Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2009, 00:52   #1
Wayne
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD FOCUS kombi / FORD FOCUS FL kombi
Silnik: 1,6 16V (100KM) / 1,6 16V (115KM)
Rocznik: 2005 / 2008
Postów: 368
Domyślnie Delikatne szarpanie podczas równych obrotów

Witam.
Szukałem podobnych tematów, ale nie udało mi się znaleźć mojego przypadku.
Mam problem z obrotami podczas jazdy ze stałą prędkością. Silnik odpala normalnie, mocy nie traci, podczas przyspieszania nie szarpie. Dzieje się tak, gdy jadę, np. 60km/h i trzymam równo pedał gazu. Wtedy czuję jak delikatnie przerywa. Nie ma znaczenia, czy tą prędkością będę jechał na III, IV lub V biegu.
Przepływomierz wyczyszczony, silniczek krokowy wymieniony jakis czas temu (ale on chyba odpowiada tylko za bieg jałowy). Świece i przewody niedawno wymienione. Zastanawiający jest fakt, że podczas przyspieszania nie ma najmniejszych "zadławień" silnika, dlatego świece, przewody i dopływ paliwa bym wyeliminiował.
Słyszałem o czymś takim, jak luz na przepustnicy. Może mi ktoś wyjaśnić czy to może być przyczyną i jak to sprawdzić?
Z góry dziekuję i pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez Wayne ; 09-12-2009 o 00:54
Wayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2009, 05:25   #2
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie podczas równych obrotów

Cytat:
Napisał Wayne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słyszałem o czymś takim, jak luz na przepustnicy. Może mi ktoś wyjaśnić czy to może być przyczyną i jak to sprawdzić?
Poruszać uchwytem?

Sprawdź jeszcze TPS (czujnik położenia przepustnicy).
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2009, 20:47   #3
jaywalker
ford::beginner
 
Avatar jaywalker
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Skąd: Kraków
Model: jest Mondeo MKIII 2.0 TDCI 130KM
Silnik: było Mondeo MKI 1.6 16V + podtlenek LPG
Rocznik: 2004/1996
Postów: 45
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie podczas równych obrotów

mam coś podobnego...

więcej w moim temacie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

dodatkowo u mnie pojawia się syczenie, a wszystko zaczęło się po awarii przepływki.

przepływomierz czyszczony, restart robiony, kasowanie błędów przez komputer także, wymieniony filtr paliwa.

jeden mechanik stwierdził, że to któryś z czujników jest padnięty i źle podaje mieszankę, i jak stwierdził "wypada mu zapłon". zauważyłem u siebie natomiast, że zaczyna syczeć jak łapie temperaturę, więc wymieniłem mu czujnik temperatury silnika, ten na komputer. i nic.
jaywalker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2009, 13:57   #4
Wayne
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD FOCUS kombi / FORD FOCUS FL kombi
Silnik: 1,6 16V (100KM) / 1,6 16V (115KM)
Rocznik: 2005 / 2008
Postów: 368
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie podczas równych obrotów

Dzieki koledzy za sugestie.
U mnie syczenia nie ma i poza delikatnym szarpaniem przy rownej jezdzie, nic sie nie dzieje. Zauwazylem wczoraj, ze nie zawsze sie to dzieje. Byc moze jest zabrudzony czujnik TPS - tak jak kolega sugeruje - albo mechanicznie "niedomaga". Poza tym zerkne, czy nie ma luzow na przepustnicy.
Sprawdze to jutro i dam znac, czy cos odkrylem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Wayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 21:12   #5
Wayne
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD FOCUS kombi / FORD FOCUS FL kombi
Silnik: 1,6 16V (100KM) / 1,6 16V (115KM)
Rocznik: 2005 / 2008
Postów: 368
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie podczas równych obrotów

Witam ponownie.
Udalo mi sie rozwiazac problem. Napisze co bylo przyczyna, moze komus sie przyda.
Powodem szarpania podczas rownej jazdy byla blahostka.
Otoz po zdjeciu plastikowego doprowadzenia powietrza z komory przepustnicy ruszalem reka dzwignie linki pedalu gazu i okazalo sie, ze linka wzgledem przepustnicy wykazuje nieznaczny luz. Szybko odkrylem, ze luz wystepuje na plastikowym laczniku dzwgni linki gazu z dzwignia sterujaca przepustnica. Wyrobione byly otwory w tym plastiku, tzw. "jablka".
Poniewaz robilem to wieczorem nie mialem mozliwosci kupienia nowego i w otwory wlozylem kawalki papieru i luz zniknal. Nie mozna zrobic za ciasno, bo wtedy sprezyna nie poradzi odbic przepustnicy i obroty nie beda spadaly.
Jezdze tak juz 2 dni i ani razu mi nie szarpnal. Wiem, ze to nie jest naprawione jak nalezy i w najblizszym czasie kupie te czasc nowa (o ile bedzie mozna to kupic).
Wayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.