Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2008, 14:24   #1
szymonooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2008
Skąd: dolny śląsk
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Wskaźnik paliwa - przy połowie auto gaśnie

Witam
Niedawno kupiłem od zaufanego kolegi Focusa I 1.8 TDDI z 1999r. Wszystko ok, autko super jeździ poza jednym mankamentem. Koega uczciwie poinformował mnie, że zdarzyła mu się (podobno tylko raz) dziwna sytuacja. Kiedy wskaźnik paliwa doszedł do połowy auto podobno odcięło dopływ paliwa i zgasło. Do tego nie chciało już zapalić. Dopiero lekkie "popchnięcie" uruchomiło silnik. Od tego czasu dolewa zawsze paliwa do pełna i uważa aby nie zeszło do połowy. Ja ciągle jeżdżę na pełnym ale boje się, że mi też się to może stać. Wogóle to głupio jeździć na baku który ma 25L !!! Pomóżcie, może wam przyjdzie coś na myśl. Kolega mówił ze w fordzie po podpięciu pod komputer robili jakąś symulację pływaka i wszystko było ok. Kazał mi poszukać jakiegoś dobrego mechanika, któy zna się na fordach. Co się mogło stać?
Dzięki

szymonooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2008, 18:17   #2
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie Re: Wskaźnik paliwa - przy połowie auto gaśnie

najpierw musisz zaryzykować i wyjeździć paliwo, jeśli usterka wystąpi to pomoże tylko mechanik, jeśli nie to był tylko jednorazowy przypadek.
Ale komputer monitoruje poziom paliwa tylko w celu pokazania go na wskaźniku i do przeliczenia zasięgu a nie do celu poprawnej pracy silnika.
Więc ilość paliwa nie ma wpływu na pracę silnika.
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2008, 18:40   #3
szymonooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2008
Skąd: dolny śląsk
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Re: Wskaźnik paliwa - przy połowie auto gaśnie

A jednak dzisiaj doświadczyłem problem na własnej skórze. Wczoraj próbowałem wyjeździć paliwo poniżej połowy. Gdy wskazówka doszła do połowy nic się nie stało. Natomiast dzisiaj jeździłem dalej i ku mojemu zaskoczeniu pojawił się właśnie ten problem. Najpierw momentami spadała moc tak ok. 2,5 -3 tys obrotów. Później było już gorzej. Auto traciło moc i zaczęła migać kontrolka świec żarowych kilka razy, następnie auto zgasło. Nie można było już go odpalić. Dopiero gdy zatankowałem do pełna i kolega pociągnął mnie abym zapalił na pych auto zaskoczyło i po kłopocie. Gość w fordzie rozkłada ręce! Pomóżcie bo nie wiem co robić!
szymonooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2008, 22:36   #4
szymonooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2008
Skąd: dolny śląsk
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Re: Wskaźnik paliwa - przy połowie auto gaśnie

Aha i jeszcze jedno - czy TDDI ma wogóle pompę paliwa? bo kolega mówi że diesle nie mają wogóle.
szymonooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2008, 07:46   #5
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie Re: Wskaźnik paliwa - przy połowie auto gaśnie

taaaaaaaaaaaaaaaaaaa, a paliwo leci samo, albo jeszcze lepiej - po co im wogóle paliwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2008, 07:48   #6
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie Re: Wskaźnik paliwa - przy połowie auto gaśnie

szymonooo jedź wypłukać bak i przeczyścić układ paliwowy.
Przypuszczam że ktoś kiedyś zatankował mu jakiegoś strasznego syfu który jeszcze tam pływa.
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2008, 10:56   #7
andrze_jek
ford::beginner
 
Avatar andrze_jek
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-07-2007
Skąd: Poznań
Model: Ranger
Silnik: 2,2 210ps
Rocznik: 2016
Postów: 22
Domyślnie Re: Wskaźnik paliwa - przy połowie auto gaśnie

Układ paliwowy posiada funkcję zabezpieczającą przed osuszeniem zbiornika paliwa, a co za tym idzie, zapowietrzeniem układu. Pierwszym sygnałem ostrzegającym przed osuszeniem zbiornika paliwa jest zapalenie się lampki ostrzegawczej, gdy poziom paliwa w zbiorniku paliwa obniży się do 9% pojemności zbiornika. Jeśli poziom paliwa w zbiorniku paliwa spadnie do 4% pojemności, dojdzie do wypadania zapłonów i maksymalna prędkość obrotowa silnika będzie redukowana aż do zgaśnięcia silnika.Więc czeka Cię wymiana bądz czyszczenie wskaznika poziomu paliwa w zbiorniku.
__________________
Andrzej
andrze_jek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2008, 11:19   #8
COOLka
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: 1,8 Pb
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Re: Wskaźnik paliwa - przy połowie auto gaśnie

Przyłączam się do odpowiedzi jak wyżej komputer dostaje sygnał że jest mało paliwa i żeby układ się nie zapowietrzył odcina je. Wychodzi ze pływak coś przekłamuje przy połowie zbiornika. Zalecam nowy pływak plus jak juz będzziesz miał zdjęty bak to przepłukanie go bo wiadomo jakie jest paliwo na naszych stacjach. Ale kup raczej nowy lub używany ale sprawny ten pływak bo za dużo zachodu jak przeczyścisz stary a on znów zacznie fiksować
COOLka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2008, 21:10   #9
szymonooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2008
Skąd: dolny śląsk
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 81
Domyślnie Re: Wskaźnik paliwa - przy połowie auto gaśnie

Wielkie dzieki wam za pomoc czyli tak jak myślałem muszę wymontować bak i dopiero wtedy się okaże. Jednak skoro już zawrócliłem Wam głowe to mam jeszcze jeden problem, który w zasadzie zauważyłem dzisiaj podczas jazdy w trasie. Wracam sobie do domku, gdy wyprzedzalem TIRa z predkoscia ok 115-120 kmh to po chwili zauważyłem że strzałka temp. płynu wychyliła się na czerwone pole! O zgrozo wystraszyłem się i zwolniłem i tu po 15 sek. wskaźnik wrócił do połowy. Za drugim razem znów miałem to samo ale wskaźnik wracał już trochę wolniej. Kolega mówi że to nie wina układu bo by się tak szybko nie wystudził tylko zegarów. Jednak od kupna miałem dziwne objawy właśnie z układem chłodzenia. Auto przy jeździe na wolnych obrotach (1500-1700) wiało letnim powietrzem, a na wyższych już ciepłym. Płyn jest - ja jednak dolałem 1L. Po tym po zapaleniu atua i leciutkim dodaniu gazu słyszę przelewający się płyn, chyba w nagrzewnicy bo słychać to w środku pod deską. Może już spotkaliścię się z czymś takim? O Toyocie HIACe to mógłbym się wypowiedzieć ale przygody z Fordem dopiero zaczynam. Dodam że to 1.8 TDDI 1999r. Z góry dziękuję za wszystkie spostrzeżenia i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szymonooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2008, 21:36   #10
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie Re: Wskaźnik paliwa - przy połowie auto gaśnie

uszkodzony termostat
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.