Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2011, 20:56   #21
Patijos
ford::beginner
 
Avatar Patijos
 
Zarejestrowany: 22-05-2009
Skąd: Bruczków
Model: MONDEO MK2 GHIA KOMBI
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1,8TD Szarpanie przy 1250 obr/min na każdym biegu

Dzięki za podpowiedź "zbimer". Jeżeli u mnie będzie to samo no to sprawa rozwiązana.
Jak już uporam się z tym problemem to na pewno napiszę na forum co faktcznie było
przyczyną dolegliwości mojego Mundka.
Jeszcze raz dzięki wszystkim zainteresowanym tym tematem!

Patijos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 09:24   #22
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: 1,8TD Szarpanie przy 1250 obr/min na każdym biegu

Cytat:
Napisał zbimer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem ten sam problem. W moim mondku wymieniony został zawór początku kąta wtrysku na pompie. Pompiarz po wymianie podłączył się laptopem pod elektronikę i coś tam poustawiał.Koszt naprawy 500zł , czas naprawy jedna godzina.
czyli korektor 450 i 50zl montaz

w tym aucie nic sie komputerem nie ustawia ...
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 07:59   #23
Patijos
ford::beginner
 
Avatar Patijos
 
Zarejestrowany: 22-05-2009
Skąd: Bruczków
Model: MONDEO MK2 GHIA KOMBI
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1,8TD Szarpanie przy 1250 obr/min na każdym biegu

Witam!
Wczoraj odebrałem auto od mechanika, lecz nic z tych dolegliwości które były nie zostały usunięte. Dowiedziałem się natomiast, że ma bardzo słabe ciśnienie na poszczególnych cylindrach. Nominalne powinno wynosić 32 bar a w moim aucie jest 26,26,24,22! A co za tym idzie nie ma sensu szukać dalej, bo to jest przyczyna nierównej pracy silnika i przerywania przy tych nieszczęsnych 1250obr./min. Sprawdził też końcówki wtryskiwaczy i stwierdził, że dobrze rozpylają paliwo i nic więcej nie da się zrobić. Koszt wizyty 80 zł. Od znajomych mam podpowiedzi, żeby oddać auto do pompiarza bo sądzą, że to wina pompy za takie zachowanie a nie słabej kompresji. Dodam tylko, że przez ten cały czas kiedy mam to auto nigdy nie był "słaby" czy też gorzej przyspieszał. Jeździłem Mondeo, które ciśnienie na cylindrach miało dobre a w porównaniu z moim był i słabszy i wolniejszy. Więc sam już nie wiem co ma wpływ na to wszystko. Co o tym sądzicie? Jeżeli ktoś jeszcze może się w tym temacie wypowiedzieć to bardzo proszę.
Pozdrawiam.
Patijos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 08:46   #24
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: 1,8TD Szarpanie przy 1250 obr/min na każdym biegu

Cytat:
Napisał zbimer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem ten sam problem. W moim mondku wymieniony został zawór początku kąta wtrysku na pompie. Pompiarz po wymianie podłączył się laptopem pod elektronikę i coś tam poustawiał.Koszt naprawy 500zł , czas naprawy jedna godzina.
jak kolega wyzej - mialem problem z odpalaniem i szarpaniem i dymieniem czasem na bialo. winowajca: korektor kata w trysku, po wymianie nie ten silnik - zero szarpania w calym zakresie obrotow. rano na zimnym nie zdazy zakrecic i juz pali (np dzisiaj 1stopien na dworzu). auto plynnie raguje na dodanie i ujecie gazu. bajka. mam go 4 lata ale dla mnie to nowe auto teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. nie myslalem ze takie ustrojstwo tak wplywa na prace silnika...
a, moj silniczek pod aku oczywisie martwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. ale nie mam z tym problemow -czy klima czy bez nic sie z obrotami nie dzieje. zadnej regulacji z kompem. lekko wymanewrowac dawka minimalna do okolo 950 obrotow i gra (przynjamniej u mnie).
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 17:50   #25
Patijos
ford::beginner
 
Avatar Patijos
 
Zarejestrowany: 22-05-2009
Skąd: Bruczków
Model: MONDEO MK2 GHIA KOMBI
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: 1,8TD Szarpanie przy 1250 obr/min na każdym biegu

Dzisiaj zakończyły się moje kłopoty z nieprawidłową pracą silnika. Zniknął problem ciężkiego odpalania na zimnym silniku, dymienia, nierównej pracy i szarpania przy 1250 obr./min! W zeszłym tygodniu auto zostało zdiagnozowane na komputerze. Rezultat : błąd P1765 - korektor kąta wtrysku! Kupiłem na Allegro włoski zamiennik za 280 zł i długie męczarnie prysnęły. Ostatnio nawet auto podczas jazdy zwalniało nie dawało się go rozpędzić a co gorsza nawet gasło. Myślę, że mechanik, który powiedział mi o słabym ciśnieniu na każdym cylindrze jak już pisałem we wcześniejszym poście po prostu mnie okłamał wcale tego nie mierząc (a to według niego miała być przyczyna tych objawów)! Co do korektora to chcę powiedzieć, że wymieniłem go sam. Wystarczy wypiąć dwa piny z wtyczki sam korektor wykręca się jak zwykła śruba. Montaż tak samo prosty z tym tylko, że aby wkręcić nowy trzeba najpierw wyjąć małe plastikowe sitko, które zostało w pompie od starego a nowe jest dołączone w komplecie z nowym. 30 minut i jest po sprawie. Nie ma żadnego ustawiania komputerem czy jakichś innych czarów. Trzeba to tylko robić na odłączonym akumulatorze, żeby nie zapisał się znowu błąd korektora. Dzięki wszystkim którzy zainteresowali się tym tematem i w jakikolwiek sposób starali się pomóc.
Pozdrawiam!
Patijos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 15:45   #26
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: 1,8TD Szarpanie przy 1250 obr/min na każdym biegu

Hmmm, czyli pierwsza diagnoza okazała się najtrafniejsza..., dobrze, że zamiennik założyłeś, 280 zł a radość z płynnej pracy silniczka i bezproblemowego odpalania bezcenna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i jeszcze jedno, jak tu wierzyć mechanikom hehe.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 09:54   #27
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: 1,8TD Szarpanie przy 1250 obr/min na każdym biegu

Gratulacje diagnozy i naprawy. A przy okazji jak będziesz mógł to warto potwierdzić sobie czy ciśnienia na cylindrach masz rzeczywiście tak niskie jak twierdził ten mechanik - bo jeśli jest naprawdę 22 to jest to poniżej granicy nawet względnej przyzwoitości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.