecież on podłączony jest do szyny CAN i z niej wszystko czyta... W każdym z obsługiwanych aut. Więc "ciągnięcie drutów" niczym się nie różni od "Twojego rozwiązania".[/url]
Widziałem ofertę i bardzo, bardzo się zastanawiam. Pytanie, czy dzięki temu mogę uruchomić Synca w każdym, nie fabrycznym modelowo, aucie?
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!

Ostatnio edytowane przez RECONDO ; 30-01-2023 o 20:37
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2023, 21:53   #74
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Pytanie, czy dzięki temu mogę uruchomić Synca w każdym, nie fabrycznym modelowo, aucie?
To nie do tego służy. To nie jest problem "wystartowania" Sync3.
Do takiego zastosowania jest potrzebny moduł "integracji z autem" - translujący komunikaty CAN o zapłonie, sterowania radiem, sterowania/statusu klimatyzacji itp. itd. ze standardu danego auta na standard "zrozumiały" dla Sync3.
Generalnie projekt raczej "na długie miesiące" niż "do zrobienia od ręki"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2023, 22:00   #75
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie do tego służy. To nie jest problem "wystartowania" Sync3.
Do takiego zastosowania jest potrzebny moduł "integracji z autem" - translujący komunikaty CAN o zapłonie, sterowania radiem, sterowania/statusu klimatyzacji itp. itd. ze standardu danego auta na standard "zrozumiały" dla Sync3.
Generalnie projekt raczej "na długie miesiące" niż "do zrobienia od ręki"...
Tak czułem... Szkoda, ze brakuje chętnych do zajęcia się tematem. Kiedyś było jakoś fajniej. Ludzie byli młodsi, bardziej im się chciało. Jak sobie przypomnę te starania o ESP, Denso czy kurtyny w aucie z 2001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oj działo się.
Ale wróćmy do tematu doświetlania zakrętów.
Moduł Tytan DS454, jak wynika z informacji producenta, nie działa w MDO trójce - wiadomo, w latach 2000-2003 był tylko CAN L, natomiast CAN H pojawił się - modelowo - w wersji od 2004 roku. Z listy dostępnych autu wynika, że Focus i C max z lat 2003/2004 są obsługiwane. Czy forumowicze, bardziej obeznani z elektroniką i elektryką pojazdową, mogą mi wyjaśnić dlaczego?
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!

Ostatnio edytowane przez RECONDO ; 31-01-2023 o 10:25
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 17:05   #76
virus500
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: Juszkowo
Model: Służbowy - Ford Courier
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MDO trójce - wiadomo, w latach 2000-2003 był tylko CAN L, natomiast CAN H pojawił się - modelowo - w wersji od 2004 roku
Witam,
Doświetlanie w Fieście zrobiłem na CAN H. - kąt skrętu kierownicy, prędkość oraz czy są światła mijania. Układ jest kompatybilny z moim służbowym Courierem. Jednak w Courierze mogę takie doświetlanie zrobić tylko na linii CAN L gdzie dodatkowo mam kierunki i info czy są włączone halogeny. Mam nawet u siebie w domu sam moduł skrętu od MDO MK3 i wiem, że kiedyś sprawdzałem sygnał z niego tylko mój jest do polifta. Tutaj gość opisywał swoje próby z CAN na MK3 tylko nie wiem jaki to rocznik
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
virus500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 21:14   #77
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał virus500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Tutaj gość opisywał swoje próby z CAN na MK3 tylko nie wiem jaki to rocznik...[/url]
To i tak nie mój level, lutowanie kabelków, czy proste modyfikacje to ok.
A teraz wątpliwości. Z opisu producenta wynika, że w OBD są wykorzystywane piny 3/11 oraz 6/14. Czyli trójka po FL ma co trzeba, ale.... CAN w trójce jest H, 6/14, oraz MS, 3/11. Czy MS należy traktować jak L, czy może jest to pośredni między H i L?
Przy okazji. Auto mam po lifcie (elektrycznie) zatem, jeżeli, kontynuujesz prace nad takim modułem, to... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 18:53   #78
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
T....Czy MS należy traktować jak L, czy może jest to pośredni między H i L? ...
Każda magistrala CAN (i HS-CAN i MS-CAN) składa się z 2 przewodów nazywanych "H" (albo "+") i "L" (albo "-").
Przewody "H" są w górnym rzędzie gniazda OBD (czyli piny 3 - MS-CAN i 6 - HS-CAN) a przewody "L" są w dolnym rzędzie (czyli pin 11 - MS-CAN i 14 - HS-CAN).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 19:05   #79
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każda magistrala CAN (i HS-CAN i MS-CAN) składa się z 2 przewodów nazywanych "H" (albo "+") i "L" (albo "-").
Przewody "H" są w górnym rzędzie gniazda OBD (czyli piny 3 - MS-CAN i 6 - HS-CAN) a przewody "L" są w dolnym rzędzie (czyli pin 11 - MS-CAN i 14 - HS-CAN).
Ok. Zatem, jak sądzę, producent zaniedbał sprawę z liftem w trójce. Teraz pytanie, czy sygnał czujnika kąta skrętu np. Focus mk2, ma podobne wartości jak w Mondeo mk3. DSD454 programuje się pod konkretne auto, zatem, jeżeli sygnały są zbieżne, to moduł powinien zadziałać. Dobrze myślę?
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2023, 06:50   #80
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Doświetlanie zakrętu przeciwmgielnymi przy skręcie kierownicy?

Zastanawiam się, czy taki moduł w mk2 ma sens. Stanąłem, włączyłem przeciwmgielne i nie zauważyłem, aby boki były bardziej doświetlone. IMO lepiej zmienić na lampy skrętne.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.