Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2008, 15:26   #1
gizmo21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Postów: 37
Domyślnie Wszystkie kontrolki się palą..

Witam!

Mam problemik w moim Focusie - palą mi się wszystkie możliwe kontrolki na desce (łącznie z ładowaniem), do tego nie działa mi prędkościomierz i obrotomierz..zamiast pokazywać mi przejechane kilometry pokazuje ---- . Problem ten czasem znika czasem w czasie jazdy, po chwili znowu sie pojawia i tak w kółko.. Samochód jest sprawny.. jedzie jak ta lala.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Komputer nic nie wykazał.. Podobno może być to wina braku masy.. (Może faktycznie bo jak wspomniałem raz sie palą raz znikają tak jakby coś nie łączyło.. ) Jak to sprawdzić..? gdzie w Focusie jest podłączona masa? Co wy o tym sądzicie?

gizmo21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2008, 20:33   #2
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Re: Wszystkie kontrolki się palą.. pomocy!

Moim zdaniem to nie jest wina żadnej masy. niestety w Focusach po liftingu pojawił się problem z licznikami to znaczy z szybko utleniającymi się ścieżkami i temu podobnymi rzeczami dziejącymi się w liczniku. Sądząc po silniku masz Focusa po liftowego więc pewnie to to. Jeśli się nie boisz to trzeba by wyjąć licznik i zerknąć do środka co tam się dzieje. Czasem pomaga przeczyszczenie i odświeżenie ścieżek. A czasem niestety już nic się nie da z tym zrobić i tylko pozostaje wymiana liczników.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2008, 15:57   #3
gizmo21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Postów: 37
Domyślnie Re: Wszystkie kontrolki się palą.. pomocy!

Cytat:
Napisał moons
Moim zdaniem to nie jest wina żadnej masy. niestety w Focusach po liftingu pojawił się problem z licznikami to znaczy z szybko utleniającymi się ścieżkami i temu podobnymi rzeczami dziejącymi się w liczniku. [...] Pozdrawiam
No zgadza się.. Focus jest po liftingu.. Ale to by chyba była lekka przesada gdyby w pięcioletnim samochodzie utleniły się ścieżki w liczniku, no nie? Mam nadzieje że to będzie jakaś błachostka bo jestem już po wymianie koła dwumasowego i wysprzęglika i nie ucieszyłbym się na kolejny wiekszy wydatek.. :/

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem??
gizmo21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2008, 20:25   #4
gizmo21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Postów: 37
Domyślnie Re: Wszystkie kontrolki się palą.. pomocy!

czy te objawy to może być uszkodzony czyjnik VSS??
gizmo21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2008, 20:59   #5
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Re: Wszystkie kontrolki się palą.. pomocy!

Cytat:
Napisał gizmo21
czy te objawy to może być uszkodzony czyjnik VSS??
Raczej nie, to jest czujnik od prędkości, czyli nie działby Ci tylko prędkościomierz.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2008, 21:39   #6
bibi
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Postów: 50
Domyślnie Re: Wszystkie kontrolki się palą.. pomocy!

Jak najbardziej popieram wypowiedzi moons uszkodzeniu uległ licznik a dokładniej przelotki grafitowe na płytce drukowanej po rozebraniu licznika bardzo ładnie to widać proponuje kupić inny licznik i ze starego przelutować pamięć 24U16 i bedzie wszystko działało a przebieg pozostanie stary.
Pozdrawiam
bibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 18:11   #7
Unitral
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 317
Domyślnie Re: Wszystkie kontrolki się palą.. pomocy!

przebieg jest zapisany w EEPROM procka a nie pamięci....
__________________
Focus Kombi FX Gold 2004 :twisted:
_______________________________
http://bd.lilypie.com/Rpwap2.png
Unitral jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 18:49   #8
vorph
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Wszystkie kontrolki się palą.. pomocy!

w moim focusie poprzedni właściciel wymieniał zegary przy przebiegu 45000 (auto miało 2 latka)- mam wpis w książce serwisowej - od tej pory trzeba doliczać te 45000 do stanu nowego licznika
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2008, 19:11   #9
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Wszystkie kontrolki się palą.. pomocy!

gizmo21, prosze poprawic temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 17:14   #10
mjopek
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus III Kombi
Silnik: 1,5V Benzyna
Rocznik: 09.2016
Postów: 59
Domyślnie Re: Wszystkie kontrolki się palą.. pomocy!

Witam
Moja foczka po przejechaniu 100 tyś km miała takie same objawy. Pojechałem do ASO i wymienili mi licznik na nowy. Kosztowało to 1 tyś zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale na otarcie łezk stan mojego licznika jest teraz 20 tyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjopek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.