Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2024, 12:48   #21
Presto
ford::beginner
 
Avatar Presto
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.5T R5 220KM
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: 2.5T gdzie jest czujnik ciśnienia oleju?

Cytat:
Napisał Lukaszbskrakow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście nawiercony i wkręcony na jakimś kleju zapewne.
Kupiłem redukcję nierdzewną M18x1,5mm na 1/8". Sam czujnik temp. wkręciłem w redukcję na niebieski klej do gwintów. Świetnie uszczelnia.

Cytat:
Napisał Lukaszbskrakow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodatkowo czujnik temp wody na liczniku też zakłamuje i nie załącza poprawnie wentylatorów
Wskaźnik temp cieczy raczej jest umowny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Najlepiej jak posiadasz zegary Convers+ z wgranym modem pokazującym temp. cieczy cyfrowo. Praktycznie między 70 a 110 st. C wskaźnik pokazuje 90st.C

Wentylatory załącza chyba PCM ewentualnie BCMi i start najmniejszej prędkości obrotowej zaczyna się od 99st. i schładza albo do 94 albo 92 st.

__________________
Fiesta MK2 87' 1.6D -> Fiesta MK2 89' 1.6D - > Mondeo MK2 98' 1.8 GLX (Pb/LPG) -> Mondeo MK4 Titanium X 07' 2.5T (Pb/LPG) lekko dłubnięte

Ostatnio edytowane przez Presto ; 28-03-2024 o 12:54
Presto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2024, 17:33   #22
Lukaszbskrakow
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2024
Skąd: Olkusz
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T HUWA
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.5T gdzie jest czujnik ciśnienia oleju?

Ok, czyli tak na prawdę montaż takiego czujnika to sprowadza się do zakupu redukcji, czujnika i wprowadzenia przewodów do kabiny. Mam zwykłe zegary bez convers, licznik już naprawiałem (zimne luty) więc powinno być ok choć zawsze człowiek woli dmuchać na zimne.
Lukaszbskrakow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.