Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2011, 10:15   #81
mehow5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-01-2011
Model: mk3
Silnik: 1998
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Witam
Mam problem, który objawia się tym, iż nie grzeje mi połówka szyby przedniej, stąd dwa pytania, czy bezpieczniki od podgrzewania to znajdują sie w skrzynce pod maską czy tej w środku pod kierownicą? Jak dostać, się do tych styków doprowadzających zasilanie do szyby? Otwieram maskę i nie mam zielonego pojęcia gdzie tego szukać i jak się do tego dobrać?
Pozdrawiam

mehow5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2011, 13:42   #82
ciborowski1
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDCI-130
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Bezpieczniki są w skrzynce w komorze silnika, styki na podszybiu było już o tym kilka razy nawet chyba zdjęcia były poszukaj...
ciborowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 06:33   #83
mehow5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-01-2011
Model: mk3
Silnik: 1998
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Bezpieczniki znalazłem, są całe. Informacji dokładnie gdzie znajdują sie te złącza nie znalazłem, czy będzie to w tym miejscu, co te przekaźniki przedstawione na tych dwóch fotkach wstawionych na stronie trzeciej?
mehow5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 09:41   #84
cypher_jr
ford::beginner
 
Avatar cypher_jr
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Inverness
Model: Mondeo Zetek [MKIII]
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: XI/2003
Postów: 40
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał hektorWL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdemontuj tylko ten plastik z pod szyby. Tam są kostki.
Już demontowałem ten plastik i nie widzialem zadnej kostki tylko kabel który wchodzi pod szybe (na kablu był czarny sylikon czy coś podobnego) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cypher_jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 10:22   #85
cornholio01
ford::advanced
 
Avatar cornholio01
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Sun City
Model: Ford Mustang,Expedition
Silnik: 3.8 v6,5,4 V8
Rocznik: 1995
Postów: 252
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

ja do grzania jeszcze sie wtrące i potwierdze - przy zapalonym silniku przednia szyba grzeje bez względu na temperature i oczywiście szybciej się wyłączy
cornholio01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 17:38   #86
misiasty7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2010
Skąd: kraków
Model: ford focus I
Silnik: 1.8 tdci 100km
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Witam, ostatnio rozładował mi sie całkowicie akumulator, po reaktywacji aku i odpaleniu auta zapala sie kontrolka ładowania, prąd ładowania waha sie od 13,2 - 13,8 V przy jałowym biegu bez włączonych świateł, wentylatora, radia. Czy wystarczy wymienic regulator napiecia?Dziwne bo wczesniej nie mialem problemu z kontrolka, dopiero ujawniło sie po całkowitym rozładowaniu aku. Aha,objawy to pulsujace światła drogowe oraz te wewnatrz auta. Zorientowałem sie takze ze nie dziala podgrzewanie przedniej szyby. Teraz pytanie czy nie dziala dlatego ze napiecie za niskie ladowania aku czy co? Ktos mial cos podobnego?
misiasty7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 21:12   #87
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Masz podgrzewacz płynu chłodzącego PTC (na 3 świecach) ? Pytam, bo po odpaleniu jeśli jest poniżej 5stC to on jest włączany, a sporo pobiera prądu. Jeśli go masz to napięcie chyba ok, jak go nie masz to za małe. Jak włączysz światła ile masz?
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2011, 15:20   #88
Sleeper7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 40
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Witam! Mam już od jakiegoś czasu problem z podgrzewaniem przedniej szyby.
Oto objawy:
1. Włączam normalnie zapłon, temp. za zewnątrz wskazuje +1C
2. Auto włączone, oba przyciski grzania szyb (przód/tył) świecą i szyby grzeją.
a) W początkowym czasie do 20 sekund, mogę dowolnie włączać i wyłączać grzanie przedniej szyby.
3. Po 20 sek. kontrolki gasną i miedzy zegarami zapala się kontrolka akumulatora.
4. Następnie chcąc włączyć grzanie przedniej szyby nie ma już możliwości, tylnia normalnie działa.
Krok 1 mogę powtarzać dowolnie i za każdym razem wszystkie kolejne działania sa takie same.

Nie wiem gdzie jest problem. Akumulator normalnie ładuje wszystko działa normalnie tylko ta szyba nie!!
Koledzy, czy może ktoś z Was miał podobne problemy i je skutecznie i tanio usunął?
Proszę, pomożcie bo nie lubię jak mi coś w autku nie działa.
Sleeper7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2011, 17:22   #89
Jarek81
ford::average
 
Avatar Jarek81
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Re: Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał mehow5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bezpieczniki znalazłem, są całe. Informacji dokładnie gdzie znajdują sie te złącza nie znalazłem, czy będzie to w tym miejscu, co te przekaźniki przedstawione na tych dwóch fotkach wstawionych na stronie trzeciej?
Sprawdź jeszcze raz dobrze bezpieczniki według schematu czy są tam gdzie potrzeba bo ja miałem taka sama historie ze grzalo mi tylko pól szyby.Okazało się ze nie wiedziec czemu jeden bezpiecznik od szyby (razem są bodaj 3 ) był włozony w puste miejsce czyli tam gdzie nie trzeba,po wpieciu go gdzie trza działa cała szybka

Ostatnio edytowane przez Jarek81 ; 08-02-2011 o 19:55
Jarek81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2011, 21:37   #90
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał Sleeper7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem gdzie jest problem. Akumulator normalnie ładuje wszystko działa normalnie tylko ta szyba nie!!
A sprawdzałeś jakie jest napięcie od momentu odpalenia?
Jak dla mnie ewidentny problem z ładowaniem, napięcie sukcesywnie spada z czasem (jest duże obciążenie, a jak jeszcze masz podgrzewacz płynu...), sterownik odłącza po kolei najbardziej prądożerne odbiorniki, podgrzewacz, przednia szyba, klima, tylna szyba (gdzieś taką kolejność wyczytałem).
Ciągle ostatnio to piszę, włącz sobie test zegarów i pozycję bt (czy batt), odpal silnik i obserwuj...
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.