Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2010, 21:01   #1
david1985
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2010
Skąd: Tczew
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Temp zew. zle wskazuje

Witam pokazuje mi w aucie temp. zew. np -6 ,a temp rzeczywista to - 11.czujnik?czy coś innego?


Ostatnio edytowane przez david1985 ; 27-12-2010 o 21:15
david1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2010, 21:40   #2
piotr1968
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Temp zew. zle wskazuje

u mnie też tak jest,może jakaś podpowiedź
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2010, 21:46   #3
ciborowski1
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDCI-130
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Odp: Temp zew. zle wskazuje

U mnie temp jest zawyżana gdy silnik mam rozgrzany i dłużej stoję np pow. 1min. Czujnik wówczas jest podgrzewany ciepłem silnika bo znajduje się pod przednim zderzakiem. Wystarczy że zrobię 2-3 km i temp na wyświetlaczu wraca do rzeczywistej. W lato mam podobnie np w korku. Osłony pod silnikiem mam połamane co może potęgować zjawisko...
ciborowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2010, 22:30   #4
AdamGaL
ford::average
 
Avatar AdamGaL
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: NOL
Model: Mondeo
Silnik: DI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 173
Domyślnie Odp: Temp zew. zle wskazuje

hej, u mnie tez był taki problem, okazało sie że wine za źle wyswietlaną tem, zew. ponosi (akurat w moim przypadku) sam czujnik który jest umieszczony w zderzaku, po jego wyjęciu okazalo sie wilgoć dostała sie do środka tego czujnika - wiec po wyjęciu było suszenie, potem klejem na gorąco zakleiłem wejście 2 przewodzików do czujnika i od tamtej pory jest ok. temat ze zdjeciami i dokładnym opisem jest na forum, czasem zdarza sie że wilgoć dostaje sie do kostki łaczącej czujnik z dalsza wiązką przewodów - jest za lewym halogenem - wystarczy rozpiąc, przeczyścić jakimś sprejem do styków, wydmuchac powietrzem i jest gitara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
STRONGman
cztery osiemnastki....
AdamGaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 19:59   #5
david1985
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2010
Skąd: Tczew
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Temp zew. zle wskazuje

Adam sprawdzę to ....a co do postoju i podnoszenia się temp to wiem ale u mnie jest to jak jadęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
david1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 17:42   #6
piotr1968
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Temp zew. zle wskazuje

a jak dojść do tego czujnika,co trzeba odkręcić?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 17:57   #7
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Odp: Temp zew. zle wskazuje

Cytat:
Napisał piotr1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak dojść do tego czujnika,co trzeba odkręcić?
Człowieku miej litość i poszukaj...
Cytat:
Napisał AdamGaL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... temat ze zdjeciami i dokładnym opisem jest na forum, ...
Czego więcej potrzeba?
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 14:39   #8
piotr1968
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Temp zew. zle wskazuje

ok,właśnie znalazłem i wyjąłem,ale po wysuszeniu i włożeniu go palą się śnieżynki i są trzy kreski -chyba będzie wymiana czujnika jest bardzo łatwy dostęp 10 minut i po wszystkiemu,mam jeszcze jedno pytanko,czy ten czujnik temperatury zewnętrznej ma wpływ na grzanie świec żarowych?proszę o podpowiedź
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 18:36   #9
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Temp zew. zle wskazuje

hmm, a ja dzisiaj sie szarpnalem i kupilem czujnik temperatury zew. i wew. made in china. Zaplacilem 15zl. Sprzet ma wyswietlacz i przycisk ktory pokazuje wew. i zew temperature wdel uznania. Do zew. temp. jest kabel (1,5metra) z czujnikiem. Zastanawialem sie jak go zamontowac. Czujnik zalozylem po lewej stronie na podszybiu (blisko slupka) i kabel pociagnalem pod uszczelka od dzwi na dol - az do momentu przerwy miedzy uszczelkami (gorna sie konczy i zaczyna podlogowa) w tym momencie przeciagnalem kabel pod ta sama uszczelka ale od strony zewnetrznej (nic nie widac) i czujnik usadowilwem pod gornym zawiasem miedzy dzwiami a blotnikiem. I cacy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.